کوهستان کارپاتیان - اوکراین

آشنایی با اوکراین ویرایش مطلب

اوکراین که یکی از کشورهای اروپای شرقیه، از شرق با روسیه، از شمال با بلاروس، از غرب با لهستان، اسلوواکی و مجارستان و از جنوب شرقی با رومانی و مولداوی هم مرزه. دریای سیاه و دریای آزوف نیز در جنوب این کشور قرار گرفته. 
این کشور بعد از روسیه پهناورترین کشور اروپاست و همین طور بعد از فروپاشی شوروی، بعد از روسیه بزرگترین ارتش در اروپارو داراست. زبان اوکراینی زبان رسمیه این کشور و زبان روسی نیز کاربرد گسترده ای داره. دین رسمی این کشور مسیحیتِ. 
اوکراین یکی از مهم ترین کشورهای معدنی دنیاست که هم از نظر تنوع و حجم ذخایر در دنیا کم نظیره. این طور که گفته شده حدود 8000 معدن از 90 کانی ارزشمند در خاک اوکراین وجود داره. برخلاف بیشتر کشورهای معدنی دنیا که خاک کشاورزی خوبی ندارن اوکراین صاحب حاصلخیز ترین خاک کره زمین که به اسم خاک سیاه معروفه هم هست که این خاک معروف به جز اوکراین، تنها در روسیه و کانادا یافت می شه. کشاورزی در این خاک بدون نیاز به کود انجام میشه. به گفته کشاورزان، سربازان نازی در جنگ جهانی دوم این خاک رو با خودشون به آلمان می بردند. 
موسیقی در اوکراین با تاریخ طولانی  و تاثیرگذار، بخش زیادی از فرهنگ این کشور رو تشکیل میده. از موسیقی بومی سنتی تا موسیقی کلاسیک و مدرن راک، اوکراین موسیقی دان های برجسته ای چون چایکوفسکی و اوکآن آلزی رو در سطح بین المللی در لیست قرار داده.

شهر های اوکراین
اوکراین
Ukraine
نام
(خاک سیاه، سرزمین سیاه )
پایتخت
کی یف
زبان رسمی
اوکراینی
شعار
قاره
اروپا
اطلاعات ضروری ویرایش مطلب
اطلاعاتی وجود ندارد.