معرفی ترکمنستان ویرایش مطلب

کشور ترکمنستان، که کشوری با آب و هوای گرم و خشک و بیابونیه، در آسیای میانه قرار گرفته. و همونطور که از اسمش مشخصه، سرزمین مردم ترکمنه. البته قومیت های دیگه ای مثل روس ها و ازبک ها هم در این کشور زندگی می کنن. سایر اقوام کشور هم قزاق ها، تاتارها، اوکراینی ها، کردها، ارمنی ها، آذربایجانی ها و بلوچ ها هستن. به همین خاطر غیر از زبان رسمی ترکمنی، مردم به روسی و ازبکی و زبان های دیگه هم صحبت می کنن. کشور ترکمنستان از جنوب با ایران و افغانستان، از شمال با ازبکستان و قزاقستان و از غرب با دریای خزر همسایه هست و با کشورهای آذربایجان و روسیه، مرز دریایی داره. این کشور دارای منابع عمده گازه و گازش رو به کشورهای مختلف صادر می کنه. پول رسمی کشور، منات ترکمنستانه و شهرهای مهمش، عشق آباد (پایتخت) و مرو هست. این کشور بعد از 110 سال در 1991، از شوروی سابق اعلام استقلال کرد و دارای نوع حکومت "جمهوری ریاستی" شد.

شهر های ترکمنستان
گشت و گذار در ترکمنستان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ترکمنستان
Turkmenistan
نام
ترکمن
پایتخت
عشق آباد
زبان رسمی
ترکمنی
شعار
مذهب
واحد پول
تفاوت زمانی
ولتاژ برق
قاره
آسیا
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

موردی که در ترکمنستان خیلی باید مراقبش باشین پلیس ها هستن. اونا حق دارن هرزمان که خواستن از شما مدارک بخوان. پس پاسپورت و ویزا همیشه باید همراتون باشه.اما بهتره اصل مدارک رو در هتل نگه دارین و از ویزا و صفحه اول و دوم پاسپورت، اسکن رنگی به همراه داشته باشین و اگه این اتفاق افتاد، اون برگه ها رو نشونشون بدین.
اگه خواستن بازرسی بدنی کنن، ممانعت نکنین. اما اجازه ندین دستشون رو در جیبتون بکنن. بهتره بهشون بگین که خودتون همه محتویات جیبتون رو خالی می کنین.
درضمن رفت و آمد بعد از ساعت یازده شب در سطح شهرها ممنوعه. البته برای رسیدن به پروازتون می تونین بعد از اون ساعت با تاکسی تردد کنین.

چجوری برم؟
ویزا ترکمنستان