معرفی پاراگوئه ویرایش مطلب

جمهوری پاراگوئه یا همانگونه که ما می شناسیم کشور پاراگوئه، کشوری واقع در آمریکای جنوبی است که از سوی جنوب و جنوب غربی با آرژانتین، شرق و شمال شرق با برزیل و از شمال غرب با کشور بولیوی دارای مرز مشترک زمینی می باشد. زمین های این سرزمین در دو سوی رودخانه پاراگوئه قرار دارند که از میانه کشور یعنی از شمال به جنوب آن در جریان است. در کنارهٔ جنوب شرقی، رودخانهٔ پارانا قرار دارد که سد ایتایپو، بطور مشترک با برزیل بر روی آن احداث شده است. این سد در حال حاضر بزرگترین نیروگاه برق آبی در دنیا است و تقریباً تمام برق مورد نیاز پاراگوئه را تأمین می کند. امروزه پاراگوئه بزرگترین صادرکنندهٔ نیروی برق آبی در دنیا است.

تاریخ

برای اولین بار اروپایی ها اوایل قرن 16 میلادی سرزمین پاراگوئه را کشف کردند و شهر آسونسیون توسط جهانگرد اسپانیایی خوان د سالارز بنا نهاده شد. در سده ی هجده، این شهر به مرکز ایالت مستعمره اسپانیایی و جایگاه اولیه هیئت جامعه ی یسوعی و محل سکنی گزینی در آمریکای جنوبی تبدیل شد. یسوعیان این کشور را از 1609 تا زمان اخراجشان در 1767 تحت کنترل داشتند. پاراگوئه از زمان استقلال از اسپانیا در 1811 گرفتار دیکتاتورهای بسیار شدید شد. از جمله ژنرال خوزه فرانسیا که این کشور را به طور کامل منزوی ساخت. جنگ با آرژانتین و برزیل و اوروگوئه بین 1865 تا 1870، به قیمت از دست رفتن بیش از نیمی از مردم کشور و سرزمین های بسیار برای پاراگوئه تمام شد. پاراگوئه درتاریخ14 مه 1811 با برانداختن متولیان اسپانیایی، استقلال خود را اعلام کرد.

شهر های پاراگوئه

پایتخت و بزرگترین شهر این کشور آسونسیون نام دارد.

سان لورنزو، سیوداد دل استه و پدرو خوان انکارناسیون هم از شهرهای مهم و توریستی کشور می باشند.

گشت و گذار در پاراگوئه ویرایش مطلب

موزه دل بارو Museo del Barro در پایتخت را ببینید.

بازدید از این موزه برای هر نوع سلیقه ای جذاب و سرگرم کننده است. در اینجا از نقاشی های مدرن گرفته تا صنایع دستی و بومی کلمبیایی، همین طور کاریکاتورهای سیاسی پاراگوئه به نمایش گذاشته شده است. فضای اطراف موزه نیز می تواند برای گذراندن بعداز ظهری دلپذیر مفرح باشد. پیاده روی در اطراف دریاچه و عبور از آن نیز یکی از بهترین سرگرمی ها در شهر آسونسیون می باشد.

موزه دل بارو

موزه دل بارو

موزه دل بارو

بازدید از پانتئون ملی قهرمانان national pantheon of the heroes

هر شهر و ملتی، نماد خودش را دارد. کشور پاراگوئه و شهر آسونسیون آن نیز از این قاعده مستثنی نیستند و پانتئون ملی قهرمانان آن یکی از دیدنی ترین و در اصل نماد کشور شناخته شده و باید از آن بازدید به عمل آید. این بنا بنا که نماد قهرمانی شناخته می شود مکان مهمی برای شناخت قهرمانان پاراگوئه از جمله روءسای جمهوری، قهرمانان جنگ و دیگر افراد می باشد. این پانتئون در مرکز شهر واقع شده و سایتی فوق العاده محبوب برای گردشگران شناخته شده است.
هر رویداد تاریخی نیز در این مکان جشن گرفته می شود.

آسونسیون

آسونسیون

گردش در پارک ملی کورا Cerro Cora National Park

کورا منطقه ای دارای جاذبه های مختلف از طبیعت و همین طور تاریخ پاراگوئه است ازجمله منطقه ای که در آن آخرین نبرد جنگ کشور در قرن نوزدهم رخ داد. این منطقه همان جایی است که فرانسیسکو سولانو لوپز (دومین رئیس جمهور کشور پاراگوئه) در اثر حمله نیروهای اتحاد سه جانبه از برزیل، آرژانتین و اروگوئه جان خودش را از دست داد.
جدا از جاذبه های تاریخی، تپه های زیبا و همین طور دیوار سنگ طبیعی موجود در پارک که معروف ترین برای افرادی که به سنگ نوردی و صعود علاقه مند هستند، جاذبه های کورا شناخته می شوند و از محبوبیت بسیاری برخوردارند. 
از لحاظ حیات وحش می توان به گونه هایی چون خوک، میمون، پلنگ خالدار آمریکایی و دیگر جانداران اشاره کرد. در کل گردشگران از این منطقه دیدن می کنند و متاسفانه تنها به مسیرهای رجوع می کنند که در آن جاذبه های تاریخی موجود است. مسیرهای پیاده روی در دل منطقه را نادیده می گیرند از این رو حتما از راهنمای پارک پرس و جو کرده و در آن گردش کنید.

کشور پاراگوئه

کشور پاراگوئه

یک بعد از ظهر در طبیعت پاک پایتخت

اگر با کودک خود سفر کرده اید حتما از باغ گیاه شناسی و باغ وحش آسونسیونJardin Botanico دیدن کرده و در آن به تفریح و گردش بپردازید. باغ گیاه شناسی و باغ وحش هر دو در یک نقطه قرار گرفته اند و می توانند روز دلپذیری برای شما رقم بزنند. باغ گیاهشناسی در سال 1919 تاسیس شد که امروزه باغ و حش و موزه تاریخ طبیعی نیز در آن قرار دارند.

کشور پاراگوئه

کشور پاراگوئه

کشور پاراگوئه

کشور پاراگوئه

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

پاراگوئه
Paraguay
نام
پاراگوئه
پایتخت
آسونسیون
زبان رسمی
اسپانیایی
شعار
آشتی و دادگری
مذهب
مسیحیت
واحد پول
گوارانی (PYG)
تفاوت زمانی
-4
ولتاژ برق
110
قاره
آمریکای جنوبی
پیش شماره
+595
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

آب و هوای محلی بین آب و هوای شبه استوایی تا آب و هوای معتدل تغییر می کند. در نواحی شرقی نیز بارش زیاد باران و در نواحی غربی مناطق تقریباً خشک به چشم می خورند.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

شهرهای بزرگ این کشور از دیگر کشورهای آمریکای جنوبی امن تر است اما با این حال عاقلانه رفتار کنید و مراقب لوازم خود باشید. حتما یک کپی از مدرک شناسایی خود را همراه داشته باشید تا اگر به هر دلیلی متوقف شدید مشکلی پیش نیاید.
رفتارهای زشت و با صدای بلند خندیدن در خیابان ها آن هم زمان تاریکی هوا، توجه پلیس را جلب می کند پس محتاطانه رفتار کنید.
آب لوله کشی در این کشور قابل شرب نمی باشد. همین طور مراقب باشید که غذای تازه پخته شده میل کنید و از فروشندگان خیابانی غذا نخرید. هر چند میوه، سبزیجات، ماهی، گوشت و دیگر مواد غذایی در کشور از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.
تب دنگی از بیماری هایی است که مسافرانش را تهدید می کند در این صورت قبل از سفر با پزشک مشورت کنید و راه های پیشگیری را انجام دهید.

چجوری برم؟
ویزا پاراگوئه
x