معرفی یمن ویرایش مطلب

جمهوری یمن یا همانگونه که ما می شناسیم کشور یمن، در جنوب غربی آسیا و جنوب شبه جزیره ی عربستان واقع شده و پایتخت آن صنعا نام دارد. این کشور دو ساحل مهم و بیشتر از 200 جزیره دارد که مهم ترین جزیره ی آن در دریای عرب قرار دارد. با اینکه دسترسی و سفر به این کشور دشوار است اما برای بازدید کنندگان قطعا تجربه ای فراموش نشدنی و ماندگار خواهد بود و با توجه به اینکه این کشور در مجاورت عربستان سعودی و امارات قرار دارد، بهشتی دیگر شناخته شده است.

تاریخ

کشور یمن از زمان های قدیم موقعیت خاصی داشته است. در آن زمان ها به این کشور عربستان خوشبخت می گفتند. نخستین دولتی که در این کشور برپا شد معینیان نام داشت که حدود 1200 سال پیش از میلاد بر سرزمین حکومت می کرد. سلطه بازرگانی انان از وسعت بسیاری برخوردار بود طوری که از خلیج فارس تا کنار دریای مدیترانه را فرا می گرفت. دولت بعدی قتبان نام داشت که در هزاره ی اول پیش از میلاد تاسیس شد و تا قرن دوم میلادی ادامه یافت. این دولت توسط سبائیان از بین رفت. سبائیان 9 قرن روی منطقه حکومت کردند و راه بازگانی اقیانوس هند به دریای سرخ تا خلیج عقبه را در اختیار گرفتند. این دولت نیز توسط حمیریان برکنار شد. این دولت نیز از سال 515 پیش از میلاد تا 531 به طول انجامید و سپس توسط حبشیان انقراض یافت.
این سرزمین در سال 1750 میلادی جز قلمرو دولت عثمانی درآمد و با سقوط امپراطوری عثمانی در سال 1934 میلادی به استقلال رسید.

شهر های یمن

پایتخت و بزرگترین شهر این کشور صنعا نام دارد. این شهر مرکز سیاست و تجارت در کشور یمن است و از زمان عیسی (ع) با این نام شناخته می شده است.

مارب از مشهورترین شهرهای باستانی این کشور شناخته شده است و درست در شرق شهر صنعا قرار دارد. نام این شهر را خداوند در قرآن یاد کرده است.

شهر صعده نیز نقش مهمی در دوران اسلام داشته است و از این رو شهرت دارد. این شهر توقفگاه حجاج و تاجرانی که عازم مکه بودند به شمار می آمد. این شهر نیز از اثار و جاذبه های تاریخی بسیاری برخوردار است و افراد زیادی را به سمت خود جذب می کند.

شهر ذمار نیز به دلیل داشتن معماری خاص و مدارس اسلامی به شهرت رسیده است. تمام خانه های این شهر با استفاده از سنگ های سیاه زینتی ساخته شده اند و این سنگ ها جلوه ی خاصی به دیوارهای شهر داده اند.

شبوه، غدن و سیئون نیز از شهرهای مهم و تاریخی این کشور می باشند.

گشت و گذار در یمن ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

یمن
Yemen
نام
یمن
پایتخت
صنعا
زبان رسمی
عربی
شعار
خدا، ملت، انقلاب، اتحاد
مذهب
220
واحد پول
ریال یمن (YER)
تفاوت زمانی
+3
ولتاژ برق
220
قاره
آسیا
پیش شماره
+967
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

بیشتر ارتفاعات شمال و غرب کشور از آب و هوای معتدلی برخوردار است و باقی کشور خشک و داغ می باشد. هر چند مناطق کوهستانی در زمستان خنک تر است.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

به دلیل مشکلات سیاسی این کشور امنیت ندارد و هر لحظه ممکن است بمب گذاری های انتحاری و حملات رخ دهد پس می توان گفت که کشور یمن برای سفر مناسب نمی باشد.
آب لوله کشی در این کشور غیر قابا آشامیدن است و تنها آب های معدنی پلمپ شده که در فروشگاه ها عرضه می شوند قابل استفاده می باشند.
اگر از بیماری آسم رنج می برد سفر به این کشور را فراموش کنید چون یمن بسیار غبارآلود است و برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند خطر دارد.

چجوری برم؟
ویزا یمن