راههای دسترسی ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

آخرین خبرها و رویدادها
  • کنسرت جزیره کیش احسان خواجه امیری
    چهارشنبه 29 مرداد 1393
  • نمایش کمدی موزیکال هتل ایران
    دوشنبه 31 شهریور 1393
  • مشاهده رویدادها
استان هرمزگان ویرایش مطلب

هرمزگان از استان‌ های جنوبی ایران و به مرکزیت شهر بندر عباس هستش که بر کرانه های خلیج فارس و دریای عمان قرار گرفته. بطوریکه از جنوب با خلیج فارس و دریای عمان، از غرب با استان فارس، از شمال با استان کرمان و از شرق با استان سیستان و بلوچستان هم‌ جواره. از نظر آب و هوایی این استان آب و هوای گرم و مرطوبی داره یعنی تابستونای گرم و شرجی و زمستونای معتدل و خنک. فعالیت عمده مردم هرمزگان در زمینه کشاورزی، ماهی‌ گیری و تجارته. همچنین این استان از معادنی مثل نفت، گاز، کرومیت و خاک سرخ برخورداره.
از لحاظ قدمت بعضی از آثار تاریخی به جا مونده در استان كه هر كدوم مربوط به دوره ای از تاریخ دیرپا و پرفراز و نشیب این خطه ان، منعكس كننده قدمت، دیرنگی و شكوفایی تمدن استان هرمزگان هستن. هر چند بیشتر آثار باستانی استان مربوط به دوران صفویه و بعد از اونه و اكثر بناهای قدیمی دچار آسیب های طبیعی شده و یا با هجوم و تاراج اقوام تجاوزگر از بین رفته ولی بعضی از این آثار به جا مونده مثل قلعه فین كه تاریخ بنای اون رو زمان اردشیر بابكان می دونن و یا خرابه های شهر باستانی خربس در قشم كه مربوط به دوره مادهاست؛ این حقیقت رو كه منطقه هرمزگان هم از گذشته كانون و پذیرای تمدنی كهن بوده، به اثبات می رسونه.

شهرهای استان

هتل ها

بیشتر ببینید

دیدنی ها

بیشتر ببینید

خرید

بیشتر ببینید
دیدنی های استان هرمزگان ویرایش مطلب

استان هرمزگان با داشتن جزیره هایی منحصر بفرد در هر گوشه کنار، به زیبایی بیکران لقب پیدا کرده. جزیره هایی خاص و پر از شگفتی و مهم تر از همه جذاب برای گردشگرا و ماجراجوهایی که دنبال همین جذابیت ها هستن. جدا از  جزیره قشم | Qeshm Island،  جزیره کیش | Kish Island و جزیره هرمز | Hormuz Island که کلی دیدنی و خاص هستن، تنگه چاهکوه در قشم، قلعه و غارهای تاریخی خربس در قشم، جزیره هنگام در قشم، دره ستاره ها در قشم، غار نمکدان در قشم، شهر زیرزمینی کاریز | Kariz Underground در کیش، کشتی یونانی | Greek Ship در کیش، مسجد ملک بن عباس در بندر لنگه، معبد هندوها (بت گور) در بندر عباس و پل لاتیدان در بندرعباس هم جذابیت خاص خودشون رو دارن و بازدیدشون می تونه کلی هیجان انگیز باشه. البته اینها قسمتی از آثار هرمزگان هستن.
پس برای آشنایی هر چه بیشتر با تمام دیدنی های استان هرمزگان با ما همراه باشید.