معرفی سودان ویرایش مطلب

جمهوری سودان که در شمال شرقی قاره آفریقا قرار گرفته است، با کشورهای مصر، لیبی، چاد ، آفریقا مرکزی ، سودان جنوبی، اتیوپی و اریتره همسایه است و با دریای سرخ نیز مرز آبی دارد. حدود 70 درصد از مردم سودان از دین اسلام پیروی میکنند و پیروان ادیان بومی حدود 25 درصد و مسیحیان حدود 5 درصد جمعیت سودان را تشکیل می;دهند. نام این کشور از عبارت عربی " بلاد السودان " گرفته شده است که به کشور مردمان سیاه پوست است.
معمولا مسافرانی که به این منطقه سفر می کنند بیشتر جذب معابد باستانی، بناهای تاریخی و مقبره های موجود در آن می شوند. اما جذابیت های این کشور تنها به سایت های تاریخی و باستان شناسی آن ختم نمی شود بلکه در این کشور بکرترین و ناشناخته ترین مناطق برای غواصی کردن در دریای سرخ وجود دارد که شاید کمتر کسی از وجود آن آگاهی داشته باشد. در جنوب و غرب کشور نیز کوه های جنگلی بسیار زیبایی وجود دارند که می تواند برای سفرهای گروهی شب های فوق العاده ای فراهم کند.

تاریخ

تاریخ سودان به زمانی که زندگی در اطراف رود نیل شکل گرفت برمی گردد، در آن زمان جزئی از " نوبیه " بود که مصر امروزی نیز شامل آن میشد، حتی برای مدتی هم جزو قلمرو تعدادی از فرعون های مصر قرار گرفت. سوادن از سال 1956 و زمانی که استقلال خود را از انگلیس به دست آورد، جنگ های داخلی و نا امنی های بساری را تجربه کرده. در شاخص فساد اداری، این کشور به عنوان یکی از فاسدترین کشورهای جهان از نظر میزان فساد اداری و اختلاس است و پنجمین کشور جهان از نظر گستردگی گرسنگی در میان مردم. مردم سوادان را نژادهای و قبایل گوناگون بعضا عربی تبار و برخی آفریقایی یا ترک تشکیل داده اند که به سودان مهاجرت کرده اند. اما این سرزمین برخلاف روزگار تیره و تاری که دارد، طبیعتی زیبا دارد، زمین ها و دشت های گسترده که اماکن تاریخی اعجاب انگیز درون آن ها قرار گرفته. صحرایی بزرگ دار که بخش اعظمی از این کشور را پوشانده ولی با این حال، دره حاصلخیز نیل نیز، از میان آن می گذرد.

شهر های سودان

پایتخت این کشور خارطوم نام دارد. این شهر با وجود اینکه امروزه به شهری مدرن تبدیل شده اما همچنان چهره ی سنتی و قدیمی خودش را حفظ کرده است و از بافت تاریخی خود با دقت محافظت می کند.

گشت و گذار در سودان ویرایش مطلب

پارک ملی دیندر Dinder National Park

پارک محافظت شده ی دیندر در جنوب شرقی کشور سودان قرار گرفته است و در امتداد آن رودخانه، چنگل و همین طور مناطق باتلاقی وجود دارد. ای این پارک جاندارانی چون زرافه، بوفالو، شیر، شترمرغ، آهو و ... زندگی می کنند که دیدن آنها از نزدیک می تواند برای مسافران لذت بخش باشد. در این منطقه مکان هایی برای رفاه حال مسافران نیز تعبیه شده است.

پارک ملی دیندر

پارک ملی دیندر

پارک ملی دیندر

کوه بارکال

کوه بارکال Jebel Barkal

بارکال که معنای مقدس را می دهد پدیده ای طبیعی است که در شما شهر خارطوم قرار گرفته و به شهرت رسیده است. کشیشان بر این اعتقاد بودند که خدای آمان در این محل زندگی می کرده است. ظاهر منطقه گفته و اعتقادات کشیشان را بیان می کند.
اگر به بازدید از پدیده های منحصر به فرد و قدیمی علاقه مندید این منطقه را فراموش نکنید.

کوه بارکال

کوه بارکال

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

سودان
Sudan
نام
سودان
پایتخت
خارطوم
زبان رسمی
عربی ، انگلیسی
شعار
پیروزی از آن ماست
مذهب
مسلمان
واحد پول
پوند سودان (SDG)
تفاوت زمانی
+3
ولتاژ برق
220
قاره
آفریقا
پیش شماره
+249
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

کشور سودان در بخش مداری آفریقا قرار دارد و آب و هوای آن در جنوب استوایی و در مرکز و شمال قاره ای می باشد. در بخش دریای سرخ خاوری، بارش باران وجود دارد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

در این کشور سرقت به وفور اتفاق می افتد. مراقب خود و اشیا خود باشید.
اگر قصد سفر به تنهایی دارید در صورتی که پوشش مناسب و درستی برای یک کشور اسلامی به تن داشته باشید خطری شما را تهدید نمی کند و امن است. فقط در مکان های عمومی و استفاده از سرویس های حمل و نقل عمومی مراقب اشیا خود باشید تا دزدیده نشوند.
آب لوله کشی در این کشور قابل آشامیدن نیست. برای مصرف روزانه خود از آب های معدنی که در فروشگاه ها عرضه می شوند خریداری کنید. از خردن آب میوه ها نیز اجتناب کنید چون معمولا از اب های لوله کشی در ترکیب آن ها استفاده می شود.
کشور سودان به منطقه مالاریایی شهرت دارد پس در فصول بارانی بسیار احتیاط کنید و کارهای مربوط به واکسیناسیون های لازم را انجام دهید. در نواحی جنوبی کشور نیز مار، عنکبوت و عقرب های سمی بسیار دیده می شوند بسیار دقت کنید.
در همه حال و خصوصا قبل از صرف غذا دستان خود را به دقت بشوئید.

چجوری برم؟
ویزا سودان