معرفی رواندا ویرایش مطلب

جمهوری رواندا یا همانگونه که ما می شناسیم رواندا کشوری است کوچک واقع در مرکز آفریقا که با توجه به نسل کشی که در سال 1994 در آن رخ داد همچنان از مقصدهای گردشگری محبوب میان توریست ها شناخته می شود. این کشور با کشورهای اکوادور، اوگاندا، تانزانیا، بوروندی و جمهوری دموکراتیک کنگو دارای مرز مشترک زمینی است. همین طور رواندا در منطقه دریاچه های بزرگ آفریقا قرار دارد که در غرب با کوه ها و در شرق با ساوانا احاطه شده و در تمام کشور دریاچه های بسیاری پراکنده شده است. به دلیل همین دریاچه ها از طبیعت بکر و دست نخورده ای برخوردار است که می تواند برای ماجراجویان جذاب و سرگرم کننده باشد.

تاریخ

700 سال پیش قومی از نژاد حامی از سوی منطقه اتیوپی و سومالی به سوی جنوب سودان مهاجرت کرده و در نهایت در منطقه فعلی رواندا و بوروندی و بخشی از اوگاندا ساکن شدند. این افراد گله دار بودند و بومیان هوتو نیز که خود از مهاجران غرب آفریقا بودند به کار کشاورزی اشتغال داشتند. با ورود استعمار به این منطقه تضادهای قومی میان این دو در دو نوبت به قتل عام منجر شد که آخرین آن سال 1994 بود که شورشیان طرفدار اوگاندا هواپیمای رئیس جمهور هوتو را سرنگون کردند. در مقابل سکوت مجامع بین المللی و غرب این جنایت اتفاق افتاد و هزاران نفر کشته شدند.در فوریه 1991 کشورهای همسایه روآندا در تلاش برای حل این مسئله، با اعطای تابعیت به پناهندگان توتسی موافقت کردند و روآندا با اصل برگذاری انتخابات چند حزبی موافقت کرد.

شهر های رواندا

پایتخت و بزرگترین شهر این کشور کیگالی نام دارد. این شهر با داشتن تپه های مملو از شکوفه هایش، بلوارهای پر پیچ و تاب و خیابان های شلوغش و همین طور درختان بلند و پر بارش، مسلما یکی از جذاب ترین شهرهای آفریقایی و یکی از تمیزترین و امن ترین شهرهای جهان شناخته می شود.

کیبویه Kibuye نیز از زیباترین و مهم ترین شهرهای این کشور است و به دلیل داشتن تپه های سبز رنگ و شیب داری که در آب های عمیق سبز قرار می گیرند و خط ساحلی منحصر به فردی پدید می آورند بسیار شهرت دارد. اگر به دنبال طبیعتی رویایی در شهری آرام و زیبا هستید کیبویه مقصد ایده آلی برای شماست.

گری و بوتاره نیز از دیگر شهرهای مهم و توریستی کشور رواندا هستند.

گشت و گذار در رواندا ویرایش مطلب

رواندا کشوری زیبا و دیدنی که کوه های بلند آن در میان جنگل های بامبو پنهان شده اند و آخرین نسل گوریل های کوهستان میان آن ها زندگی می کنند. همین طور وجود سواحل رویایی که بکر هستند و گویی در قاره آفریقا پنهان شده اند تا توسط ماجراجویان کشف شوند و همین طور وجود جنگل های بارانی که خانه ی بسیاری از پرندگان مهاجر است !
شاید با شنیدن نام کشور رواندا نسل کشی و قتل عامی که در سال 1994 به طور وحشیانه ای رخ داد یادآوری شود اما باید بدانید آن دوران تمام شده و این کشور دیدنی آینده ای دلنشین و پویا را پذیرفته است. مطمئن باشید با سفر به این کشور بسیار خوشحال خواهید شد و خاطراتی فراموش نشدنی در ذهن به یادگار خواهید داشت.

پارک ملی آتشفشان ها و دیدار با گوریل های کوهستان Volcanoes National Park

این پارک که در امتداد مرز با کشور جمهوری دموکراتیک کنگو و اوگاندا قرار دارد، شامل 5 آتشفشان است که گفته می شود این منطقه یکی از هیجان انگیز ترین پارک های ملی در آفریقا شناخته شده است. البته در میان تمام جاذبه هایی که در این منطقه وجود دارد چیزی که واقعا مردم را جذب می کند وجود گوریل های کوهستان است.
در حالیکه بیشتر مسافران با میل خود به گوریل ها برخورد می کنند از این رو آنها نیز به بازدید مسافران عادت کرده و مشکلی به وجود نمی آورند.

کشور رواندا

کشور رواندا

برای بازدید از تنوع حیات وحش، جنگل نونگه را ببینید Nyungwe Forest

نونگه، مهم ترین منطقه تنوع زیستی شناخته می شود زیرا در آن نزدیک به 1000 گونه گیاهی، 75 گونه از پستانداران، حداقل نزدیک به 275 گونه پرندگان و 120 گونه پروانه زندگی می کنند از این رو این منطقه دارای بالاترین اولویت برای حفاظت در آفریقا شناخته شده و یکی از قدیمی ترین جنگل های بارانی در آفریقا می باشد. جدا از دیدن حیوانات ، یکی دیگر از نکات برجسته مسیرهای پیاده روی است که بر روی دره های سرسبز جنگل های استوایی تعبیه شده است.

جنگل نونگه

جنگل نونگه

جنگل نونگه

پارک ملی آکاگرا Akagera National Park

آکاگرا در شمال شرق رواندا و در امتداد مرز با تانزانیا واقع شده است و از بهترین ذخایر حیات وحش در کل آفریقا شناخته می شود. البته متاسفانه رفتار نادرست انسان ها با محیط زیست و حیات وحش آن تاحدودی این منطقه را با تخریب مواجه کرده است. با این حال قوانین سختگیرانه حفاظت و مدیریت بهتر، همین طور بازسازی اردوگاه های قدیمی و ساخت امکانات جدید، به آکاگرا بهبود بخشیده و محبوبیت آن را بیشتر کرده است. چشم اندازهای رویایی، زیستگاه ها و حیات وحش غنی تصاویری فراموش نشدنی در ذهنتان به یادگار می گذارند. در این منطقه بزرگترین تالاب محافظت شده در آفریقای مرکزی نیز وجود دارد. دشت های بزرگ آکاگرا ایده ال برای سافاری هستند. شما می توانید از فیل، بوفالو، گورخر، گوزن، گاو کوهی و بز کوهی دیدن کنید. همین طور غزال کوچک آفریقایی که در منطقه به وفور دیده می شود.

پارک ملی آکاگرا

پارک ملی آکاگرا

پارک ملی آکاگرا

کوهنوردی در بیسوک Mount Bisoke

بیسوک برای کسانی که علاقه مند به کوهنوردی هستند بسیار جذاب و ایده آل است. برای رسیدن به کوه باید از جنگل بامبو عبور کنید. تورهایی نیز هستند که با پرداخت مبلغ 75 دلار به ازای هر نفر شما را برای رسیدن و صعود راهنمایی مس کنند.

کشور رواندا

کشور رواندا

نکات سفر ویرایش مطلب

برای داشتن سفری راحت تورهای رواندا را از طریق معتبرترین آژانس های هواپیمایی دنبال کنید.

رواندا
Rwanda
نام
رواندا
پایتخت
کیگالی
زبان رسمی
زبان کینیارواندا، فرانسوی و انگلیسی
شعار
یک‌ پارچگی، کار، میهن‌ دوستی
مذهب
مسیحیت
واحد پول
فرانک رواندا (RWF)
تفاوت زمانی
+2
ولتاژ برق
110
قاره
آفریقا
پیش شماره
+250
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

آب و هوای این کشور خشک استوایی است و البته دما در کوه ها به مراتب خنک تر است. به طور کلی نمی توان گفت آب و هوای روآندا معتدل رو به استوایی است و دارای دو فصل بارانی و دو فصل خشک در طی سال است.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

گردشگران معمولا در این کشور با استقبال گرم مواجه می شوند از این رو می توان گفت که این کشور عمدتا برای بازدیدکنندگان امن است. به استثنا در مناطق مرزی بوروندی و DRC . با توجه به این موارد باز هم مراقب باشی و احتیاط کنید. سفارت از شما می خواهد که از نزدیکی به جمعیت، تظاهرات و یا هرگونه تجمع عمومی اجتناب کنید چون ممکن است این تجمع ها به صدمات و ناراحتی ها و همین طور کشته شدن ختم بشود.
حتما یک کپی از مدارک شناسایی خود همراه داشته باشید.
برای جلوگیری از تب زرد و مالاریا، پیشگیری های لازم را انجام دهید.

چجوری برم؟
ویزا رواندا