معرفی ساموآ ویرایش مطلب

ایالت مستقل ساموآ که معمولا با نام ساموآ شناخته می شود کشوری واقع در قاره اقیانوسیه است که از شمال با تونگا و از شرق با والیس و فوتونا همسایه است. این کشور جزیره ای چون هاوایی در یک نقطه دورآفتاده از اقیانوس آرام واقع شده است و کشوری ایده آل برای گردشگری به حساب می آید.

تاریخ

این منطقه برای نخستین بار توسط یک فرد هلندی در سال 1722 کشف شد و نام قدیم آنساموآن بوده است. نیوزیلند در زمان جنگ جهانی اول و در سال 1914، ساموآ را ضمیمهٔ خود کرد و تا سال 1962 این کشور را اداره می کرد. سپس این کشور در سال 1962 اعلام استقلال کرد و از نیوزیلند جدا شد. ساموآی باختری یکی از کشورهای همسود و بخشی از مجمع الجزایر ساموآ است.

شهر های ساموآ

پایتخت و بزرگترین شهر این کشور آپیا نام دارد.

گشت و گذار در ساموآ ویرایش مطلب

درجزیره ناموآ شنا کنید Namu’a Island Beach Fale

جزیره ای که جز آرامش هیچ چیز دیگری ندارد. مناسب برای تفریحات آبی و تست غذاهای محلی

جزیره ناموآ

به مانونو خوش آمدید Welcome to Manono

در این جزیره تمام اتومبیل ها توقیف شده اند و تنها سرو صدایی که ممکن است شما را متعجب کنید گاها وجود تورهایی است که در گردش هستند و ممکن است برخی نقاط را مسدود کنند.
ساکنان جزیره بسیار رفتار دوستانه ای دارند و از توریست ها به خوبی میزبانی می کنند.
اگر امکان اقامت را نداشتید برای سفر یک روزه خودتان را آماده کنید.

جزیره مانونو

تپه ها و سواحل Aleipata را ببینید.

سواحل این منطقه از جالب ترین و جذاب ترین ها در جهان هستند و به طور شگفت انگیزی حالتان را خوب می کنند. هنگام جریان ملایم دریا اگر خوش شانس باشید می توانید لاک پشت ها را لمس کنید اما برای جریان های قوی مراقب باشید.
برای دسترسی به این منطقه می توانید در آپیا (پایتخت) سوار بر اتوبوس شده و بعد از 2 ساعت به زیبایی ها برسید.

جزیره ساموآ

آپیا را کامل بگردید Apia

اینجا بهشتی در اقیانوس آرام است. شب های زنده همراه با غذاهای خوشمزه خیابانی و همین طور جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار دست در دست یکدیگر داده و آپیا را به یکی از توریستی ترین مقاصد دنیا تبدیل کرده اند.
در اپیا به راحتی می توانید مکان مناسبی جهت اقامت خود پیدا کنید و حسابی از جذابیت های آن لذت ببرید.

آپیا

آپیا

در نماد ساموآ شنا کنید To Sua Ocean Trench

این نقطه زیبا و فتوژنیک نماد کشور ساموآ است اگر چه هنگام ورود به کشور اولین چیزی که نظر شما را جلب می کند همین تصویر است. دره ای به رنگ سبز خالص با آن آب های لاجوردی و پله هایی که شما را به سمت بهشت راهی می کنند.
دسترسی به شنا کردن شما در این گودال تنها از طریق نردبانی چوبی است استوار و بسیار محکم و به ما ایمان داشته باشید که بازدید و شنا از این منطقه ارزشش را دارد.
همین طور باغ های اطراف این منطقه مکانی جذاب برای پیک نیک هستند.

ساموآ

ساموآ

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ساموآ
Samoa
نام
ساموآ
پایتخت
آپیا
زبان رسمی
ساموایی ، انگلیسی
شعار
بنیاد ساموآ ایزدی است
مذهب
مسیحیت
واحد پول
تالا (WST)
تفاوت زمانی
-11
ولتاژ برق
220
قاره
اقیانوسیه
پیش شماره
+685
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

این کشور از آب و هوای گرمسیری بارانی برخوردار است. مت.سط دما در این کشور 26 درجه است و این باعث می شود که مقصد تعطیلات زمستانی برای ساکنان کشورهای نیمکره شمالی باشد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

ساموآ به طور کلی و به عنوان مقصدی برای تفریح امن است. میزان جرم در این کشور کم است و مردمان آن بسیار دوستانه هستند. با این حال باید احتیاط های لازم را به عمل آورید و مراقب باشید.
سگ های ولگرد را نادیده بگیرید در این صورت خطری تهدیدتان نخواهد کرد.
از سال 2015 بیماری به نام شیخونگونیا در این کشور رایج شده است. این ویروس که توسط پشه ها منتقل می شود هیچ واکسن و درمانی ندارد از این رو اقدامات لازم را چون پوشیدن لباس های بسته هنگام گشت و گذار جهت جلوگیری از به عمل آورید.
همین طور تب دنگی در این کشور شایع است که آن نیز از طریق پشه ها انتقال می یابد. بیماری مالاریا نیز از بیماری های رایج در کشور ساموآ هستند.
آب های معدنی در این کشور ارزان و قابل دسترس هستند. برای مصرف خود حتما آب معدنی تهیه کنید.
برای شنا از مکان هایی که آزاد و ثبت شده هستند استفاده کنید.

چجوری برم؟
ویزا ساموآ
x