معرفی اسپانیا ویرایش مطلب

اسپانیاکه در شبه جزیره ایبری در قسمت جنوب غربی اروپا واقع شده است، از جنوب و شرق به دریای مدیترانه، جنوب غرب و غرب به اقیانوس اطلس و از شمال به دریای کانتابریا محدود میشود. این کشور از غرب با پرتغال، از شمال با فرانسه و آندورا و از جنوب با جبل الطارق که به سرزمین های فرامرزی بریتانیا تعلق دارد هم مرز است. سرزمین اسپانیاشامل قسمت بزرگی از شبه جزیره ایبری، جزایر بالئارس، جزایر قناری، شهرهای سوتا و ملیا در شمال قاره آفریقا و برخی جزایر دیگر واقع در ساحل های این قاره و خود شبه جزیره است. اسپانیا بزرگترین کشور شبه جزیره ایبری و همچنین بعد از فرانسه دومین و بزرگترین کشور غرب اروپا محسوب میشود. این کشور از تاریخی کهن و قدیمی برخوردار است و اعصار پیش از تاریخ را نیز در بر می گیرد.

تاریخ

اولین ساکنان جزیره ایبریا، تمدن های ایبری، باسکی و سلتی ها بودند. حدود 200 سال پیش از میلاد مسیح، این منطقه تحت فرمان رم قرار گرفت و در اوایل قرون وسطی، ژرمن ها ، ایبریا را تصرف کردند. سپس مورها ایبریا را تصرف کرده و طی چند قرن امور ایبریا را دست داشتند. مورها زمانی که کریستف کلمب به آمریکا رسید سقوط کردند. بعد از امپراطوری جهانی اسپانیا که یک و نیم قرن ادامه داشت، این کشور با حمله ناپلئون دچار هرج و مرج شد و به بی ثباتی سیاسی رسید. بعد از جنگ جهانی دوم جنگ داخلی ویرانگر اسپانیا به وقوع پیوست و تحت فرمان حکومتی استبدادی قرار گرفت. بعدها اسپانیا به اتحادیه اروپا ملحق شد و دوره رنسانس فرهنگی و رشد اقتصادی را تجربه کرد. امروزه اسپانیا کشوری دموکراتیک و دارای حکومت پارلمانی تحت قانون پادشاهی است. کشوری توسعه یافته که از نظر داشتن تولید ناخالص داخلی، نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا را دارد.

آداب و رسوم

فلامنکو سبکی از آواز، موسیقی و رقص در اسپانیاست. این نوع موسیقی تحت تاثیر سبک ها و فرهنگ های مختلف به شکل امروزی درآمده و به جرات می توان گفت بیشترین تاثیر آن نیز از کولی های اسپانیا گرفته شده است. فلامنکو در حقیقت از 3 قسمت رقص فلامنکو، آواز فلامنکو و موسیقی فلامنکو تشکیل شده است و همچنان با گذر سال ها بین مردم رواج دارند. آن ها همچنان در مراسم و کارناوال هایشان فلامنکو می نوازند و می رقصند و این کار تبدیل به رسوم آنها شده است.
اسپانیولی ها هنگام سلام و احوالپرسی دست داده و روبوسی می کنند. این از متداول ترین کارهایی است که از گذشته انجام می دهند و خلاف این توهین محسوب می شود.

شهر های اسپانیا

مادرید پایتخت کشور اسپانیا و زیباترین پایتخت اروپایی در جهان است. این شهر در حاشیه رودخانه مانزاس قرار گرفته است و بعد از لندن و برلین، سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا به حساب می آید. این شهر از تمام سنت ها و جذابیت های کشور، چیزی در خود پنهان کرده است تا ماجراجوها را به سمت خود بکشاند. موزه های تاریخی و هیجان انگیز، رستوران ها و کافه های همیشه بیدار و مردم سر زنده شهر باعث شدند تا مادرید به یکی از پرتوریست ترین شهرهای اروپا تبدیل شود و در 4 فصل سال پر از مسافر باشد.

شهر بارسلونا از شهرهای مهم اسپانیاست و در زمینه گردشگری شهرت جهانی دارد. این شهر مهم ترین بندر اسپانیا و پایتخت کاتالونیا در حاشیه دریای مدیترانه است. این شهر برای کسانی که به هنر علاقه دارند بهترین گزینه است چون علاوه بر اینکه موسیقی زنده و تئاتر، همیشه در خیابان هایش جریان دارد بلکه گوشه و کناره شهر نیز آثاری از معماران برجسته با شهرت های جهانی یافت می شود که تماشای آنها نیز بی نهایت لذت بخش و ارزشمند است. علاوه بر این بارسلونا، سواحل زیبایی دارد و لقب بهترین سواحل شهری دنیا را به دوش می کشد.

والنسیاسومین شهر بزرگ اسپانیاست و از اهمیت بالایی نیز برخوردار است. این شهر با آب و هوای نیمه استوایی و ساحل های زیبا، مقصد مناسبی برای گردشگری انتخاب شده و توریست های زیادی را جذب خود کرده است.

و اما جزایر قناری که به بهشت کوچک شهرت دارد و با ترکیبی رویایی از دریای بی کران، طبیعت زیبا و سواحل منحصر به فرد، حس واقعی زندگی را القا می کند. جزایر قناری مجموعه ای از 7 جزیره و تعدادی جزیره فرعی آتشفشانی است که در اقیانوس اطلس قرار گرفته اند. جزایر قناری به قدری زیبا و خاص هستند که اداره گردشگری اسپانیا برای گردشگران شعار "با رفتن به جزایر قناری دوباره جوان شوید" را به کار می برد. در واقع گشت و گذار در خیابان های زیبا، استراحت زیر درختان سرسبز و شنا کردن در سواحل بی نظیر این جزیره باعث می شوند تا حس جوانی داشته باشید و نهایت لذت را ببرید.

ساراگوسا، سویا و سویلنیز از شهرهای مهم و دیدنی کشور اسپانیاهستند.

گشت و گذار در اسپانیا ویرایش مطلب

اسپانیا از جذاب ترین کشورهای اروپاست که به خاطر داشتن جاذبه های شاد و جذابش، هر گردشگری را سر شوق می آورد. از لذت بردن در سواحل جذاب آن گرفته تا دیدن اماکن تاریخی و همین طور فستیوال و مسابقات معروف گاوبازی که هر کدامشان به نوعی هیجان انگیز هستند. اول از همه می توانید از مادرید که پایتخت زیبای اروپایی است شروع کنید.
قصر سلطنتی در شهر مادرید اولین بنای زیبایی است که باید مشاهده کرد. این قصر زیبا زمانی محل اقامت رسمی پادشاه اسپانیا بوده امروزه تنها برای مراسم تشریفاتی دولتی مورد استفاده قرار می گیرد. دیگر خانواده سلطنتی در این کاخ زندگی نمی کنند از این رو این قصر سلطنتی همیشه به روی عموم مردم باز است به جز زمانی که قرار باشد کارهای دولتی در آن صورت بگیرد.

قصر سلطنتی

دروازه آلکالا و موزه پرادو در شهر مادرید نیر از جذاب ترین دیدنی ها هستند. دروازه آلکالا که توسط معمار ایتالیایی ساباتینی ساخته شد دروازه ای نئوکلاسیک است و از شناخته شده ترین نمادهای شهر مادرید که در بسیاری از کارت پستال ها نیز قابل مشاهده است.

دروازه آلکالا

موزه پرادو

در بارسلونا حسابی گردش کنید. جاذبه های دیدنی این شهر فراوان است و به خاطر داشتن تاریخ غنی، گردشگران سریع جذبش می شوند. قسمتی از تاریخ شهر را می توانید در محله ی Barri Gotic دنبال کنید. این محله با خیابان های طولانی و پر پیچ و خم و بناهای تاریخی بسیار، شما را به سفری در تاریخی می برد. چند ساعتی را برای گردش در این محله اختصاص دهید. هرچه به عمق این منطقه ی تاریخی بروید، همه چیز برایتان جذاب تر می شود.

محله تاریخی بارسلونا

ساختمان کازامیلا یکی از جذاب ترین دیدنی هاست. کاسامیلا یکی از چند ساختمان غیر عادی با ساخت معمار معروف کاتالونیایی (گاودی) است. این ساختمان دیدنی در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده و تماشای آن برای توریست ها بی نهایت جذاب است.

کاسامیلا

یکی دیگر از مشهورترین دیدنی های شهر بارسلون، کلیسای ساگراد فامیلیا است. این کلیسای زیبا و منحصر به فرد بزرگ ترین اثر آنتونیو گائودی (معمار معروف اسپانیایی) است که ساختش را در سال 1884 میلادی آغاز کرد و تا زمان مرگش در سال 1926، دست از آن برنکشید. ساخت نما در سال 1952 تحت نظر سه تن از هم دوره ای های گائودی آغاز شد. نمای تولد مسیح با چهار برج سر به فلک کشیده اش، چشم گیر ترین قسمت بناست و این کلیسا یکی از شناخته شده ترین مناظر بارسلونا در سراسر جهان است.

کلیسای فامیلیا

در سواحل بارسلون استراحت کنید و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید. به جرات می توان گفت که بارسلونا یکی از زیباترین شهرهای ساحلی در جهان است که با فضای شاد و سرزنده ی خود، اغلب توریست ها و گردشگران و تورهای مسافرتی را جذب می کند. استفاده از این سواحل مطمئنا بهترین قسمت سفرتان به این شهر خواهد بود.
در ضمن در این شهر یکشنبه های اول هر ماه بازدید از تمام موزه ها رایگان است. حتما از موزه تاریخی بارسلونادیدن کنید. موزه تاریخ شهر مکانی فوق العاده برای آشنایی با تاریخچه و اهمیت بالای این شهر زیباست. تورهای صوتی رایگان و با اطلاعاتی دقیق نیز در این موزه وجود دارند که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید استفاده کنید. بازدید از این موزه تاریخی را از دست ندهید.

سواحل بارسلونا

موزه تاریخ بارسلونا

همین طور موزه پیکاسو که هنرمند بزرگ و شناخته شده ای در سراسر جهان است. بازدید از این موزه و آشنایی با این هنرمند، خالی از لطف نیست بعلاوه نزدیک به 3000 اثر هنری در این موزه قرار داده شدند که مطمئنا از دیدن آنها لذت خواهید برد.

موزه پیکاسو

به شهر سگویا سفر کنید و باشکوه ترین و منحصر به فردترین آثار به جا مانده از امپراطوری رومیان را ببینید. قنات سگویا که نماد شهرش نیز می باشد نزدیک به 2000 سال از زمان ساختش می گذرد و از مهم ترین دیدنی های کشور اسپانیا به حساب می آید. این قنات باستانی که از 24000 بلوک عظیم گرانیتی ساخته شده، مسافت 16 کیلومتر آب را از رودخانه فریو به سگویا انتقال می دهد. نکته قابل توجه این است که با وجود قدمتی که دارد، همچنان آب شهر را تهیه می کند.

قنات سگویا

به جزایر قناری سفر کنید و آرامش مطلق را لمس کنید. این جزایر ترکیبی از مسحورکننده ترین منظره ها را دارد. دریای بی کران، سواحل تمیز و طبیعتی خیره کننده تنها بخشی از زیبایی های جزایر قناری هستند. از مناظر و طبیعت و همین طور جاذبه های دیدنی آن بهره مند شوید.

جزایر قناری

نکات سفر ویرایش مطلب

برای سفر به این کشور بهتر است از تورهای اسپانیا استفاده کنید تا بتوانید از اطلاعاتی که تور لیدرها به شما می دهند بهره مند شوید. می توانید در مورد اینکه چه نوع لباسی را باید در چمدان خود قرار دهید پرس و جو کنید. به یاد داشته باشید که آب و هوا در کشور اسپانیا متغیر است پس با شناخت کافی وارد این کشور زیبا شوید.
یکی از خطراتی که بزرگترین جاذبه اسپانیا می باشد آفتاب است. سعی کنید از کلاه لبه دار و کرم های ضد آفتاب استفاده کنید و اگر قصد گرفتن آفتاب را دارید ساعات آن را به کمتر از یک ساعت در هر جلسه کاهش دهید.
برای جا به جایی در کشور اسپانیا و شهرهای آن، اتوبوس و قطارها گزینه های مناسبی هستند و البته مقرون به صرفه. برای گردش در شهرهای بزرگ تاکسی ها دارای تاکسی متر هستند یعنی موقع پیاده شدن مبلغی که نمایش داده میشود را باید پرداخت کنید. در شهرهای کوچک و دهکده ها، تاکسی ها امکانات ندارند پس سعی کنید قبل از سوار شدن سر قیمت توافق کنید.
اگر قصد دارید در این کشور طولانی بمانید و در شهرهای آن گردش کنید، بهترین راه اجاره خودرو از شرکت های معتبر است. شرکت Auto Europ یکی از بزرگترین این شرکت هاست که خودروها خصوصا شاسی بلند را با قیمت های مناسب کرایه می دهد. البته به یاد داشته باشید که برای کرایه خودرو باید بالای 21 سال بوده و از گواهینامه رانندگی تان حداقل 12 ماه گذشته باشد. در ضمن برای ودیعه باید پاسپورت و یک کارت اعتباری بیعانه بگذارید.
فستیوال هایی که در کشور اسپانیا برگزار می شوند بسیار جذاب و دیدنی هستند و می توان گفت که بهترین و تنهاترین راه برای تجربه آداب و رسوم آنها، تماشای همین فستیوالهاست. سعی کنید برنامه سفرتان را با یکی از فستیوال ها هماهنگ کنید. مثلا از بهترین و جذاب ترین آن ها می توان به فستیوال لاس فالاس در والنسیا که در ماه مارس و آوریل برگزار می شود اشاره کرد. در ماه اکتبر نیز فستیوال معروف پیلار (رژه و گاوبازی) در ساراگوسا برگزار می شود. در ماه آوریل نیز جشن معروف فریا در شهر سویل برگزار می شود که با لباس های سنتی رنگارنگ و موسیقی معروف سیویلانا و گاو بازی همراه است.
در آخرین چهارشنبه ماه اوت، در شهر بونول، جشن جذاب و هیجان انگیز پرتاب گوجه فرنگی نیز انجام می شود. در این جشن هزاران جوانی که اصلا همدیگر را نمی شناسند به سوی یکدیگر گوجه فرنگی پرتاب می کنند و بعد از یک ساعت تمام خیابان ها به رنگ قرمز تبدیل می شود. سالانه هزاران گردشگر از کشورهای آمریکا، ژاپن، استرالیا و بسیاری از کشورهای دیگر خود را برای نبرد عجیب به این جشن می رسانند.

tomatina festival

اسپانیا
Spain
نام
اسپانیا (جزیره خرگوش کوهی)
پایتخت
مادرید
زبان رسمی
اسپانیایی
شعار
مذهب
مسیحیت
واحد پول
یورو (€)
تفاوت زمانی
+1
ولتاژ برق
220
قاره
اروپا
پیش شماره
+34
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

کشور اسپانیا از آب و هوای متغیری برخوردار است یعنی هر منطقه از این کشور آب و هوای خاص خودش را دارد. برخی از مناطق آب و هوای مدیترانه ای دارند برخی دیگر آب و هوای کوهستانی یا اقیانوسی. جنوب شرق اسپانیا تابستان هایی داغ و زمستان هایی معتدل مدیترانه ای دارد. مناطق مرکزی این کشور نیز از تابستان های گرم و داغ و زمستان های سرد و خشک برخوردار است. مناطق کوهستانی اسپانیا هم تابستان هایی خنک و زمستان هایی سرد دارد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

قبل از ورود به کشور اسپانیا، زدن واکسن های مربوطه را فراموش نکنید. باید 4 الی 6 هفته قبل از عازم شدن به این کشور کارهای واکسیناسیون را انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید به سایت CDC مراجعه کنید.
اسپانیا کشور امنی است و تنها خطری که ممکن است تهدیدتان کند جیب بری است. باید مراقب جیب برها و کیف قاپ هایی که در مناطق شلوغ و پر بازدید هستند باشید. خصوصا در ایستگاه های قطار و مترو و همین طور مکان هایی که توریست ها در آنجا تردد می کنند.
آب لوله کشی در این کشور قابل شرب نیست پس از فروشگاه ها، آب های معدنی تهیه کنید. 
برای گشت و گذار در شهرها و اماکن شلوغ، همیشه حداقل پول نقد را همراه داشته باشید و سعی کنید اشیاء گران قیمت را در گاوصندوق هتل نگهداری کنید.
برای ارتباط گرفتن سعی کنید چند کلمه کلیدی اسپانیایی را به خاطر داشته باشید. تعداد کمی از مردمان این کشور آن هم تنها در شهرهای ساحلی می توانند انگلیسی صحبت کنند.

چجوری برم؟
ویزا اسپانیا