راههای دسترسی ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

آخرین خبرها و رویدادها
  • کنسرت سرعین علی اصحابی
    چهارشنبه 12 شهریور 1393
  • اولین جشنواره ملی غذاهای سنتی اقوام ایرانی | The First National Festival Of Traditional Food Of Iranian Groups
    جمعه 17 مرداد 1393
  • مشاهده رویدادها
استان اردبیل ویرایش مطلب

استان اردبیل از استان‌ های شمال غربیه ایرانه که در منطقه آذربایجان واقع شده‌. مرکز این استان شهر اردبیله.
این استان یکی از مناطق گردشگری در ایرانه و یکی از ویژگی‌ های این استان آب و هوای مطبوع و خنک این منطقه در فصل‌ های بهار و تابستونه. مجتمع‌ های آبگرم سرعین در 22 کیلومتری غرب شهر اردبیل یکی از مشهورترین مناطق گردشگری استان اردبیله که در فصل‌ های گرم به خصوص تابستون، میزبان ده‌ها هزار نفر گردشگر از اقصی‌نقاط ایران و جهان هستش. اکثر ساکنان استان اردبیل رو آذربایجانی‌ ها تشکیل میدن که به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می‌کنن. کوه و رشته‌ کوه سبلان، شناخته شده‌ترین منطقه کوهستانی استان اردبیل محسوب می‌شه.

شهرهای استان

رستورانها و کافه ها

بیشتر ببینید

هتل ها

بیشتر ببینید
  • هتل دریامیدان بسیج، خیابان شهید عطایی
  • هتل علیخیابان ولی عصر، روبروی آب درمانی پهن لو

دیدنی ها

بیشتر ببینید
دیدنی های استان اردبیل ویرایش مطلب

استان اردبیل از بهترین مناطق گردشگریه ایران هستش که به خاطر آب و هوای مطبوع و خنک در فصل های بهار و تابستون، گردشگرای زیادی رو جذب خودش کرده. چشمه های آبگرم سرعین در غرب شهر اردبیل هم از مشهورترین مناطق گردشکریه این استانه که تو فصل های گرم سال میزبان ده ها هزار گردشگر از اقصی نقاط جهانه. این تنها یک نمونه از جاذبه های این استان به حساب میاد. 
دریاچه شورابیل،  عمارت آقازاده اردبیلی و  پل یدی گوز در اردبیل،  قله سبلان، شهر یئری،  قارتال داشی و  پل معلق مشگین شهر در مشگین شهر، جنگل فندقلو و گردنه زیبای حیران در نمین،  پل معلق پیر تقی در هشتجبین،  دژ قهقهه در مرادلو و  حمام سنگی گیوی تنها جزئی از دیدنی های این استان سبز هستن.
پس برای آشنایی با تمام دیدنی های استان اردبیل با ما همراه باشین.