راههای دسترسی ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

آخرین خبرها و رویدادها
استان همدان ویرایش مطلب

همدان از استان های تاریخی ایران، به مرکزیت شهر همدانه که در مورد قدمت استان می‌ شه گفت که هرودوت تاریخ بنای اون رو در سده هشتم پیش از میلاد یعنی در دوران مادها به‌ دست دیاکو ذکر کرده. مادها این شهر رو هگمتانه نامیدن و همدان صورت جدید هگمتانه‌ست، پس می‌شه حدس زد که چقدر جاذبه های تاریخی و دیدنی داره. این استان از لحاظ موقعیت جغرافیایی از شمال به استان زنجان،‌ از غرب به استان کردستان، از جنوب به استان لرستان و از شرق به استان مرکزی محدود می‌ شه. از لحاظ آب و هوایی هم آب و هوای متنوعی داره ولی به طور کلی می‌ شه گفت زمستونای این استان سرد، پر برف و بارون و تابستوناش دمای معتدلی داره. 

شهرهای استان

هتل ها

بیشتر ببینید

دیدنی ها

بیشتر ببینید

خرید

بیشتر ببینید
دیدنی های استان همدان ویرایش مطلب

استان همدان که در اصل همان هگمتانه قدیمِ و به دوره ی مادها بر میگرده کلی آثار و جاذبه های تاریخی و طبیعی داره و ماجراجوهای زیادی رو سالانه به سمت خودش جذب می کنه.
 غار علیصدر | Ali-Sadr Cave در همدان، آبشار گنجنامه در همدان، برج قربان در همدان، شهر تاریخی هگمتانه در همدان، شیر سنگی در همدان، آرامگاه بوعلی سینا در همدان، آرامگاه بابا طاهر در همدان، دره مراد بیک در همدان، ارگ نوشیجان در ملایر، پل تاریخ مهاجران (خانم کرپی) در بهار و  شهر زیرزمینی در سامن قسمتی از این دیدنی ها هستن.
پس برای آشنایی هر چه بیشتر با تمام دیدنی های استان همدان با ما همراه باشید.