معرفی توگو ویرایش مطلب

جمهوری توگو یا همانگونه که ما میشناسیمتوگو، کشوری است واقع در غرب آفریقا که از کوچکترین کشورهایی آفریقایی نیز به شمار می رود. توگو از سمت غرب با غنا، شرق با بنین و از سمت شمال با کشور بورکینافاسو دارای مرز مشترک زمینی است و همین طور ساحل کم مسافتی در کنار خلیج گینه دارد. این کشور مقصد ایده آلی است برای دیدن مناطر بکر و سواحل دست نخورده که در امتداد اقیانوس اطلس تا تپه های جنگلی مرکز کشور کشیده شده اند.

تاریخ

اولین ساکنان منطقه توگوی فعلی مردم ولتائی و کوآ بودند. در قرن 18 میلادی، دانمارک ادعای مالکیت این سرزمین را مطرح نمود ولی در سال 1884 این سرزمین تحت عنوان توگولند، مستعمره ی آلمان شد. پس از جنگ جهانی اول و شکست آلمان، توگو به دو تکه تقسیم شد و با نظارت اتحادیه ملل زیر نظر فرانسه و بریتانیا درآمد. قسمت بریتانیایی توگو به غنا چسبانده شد و قسمت فرانسوی آن در سال 1960 با عنوان کشور مستقل توگو از فرانسه اعلام استقلال کرد.

شهر های توگو

پایتخت و بزرگترین شهر لومه نام دارد. لومه که در گذشته به مروارید آفریقای غربی نامیده می شد به دلیل داشتن جذابیت های فراوان و البته بی نظمی، در میان پایتخت های آفریقایی منحصر به فرد است. با ورود به این شهر و با دیدن بازارهای رنگارنگ، هیجان مردمان بومی و پر جنب و جوش بودنشان بی نهایت لذت خواهید برد.

دومین شهر بزرگ کشور توگو، سوکوده Sokodé نام دارد.

شهر پالیمه Kpalim تنها 120 کیلومتر با لومه فاصله دارد و با سفر به آن گویی به جهان دیگری سفر می کنید. شهری زیبا و دیدنی که میان تپه های جنگلی و مناطق قهوه و کاکائو پنهان شده و جذابیت های طبیعی چون آبشارها برای مسافرانش به نمایش می گذارد. البته به دلیل قرارگیری در مرز غنا، گردش در بازار پر هیجان و پر جنب و جوش شهر هم از مهم ترین جذابیت های آن به شمار می رود.

گشت و گذار در توگو ویرایش مطلب

اگر به دنبال مناطق بکر و طبیعتی دست نخورده هستید به توگو سفر کنید و از جاذبه های طبیعی بی نظیر آن که همچنان دست نخورده باقی ماندند لذت ببرید.

کوتاماکو را ببینید Koutammakou

کوتاماکو مجموعه ای منحصر به فرد از خانه های گلی مانند قلعه است که مربوط به قرن هفدهم و توسط افراد فراری از فرماندهان برده داری ساخته شده است. این منطقه در سال 2004 به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و یکی از زیباترین نقاط کشور توگو شناخته می شود.

کوتاماکو

کشور توگو

گردش در پارک ملی فازائو Fazao Malfakassa National Park

این پارک ملی با مساحت 1920 کیلومتر مربع یکی از غنی ترین پارک های آفریقای غربی از لحاظ داشتن چشم انداز، جنگل، صخره های سنگی، دشت های هموار و آبشارهاست. این پارک دارای 203 گونه از پرندگان و گونه های بسیاری از پستانداران از جمله میمون، فیل، بز کوهی و ... است.

کشور توگو

کشور توگو

پارک ملی کران Keran National Park

این پارک در شمال توگو قرار دارد و برای حفاظت از ذخایر جنگلی کران و سرتاسر رودخانه تاسیس شده است. این منطقه دارای دشت های وسیع، باتلاق ها، جنگل ها و درختچه ها ست. همین طور یک تالاب کوچک نزدیکی محوطه کران وجود دارد که در آن می توان پرندگان و پستانداران متنوعی را مشاهده کرد.
گونه های زیادی از پستانداران در این پارک زندگی می کنند و برخی از آنان در فصول خشک در امتداد رودخانه ها جمع می شوند که در میان آنها می توان به فیل ها، غزال، آهو، گوزن، گاو و ... اشاره کرد.
بهترین زمان برای بازدید در ماه های اوت و اوایل سپتامبر است. البته نوامبر تا آوریل نیز از مناسب ترین زمان های گردش در توگو است.

کشور توگو

کشور توگو

نکات سفر ویرایش مطلب

تورهای توگو را از طریق معتبرترین آژانس های هواپیمایی دنبال کنید.

توگو
Togo
نام
توگو
پایتخت
لومه
زبان رسمی
فرانسوی
شعار
کار، آزادی، میهن
مذهب
مسیحیت، مسلمان
واحد پول
فرانک سی اف ای (XOF)
تفاوت زمانی
0
ولتاژ برق
110
قاره
آفریقا
پیش شماره
+228
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

آب و هوا به طور متوسط گرمسیری و با درجه حرارت 27 درجه در سواحل و 30 درجه سانتی گراد در مناطق شمالی است.
در جنوب کشور فصل بارانی که بین ماه های آوریل و جولای و بین اکتبر تا نوامبر نیز وجود دارد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

به عنوان یک قاعده سعی کنید از سواحل عمومی دوری کنید زیرا اکثر جنایات در این مناطق رخ می دهد. اگر قصد سفر به مکانی در شب را دارید حتما با تاکسی بروید.
آب لوله کشی قابل شرب نیست و حتما باید آب های معدنی خریداری کنید. در صورت امکان از غذاهای خیابانی دوری کنید چون مواد غذایی کهنه سلامتی شما را به خطر می اندازد.

چجوری برم؟
ویزا توگو