"ترانه های محلی" محمد رحمانیان

آدرس: ایران - تهران - تهران خیابان ولیعصر، تقاطع خیابان انقلاب، جنب پارک دانشجو

10.00/10 براساس 2 رای
تمام شده
۱۴۹۱
بار این صفحه دیده شده

موسیقی _ نمایش ترانه‌های محلی به نویسندگی و کارگردانی محمد رحمانیان و مشاوره کارگردانی فردین خلعتبری از روز عید فطر(۷ مرداد ماه) در تئاتر شهر – سالن اصلی به روی صحنه نمایش می‌رود.
علی عمرانی، مهتاب نصیرپور، ژاله صامتی، اشکان خطیبی، هومن برق نورد، علی سرابی، رامین ناصرنصیر، امیرکاوه آهنین جان، هانا کامکار، الهام نامی، سُها سناجو، پرستو رحمانیان، مارال بنی آدم، میلاد حمیدی در این نمایش هنر نمایی می‌کنند.
این نمایش درباره موسیقیدانی ایرانی که پس از سال‌ها زندگی در آمریکا برای انجام پایان‌نامه دکترایش که پژهشی درباره موسیقی فیلم‌های ساخته شده با حال و هوای بومی است، به ایران بازگشته.
محمد رحمانیان درباره نمایش”ترانه‌های محلی” گفته است:
نمایش «ترانه‌های محلی» نیز در ادامه نمایشنامه‌ قبلی‌ام «ترانه‌های قدیمی» نوشته شده است. همان زمانی که «ترانه‌های قدیمی» را با آقای فردین خلعتبری کار می‌کردیم، ایده اجرای ترانه‌های فولکلور ایرانی را هم مطرح کردیم و برهمین اساس طرح نمایشنامه «ترانه‌های محلی» را نوشتم که تفاوت‌هایی با شکل اپیزودیک «ترانه‌های قدیمی» دارد.
پیداست که هر موسیقی مربوط به اقلیمی خاص است و سرگذشت خود را دارد. پنج زن و پنج مرد که قرار است چون شاهدی روایتی از موسیقی این فیلم‌ها داشته باشند، به جای روایت فیلم، روایت خود را از رنج‌ها و دردهایشان می‌گویند. در پایان هر روایت، یک ترانه محلی پیوندی میان جهان نمایش و جهان موسیقی برقرار می‌کند.

تاریخ از 07 مرداد 1393 الی 30 مرداد 1393
10.0
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.