معرفی سیرالئون ویرایش مطلب

جمهوری سیرالئون یا همانگونه که ما می شناسیم سیرالئون، کشوری است واقع در غرب آفریقا که از شمال و شرق با گینه و از جنوب شرقی با لیبریا مرز مشترک زمینی دارد.
این کشور به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی بکر، انتخاب توریست های بسیاری است.

تاریخ

سرزمین سیرالئون سابقه ی طولانی در تجارت برده را دارد و مرکز ارسال هزاران آفریقایی به سایر کشورها بوده است. سیرالئون تحت استعمار انگلیسی ها بود و در سال 1961 از زیر نفوذ آنها خارج شده و به استقلال رسید. این کشور دهه های متمادی درگیر جنگ های داخلی بود که سرانجام توانست با کمک نیروهای ناتو و انگلستان در سال 2002 به این جنگ خاتمه دهد. با اینکه این کشور از لحاظ معادن الماس بسیار غنی است اما هم اکنون در وضعیت بدی چون فقر، فساد و کمبود مدیریت درگیر است. تجارت جواهرات قاچاق در این کشور با عنوان "الماس خون" انجام می گیرد که همین موضوع باعث ایجاد تنش های مالی و درگیری های غیرنظامی شده که دولت تلاش می کند تا قاچاق الماس از طریق مرزها را متوقف کند.

شهر های سیرالئون

پایتخت و بزرگترین شهر این کشور، فری تاون نام دارد. شهری میان کوه ها و آب ها که آرامی و نا آرامی هایش با سواحل زیبای آن محک می خورد. سواحل زیبای این شهر چون لوملی و لاکا میزبان توریسته ای فراوانی هستند و امکانات بی نظیری به آنها ارائه می کنند.

کنما، کابالا و بونت نیز از دیگر شهرهای پر جمعیت کشور هستند.

گشت و گذار در سیرالئون ویرایش مطلب

شاید تصور سفر به کشور سیرالئون کمی عجیب به نظر بیاید اما کافیست مقصد تعطیلاتتان این کشور و گردش در جاذبه های آن باشد. آن زمان است شگفت زده خواهید شد. زیبایی کشور با سواحل بکر و بی نظیر، مردمان مهربان و دوست داشتنی، فعالیت های هیجان انگیز، استراحتگاه های ساحلی جذاب و ... تجربه سفر به کشور سیرالئون را به یاد ماندنی خواهند کرد.

اقامت در جزیره موز Banana Islands

جزیره بانانا یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در غرب آفریقا شناخته می شود. در این جزیره اقامتگاه های لوکس، تورهای تفریحی و گشت در جزیره، ورزش های آبی و ... دست در دست یکدیگر داده اند تا مفرح ترین روزها را برای شما بسازند. در این جزیره جاذبه های زیبا و تاریخی بسیاری وجود دارد که می تواند برای هر سلیقه ای جذاب باشد. جنگل های سبز تا لبه اقیانوس امتداد دارند و پیاده رو های جنگلی که برای ماجراجویی بی نظیرند. شکار، ماهیگیری، غواصی، قایقرانی و سفر به جزایر دوردست تنها قسمت کوچکی از تفریحات این جزیره به حساب می آیند.
سایت های تاریخی در جزیره نیز به زمان استعمار و تجارت برده ها مربوط می شوند و گذشته سیرالئون را نشان می دهند.

جزیره موز

جزیره موز

جزیره تای وای Tiwai Island

تای وای محبوب ترین جزیره در کشور سیرالئون است و کل آن به عنوان یک پروژه تحقیقاتی حفاظت شده شناخته می شود. در این جزیره با دامنه وسیعی از گیاهان و جانوران روبرو خواهید شد.

جزیره تای وای

پارک ملی اوتامبا کیلیمی Outamba-Kilimi National Park

جنگلی سرشار از بابونه و همراه با تنوع زیاد از حیات وحش. این ها همگی مربوط به اوتامبا کیلیمی هستند. در اینجا تنوع زیادی از قبیل شامپانزه ها، میمون های کولوبوس و منگبی ها را می توانید مشاهده کنید. همین طور بز کوهی، کرگدن، بوفالو، فیل های جنگلی و البته با بیش از 150 گونه پرنده.
این منطقه از دو بخش اوتامبا و کیلیمی تشکیل شده است که در بخش اوتامبا جنگل های بارانی، چمنزار، تپه ها و دشت ها قرار دارند که توسط چندین رودخانه تقسیم می شوند. در بخش کیلیمی نیز کلبه های ساحلی وجود دارد که مشرف به رودخانه هستند و تورهایی برای بازدید از فیل ها و یا قایقرانی همراه با پرنده نگری فعالیت می کنند.

کشور سیرالئون

نکات سفر ویرایش مطلب

تورهای سیرالئون را از طریق معتبرترین آژانس های هواپیمایی دنبال کنید.

سیرالئون
Sierra Leone
نام
سیرالئون
پایتخت
فری تاون
زبان رسمی
انگلیسی
شعار
یک‌ پارچگی، آزادی، دادگری
مذهب
مسلمان
واحد پول
SLL (لئون)
تفاوت زمانی
0
ولتاژ برق
110
قاره
آفریقا
پیش شماره
+232
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

سیرالئون دارای آب و هوای گرمسیری است که با درجه حرارت گرم و رطوبت بالا همراه است. درجه حرارت شبانه به ندرت زیر 24 درجه سانتی گراد می رسد و درجه حرارت روزانه در طول سال 30 درجه سانتی گراد است. از اکتبر تا مارس آب و هوا به طور کلی گرم، آفتابی و خشک می شود. از آوریل تا سپتامبر فصل بارانی است. بارش باران در ماه ژوئیه و اوت افزایش می یابد و پس از آن بارندگی تا ماه نوامبر تقریبا کم می شود.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

علی رغم خشونت های وحشتناکی که در دهه 90 رخ داد، اکنون این کشور بسیار امن جهت گردش و بازدید شناخته شده است. جنایات و فسادهای کوچک موجود است که در حال حاضر آژانس مبارزه با این موارد در کشور فعال است که به راحتی می توانید هر درخواستی را از طریق تلفن، ایمیل، وب سایت و یا شخصا گزارش کرده و به طور جدی پیگیری کنید.
این کشور نیز چون سایر کشورهای آفریقایی خطراتی چون بیماری ها را بهمراه دارد. مالاریا بزرگترین خطر محسوب می شود از این رو اقدامات لازم را جهت پیشگیری انجام دهید خصوصا در فصول بارانی.
واکسیناسیون برای مقابله با بیماری تب زرد نیز واجب است در کل قبل از سفر با پزشک مشورت کنید.
فقط از بطری های آب معدنی پلمپ شده بنوشید و مراقب خورد و خوراک خود نیز باشید.

چجوری برم؟
ویزا سیرالئون
x