شاهکارهای هنر ایران در گالری نگاه

آدرس: ایران - تهران - تهران آدرس: لواسان، بلوار اصلی(امام خمینی)، خیابان شکوفه(عصطلک)، خیابان نگار، کوچه گلزار، انتهای کوچه، پلاک۳۲

-/10 براساس 0 رای
تمام شده
۵۵۰
بار این صفحه دیده شده

نمایشگاهی از آثار برگزیده نقاشی و مجسمه تعدادی از هنرمندان برجسته ایرانی با عنوان “شاهکارهای هنر ایران” از ۲۰ تیر ماه در گالری نگاه برگزار شده است.
در نمایشگاه “شاهکارهای هنر ایران” آثار هنرمندانی چون: حسین زنده رودی، مسعود عربشاهی، منوچهر نیازی، رضا مافی، بهمن محصص، اسماعیل توکلی (مش اسماعیل)، هوشنگ پزشک نیا، صادق تبریزی، ناصر اویسی، فریده لاشایی، علی اکبر صادقی، فرامرز پیلارام و پرویز تناولی، را شاهد هستی، که آثار به نمایش در آمده، از مجموعه خصوصی گالری نگاه و دیگر مجموعه‌های شخصی فراهم شده است.
قرار است این نمایشگاه سالانه برگزار شود.
حسین زنده رودی از بنیانگذاران مکتب سقاخانه و پیشگامان شیوه نقاشیخط در ایران است که با استفاده از نمادهای هنر سنتی ایران و همچنین خوشنویسی، روشی تازه را در هنرهای تجسمی ایران بوجود آورد. مسعود عربشاهی از شاخص‌ترین نقاشانی است که با درهم‌آمیختن سمبل‌های اساطیری و نقوش و بن مایه‌های هندسی بعضی از بهترین نقاشی‌های مدرنیستی ایران را خلق کرده. بهمن محصص هم یکی از هنرمندان آوانگارد ایران دهه‌های ۴۰ و ۵۰ ایران و ناصر اویسی از فعالان مکتب سقاخانه است که اله‌مان‌های سنتی هنر ایرانی از جمله خورشید خانوم در آثارش نمودی چشمگیر دارند. رضا مافی و فرامرز پیلارام از هنرمندان شاخص نقاشیخط و پرویز تناولی و مش اسماعیل هم از هنرمندان برجسته مجسمه سازی ایران به شمار می‌آیند، یکی در مجسمه‌های مدرن و دیگری در مجسمه‌های پریمیتیو. هوشنگ پزشک نیا یکی از آغازگران نقاشی معاصر ایران محسوب می‌شود و علی اکبر صادقی هم به نقاشی و تصویرسازی‌هایی با حال و هوای حماسی شهرت دارد.

تاریخ از 20 تیر 1393 الی 06 مرداد 1393
شماره تلفن:
5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.