معرفی سنگال ویرایش مطلب

جمهوری سنگال در غرب آفریقا و در همسایگی کشورهای موریتانی، مالی، گینه، گینه بیسائو و اقیانوس اطلس قرار دارد. نکته جالبی که از نظر جغرافیایی درباره سنگال وجود دارد، قرار گرفتن تقریبی کشور گامبیا در خاک آن است. با اینکه سرزمین سنگال پهناور نیست و همین طور موقعیت راهبردی ندارد اما با این حال نقش برجسته ای در سیاست قاره ی آفریقا بازی می کند. سنگال اماکن تاریخی، بنادر زیبا، طبیعت و حیات وحش زیبایی دارد، آسمانی آبی و زمینی سرسبز در کنار دریاچه ای سرخ رنگ که تمامی این موارد باعث شد تا این روزها، سنگال نیز به یکی از مقاصد گردشگری در قاره ی آفریقا تبدیل شود و فرهنگ جذابی داشته باشد.

تاریخ

تاریخ شکل گیری این شهر و تمدن در آن، به زمانی بر می گردد که قوم توکولئور در آن ساکن بوده و نقطه عطف آن زمانی بود که فرانسوی ها نخستین بار در سال 1659 در سنگال، بندری ساختند و نام آن را سن لوئی گذاشتند. هرچند ساخت این بندر علاوه بر رونق بخشیدن به تجارت، دخالت های انگلیس را هم به همراه داشت. بعد از انگلیسی ها هم نوبت به فرانسوی ها رسید تا اینکه، در سال 1895 مالکیت سنگال را برای خود کرد. اما درنهایت سنگال در سال 1960 از فرانسه اعلام استقلال کرد و این روزها هم به صورت جمهوری دمکراتیک اداره می شود.

شهر های سنگال

داکار، بزرگترین شهر و پایتخت کشور سنگال می باشد.

دیوربل، فاتیک، کاولاک، کولدا، لوگا، سن لوئیس و تیس از دیگر شهرهای مهم آن هستند.

گشت و گذار در سنگال ویرایش مطلب

تنها یکساعت رانندگی از پایتخت سنگال شما را به دریاچه منحصر به فردی می رساند که به واسطه ی رنگ صورتی بسیار شگفت انگیز و خیره کننده است. دریاچه ی Retba که توسط محلی ها Lac Rose شناخته می شود تنها توسط برخی تپه های باریک از اقیانوس اطلس جدا شده و آن طور که مشخص است محتوای نمک داخل آن بسیار بالا می باشد. رنگ صورتی این دریاچه توسط باکتری هایی بوجود می آید که از نمک دریاچه جذب می شود. باکتری ها رنگدانه های قرمز را از نور خورشید جذب می کنند از این طریق رنگی منحصر به فرد و خارق العاده ایجاد می شود. در این دریاچه به دلیل میزان نمک بالا موجود زنده ای زندگی نمی کند و صرفا جهت رنگ به نقطه ای توریستی تبدیل شده است.
مطمئن باشید با دیدن رنگ دریاچه و تپه های شن و ماسه ای به رنگ طلا، بسیار شگفت زده خواهید شد.

دریاچه رتبا

سنگال

گردش در جزیره گره Gorée

گره، جزیره ای است کوچک در جنوب شبه جزیره کیپ ورد، سنگال، که از اولین مکان های اروپایی در غرب آفریقا بود و مدت زیادی در آن فروش برده و تجارت انجام می شد. این جزیره از اهمیت بالایی برخوردار است چون در آن چندین موزه و بقایایی از قلعه های دوران استعمار وجود دارد که گردشگران را جذب می کند. یکی از دیدنی ترین جاذبه های موجود در این جزیره خانه برده سنگال House of Slaves است. خانه برده در جزیره گره، یک بنای قدرتمند و تراژدی در خصوص تجارت برده بود. بازدید از این بنا حس نسبتا عجیب و غربی را منتشر می کند چیزی که بیشتر به یک قبرستان می ماند. قبرستانی که زیر صدای آرام دریا، موج هایی از درد و فریادهای خاموش گذشته را پخش کرده و بدن را می لرزاند. در این بنا آفریقایی ها توسط تاجران به عنوان برده فروخته و معامله می شدند. این بنا امروزه تبدیل به موزه شده و ورود و یازدید از آن برای عموم آزاد است.

جزیره گره

جزیره گره

خانه برده سنگال

بنای یادبود رنسانس آفریقا African Renaissance Monument

مجسمه ای که سال 2010 ساختش به اتمام رسید و هدف از ساخت آن نمادی برای جشن گرفتن پیروزی مردم آفریقا ست. این مجسمه ی زیبا بالای تپه ای که توسط خانه های اطراف احاطه شده، تصویری از مرد، زن و یک فرزند را نشان میدهد و از بلندترین مجسمه های موجود در قاره آفریقا می باشد. ایده ساخت مجسمه را رئیس جمهور سنگال، عبدالله واد داد.

سنگال

سنگال

پناهگاه پرنده ملی Djoudj National Bird Sanctuary

این پناهگاه در اصل تالابی است در دلتای رودخانه سنگال که در زمستان میزبان تعداد زیادی پرنده آبزی و پرندگان مهاجر دیگر میشود. این تالاب پس از هجوم آب شور از اقیانوس خشک شد اما امروزه با احداث سدهایی در بالا و پایین دست از آن محافظت می شود. اگر از پرنده نگاری لذت می برد این تالاب به شما بیش از 360 گونه از پرندگان را به نمایش می گذارد.

سنگال

پناهگاه پرنده ملی

موزه هنرهای آفریقایی IFAN Museum of African Arts

موزه ایفان در واقع یکی از قدیمی ترین موزه های هنر آفریقایی در غرب قاره ی آفریقا می باشد. این موزه در شهر داکار قرار گرفته و مهم ترین مجموعه آثار باستانی آفریقا را در خود جای داده است. همچنین این موزه مرکز اصلی تحقیقات فرهنگی برای مستعمرات فرانسوی غربی آفریقا می باشد از این رو انواع مختلفی از آثار کشورهای ساح عاج، بورکینافاسو، گینه بیسائو و مالی نیز در آن وجود دارد. آثاری چون سلاح باستانی، آلات موسیقی، لباس و ماسک ها.
ایفان پنجره ای است به روی میراث فرهنگی غنی آفریقا و در آن تمامی آثار به خوبی محافظت شده اند. در طبقه ی دوم نمایشگاه های موقت برگزار می شود و مانند سایر کشورها، برای ساکنان و دانشجویان تخفیفاتی در نظر گرفته می شود.

موزه هنرهای آفریقایی

موزه هنرهای آفریقایی

پارک ملی سالوم دلتا Saloum Delta National Park

سالوم دومین پارک محافظت شده از لحاظ وسعت در کشور سنگال است که نواحی بزرگی از دریا و جنگل را پوشش می دهد. به غیر از وسعت چشم انداز کتنوعی از گونه های پرنده به نمایش می گذارد که بسیار خیره کننده است. همچنین در این منطقه امکان بازدید ازحیواناتی چون گراز وحشی، میمون و همین طور غزال را نیز دارید.

پارک ملی سالوم

سنگال

پارک ملی سالوم دلتا

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

سنگال
Senegal
نام
سنگال
پایتخت
داکار
زبان رسمی
فرانسوی ، ولوف
شعار
یک مردم، یک هدف، یک کیش
مذهب
مسلمان
واحد پول
فرانک (XOF)
تفاوت زمانی
+3
ولتاژ برق
220
قاره
آفریقا
پیش شماره
+221
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

کشور سنگال از آب و هوایی استوایی برخوردار است. سنگال سرزمینی کم ارتفاع است و بخش اعظم آن را علفزارهای ساوان و استپ پوشانده است. فصل خشک از اکتبر تا ماه ژوئن است و در کل می توان گفت آب و هوای این سرزمین در سواحل و نواحی مرتفع معتدل ولی در استپ ها گرم و خشک است.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

شاید زیادی اغراق آمیز به نظر بیاید اما متاسفانه در منطقه کاسامانس Casamance همچنان جرم و خشونت و همین طور مبارز وجود دارد. عاقلانه است که از سفر به این منطقه اجتناب کنید. اگر امکان پذیر نیست و حتما باید به سنگال بروید حتما با سفارتخانه تماس بگیرید و اطلاعات کافی از وضعیت کشور را داشته باشید.
در شهر داکار هنگام راه رفتن در خیابان ها مراقب باشید. سرقت و کلاهبرداری های بسیاری زیادی در شهر رخ می دهد. مراقب جیب خود باشید تا توسط افراد نژادپرست مورد تهمت واقع نشوید. معمولا این تاکتیک توسط چند شخص متحد اتفاق می افتد اینکه شخصی حواستان را پرت می کند و شخصی دیگر داخل جیبتان مواد مخدر یا ... می گذارد. مراقب باشید.
مدرک شناسایی با خود حمل کنید تا توسط پلیس مورد آزار قرار نگیرید.
قبل از سفر واکسن لازم است. واکسن تب زرد ضروری است و باید انجام شود. ضد مالاریا نیز فراموش نشود.
اجتناب از نوشیدن آب لوله کشی! آب های معدنی به راحتی در دسترس هستند و ارزان می باشند. برای جلوگیری از بیماری ها، بسیار آب بنوشید. حداقل روزانه 2 لیتر

چجوری برم؟
ویزا سنگال
x