معرفی نیجریه ویرایش مطلب

جمهوری نیجریه یا همانگونه که ما می شناسیم نیجریه کشوری است واقع در غرب آفریقا که از غرب با بنین، شرق با چاد و کامرون و از شمال با کشور نیجر مرز مشترک زمینی دارد. این کشور پرجمعیت ترین در قاره ی آفریقا می باشد و در میان صادر کنندگان نفت هشتمین کشور و بزرگترین تولید کننده ی نفت در آفریقا شناخته شده است.

تاریخ

کشور نیجریه پرجمعیت ترین کشوره در قاره آفریقا می باشد از این رو به دلیل تنوع فراوان قومی و نژادی طی چند سال گذشته شاهد درگیری های بسیاری بوده است. تاریخ اولین سکونت در نیجریه به 9 هزار سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد. این کشور در سده ی 19 میلادی مستعمره بریتانیا شد تا اینکه در سال 1960 دوباره استقلال خود را به دست اورد. پس از استقلال در دوره های مختلف درگیر و گرفتار حکومت های نظامی شد و سرانجام در سال 1999 برای نخستین بار انتخابات آزاد در این کشور برگزار شد.

شهر های نیجریه

پایتخت این کشور آبوجا نام دارد.

بزرگترین شهر این کشور لاگوس نام دارد. این شهر بندری دومین سرعت رشد را میان شهرهای آفریقا داشته است. شهر لاگوس در ابتدا دهکده ی کوچکی از قوم یوروبا بود که در دوره تسلط اروپاییان را بر خود دید و به مرور زمان به مرکز بازرگانی و جمعیتی نیجریه تبدیل شد.

بنین، ایبادان، کانو و ایلورین نیز از دیگر شهرهای مطرح کشور نیجریه می باشند.

گشت و گذار در نیجریه ویرایش مطلب

پارک ملی یانکاری Yankari Game Reserve

بهترین مکان برای لذت بردن از هدایای طبیعی همین یانکاری است که البته از بزرگترین جاذبه های توریستی نیجریه نیز شناخته می شود. پارک ملی یانکی پارک بزرگ حیات وحش است که انواع مختلف گیاه و جانوران در آن زندگی می کنند. همین طور چند چشمه آبگرم طبیعی در این پارک وجود دارد که باعث تفریحات بیشتر در آن می شود. همین طور در این پارک امکانات اقامتی برای راحتی مسافران در نظر گرفته شده است. بنابراین خودتان را برای یک سفر ماجراجویی فراموش نشدنی آماده کنید !
این پارک ملی محبوب ترین مقصد گردشگری در کشور نیجریه شناخته شده و نقش مهمی در توسعه و ترویج گردشگری و اکوتوریسم در کشور را دارد.

پارک ملی یانکاری

پارک ملی یانکاری

پارک ملی یانکاری

پارک ملی گاشاکا Gashaka Gumti National Park

گاشاکا بزرگترین پارک ملی در کشور نیجریه است که به عنوان مکانی جذاب و زیبا در آفریقا جهت گشت و گذار و ماجراجویی شناخته می شود. همچنین در این پارک تنوع باورنکردنی از پستانداران چون شیرها، بوفالو، فیل و ... زندگی می کنند و مهم ترین زیستگاه آنان می باشد. ورود به این پارک در تمام طول سال امکان پذیر است گرچه در فصول خشک یعنی از دسامبر تا مارس دسترسی آسان تر می باشد. در این پارک نیز اقامتگاه وجود دارد اما باید بدانید که مواد غذایی و خوراک تان را از قبل تهیه و همراه داشته باشید.

نیجریه

نیجریه

صخره زوما Zuma Rock

زوما یکی از شگفتی های طبیعی در کشور نیجریه است که در امتداد بزرگراه ابوجا کادونا واقع شده و به علت وجود چهره ی انسان در خود بسیار منحصر به فرد و جذاب می باشد. شکل ظاهری انسان چون به طور مستقیم جهت نور خورشید قرار دارد چشم انداز جالبی پدید آورده است. همین طور این پدیده ی عجیب ایده آل است برای ماجراجویانی که به صخره نوردی علاقه مند هستند. صعود از این صخره به دلیل شیب بالا خطرناک است و برای کسانی که آمادگی ندارند ممکن است خطرساز باشد.

صخره زوما

صخره زوما

صخره زوما

پارک ملی عبور از رودخانه Cross River National Park

بازدید از این پارک ملی به هر مسافری پیشنهاد می شود. عبور از رودخانه آخرین جنگل بارانی باقیمانده در کشور نیجریه است که با کمک بنیاد حفاظت حفظ و نگهداری شده است. به دلیل داشتن آب و هوای گرمسیری و داشتن پوشش گیاهی مرطوب، این جنگل به مکانی ایده آل برای زیستگاه پرندگان و همین طور پروانه ها تبدیل گشته است.

نیجریه

نیجریه

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نیجریه
Nigeria
نام
نیجریه
پایتخت
لاگوس
زبان رسمی
انگلیسی
شعار
یگانگی و ایمان، آشتی و پیشرفت
مذهب
مسلمان، مسیحیت
واحد پول
نایرا (₦)
تفاوت زمانی
+1
ولتاژ برق
220
قاره
آفریقا
پیش شماره
+234
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

آب و هوای این کشور استوایی است از این رو جنگل های متراکم و انبوه در شرق، غرب و جنوب این کشور وجود دارد. میانگین دمای سالانه 32 درجه سانتی گراد هماه با رطوبت فراوان می باشد. مناطق ساحلی نیز بسیار گرم و مرطوب است. بارندگی در سواحل سنگین است هرچند از آوریل تا اکتبر فصل باران این کشور می باشد. نقطه شمالی کشور به نسبت سایر نقاط خشک تر است و دلیل آن بادهایی است که از صحرای بزرگ به آن می وزد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

نیجریه مقصدی نسبتا خطرناک است از این رو سفر کردن به تنهایی را فراموش کرده و حداقل با یک دوست به آنجا سفر کنید. ترجیحا اگر دوستی در نیجریه دارید به ملاقات آن بروید تا در این صورت بتوانید بدون دردسر نهایت لذت را از سفرتان برده و دیدنی های کشور به کمک همراه نیجریه ای لذت ببرید. پایتخت این کشور "ابوجا" از امنیت بهتری به نسبت سایر شهرها برخوردار است.
سطح جرم در شهر لاگوس به شدت بالاست دور سفر به این شهر را خط قرمز بکشید.
مراقب سفرهای بین جاده ای باشید چون سرقت مسلحانه در جاده های خارج از شهر به وفور دیده می شود.
منطقه ی دلتا نیجر برای برای گردشگران اصلا امن نیست. خشونت دائمی میان دولت همین طور گروه های ستیزه جو وجود دارد که ممکن برای مسافران خطر داشته باشد.
نقاط شرقی و غربی کشور برای توریست ها به نسبت امن تر است اما باز سرقت بسیاری صورت می گیرد.
بیماری تب زرد و مالاریا شایع است بنابراین واکسیناسیون های مربوطه را انجام دهید.
آب آشامیدنی سالم است اما بهتر است آب های معدنی تهیه کنید. همین طور آب های معدنی را از فروشگاه ها تهیه کنید و از کنار جاده ها به هیچ وجه نخرید. همین طور هنگام خرید از فروشگاه ها نیز مطمئن باشید که بطری ها پلمپ باشند.

چجوری برم؟
ویزا نیجریه