معرفی نیجر ویرایش مطلب

جمهوری نیجر یا همانگونه که ما میشناسیم نیجر کشوری است واقع در غرب آفریقا که از جنوب با نیجریه و بنین، غرب با بورکینافاسو و مالی، شمال با الجزایر و لیبی و شرق با چاد دارای مرز مشترک زمینی می باشد. حدود 80 درصد از این سرزمین توسط بیابان ها پوشیده شده است و نیجر از فقیرترین کشورهای جهان شناخته می شود. این کشور هرچند نامش را از رودخانه ی نیجر که در آن جاری است گرفته است اما در بیشترین مناطق خاکش خشک و غیر قابل کشت می باشد.
کشور نیجر میان دو منطقه آب و هوایی استوایی ساحل غرب آفریقا و صحرای بزرگ قرار گرفته است و بیشترین قسمت آن سرزمین صخره ای و شنزار می باشد.

تاریخ

یکی از اولین امپراتوری هایی که در کشور نیجر شکل امپراتوری سنقای بود که یکی از بزرگترین امپراتوری های قاره ی آفریقا شناخته می شد. نیجر در قرن نوزدهم میلادی ارتباطش را با جهان غرب اغار کرد. ارتباطی که در نهایت به مستعمره شدن این کشور منجر شد. در ابتدا انگلیسی ها برای کشف سرمنشا رودخانه نیجر به این منطقه سفر کردند و بعدها فرانسوی ها نیجر را مستعمره خود کردند. در سال 1901 سرزمین نیجر متعلق به فرانسه اعلام شد ولی تا سال 1920 بسیاری از مساحت سرزمین تحت کنترل فرانسه درنیامد و سرانجام نیجری ها سال 1958 اعلام استقلال کردند. سال 1960 استقلال این کشور تحت رهبری همانی دیوری به دست آمد. دیوری پس از تخریب اقتصاد به دلیل خشکسالی طولانی و طی یک کودتای نظامی در سال 1974 سرنگون شد. در 1992 احزاب مختلف اجازه فعالیت یافتند و در 1993 انتخابات ازاد برای مجلس موسسان برگزار شد.

شهر های نیجر

نیامی پایتخت و بزرگترین شهر کشور نیجر می باشد.

زیندر و مارادی نیز از دیگر شهرهای مهم این کشور می باشند.

گشت و گذار در نیجر ویرایش مطلب

مسجد جامع نیامی یک مسجد اسلامی در پایتخت کشور، که بزرگترین مشجد شهر و همین طور از مهم ترین نشانه های نیامی می باشد. این بنا چشم گیرترین و محکم ترین بنای موجود در شهر نیامی است که گنبد سبز آن زیر نور خورشید بی نظیر جلوه می کند. روزهای جمعه این مسجد شلوغ می شود زیرا دعای اصلی مردم محلی در آن روز اتفاق می افتد. از مذاهب دیگر نیز اجازه ی ورود و بازدید از داخل مسجد را دارند.
بازدید از مسجد قطعا یکی از جالب ترین اتفاقاتی است که در نیامی رخ خواهد داد.

مسجد نیامی

مسجد نیامی

کوهستان ایر air mountains

کوهستانی خیره کننده که بیشترین تاثیر را در منطقه حفاظت شده قاره آفریقا داشته و بسیار خیره کننده است. در این منطقه تنوع غیر قابل پیش بینی از حیات وحش نیز زندگی می کنند البته گرچه تعداد زیادی از آنها توسط شکارچیان و عشایر کشته شده اند اما همچنان این منطقه غنی از حیات وحش می باشد. پرندگان به طرز شگفت انگیزی در این کوهستان زندگی و یا از این راه مهاجرت می کنند. چون این منطقه تنها منطقه ی سبز رنگ است که از جنوب دریای مدیترانه می بینند.

کشور نیجر

کشور نیجر

بازدید از مسجد آگادز Agadez Mosque 

درست شبیه به یک فانوس دریایی اما این بار در بالای بیابان و بلندترین ساختار عددی در جهان که مناره ی این مسجد است. مصالح به کار رفته در این مسجد از چوب، سیمان و سنگ ساختمانی است که به ندرت در صحرا وجود دارد.
مسجد آگادز در شهر آگادز و در سال 1515 ساخته شد. این مسجد در سال 1844 تا حدی بازسازی شد. بازدید کنندگان معمولا دوست دارند مناره را بالا رفته و از بالا به شهر نگاه کنند چون نمایش از بالا بسیار حیرت انگیز است. تصویری فوق العاده از ساختمان هایی به رنگ اکر روی زمین.

مسجد اگادز

مسجد آگادز

مسجد آگادز

 

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نیجر
Niger
نام
نیجر
پایتخت
نیامی
زبان رسمی
فرانسوی
شعار
برادری، کار، پیشرفت
مذهب
مسلمان
واحد پول
فرانک (XOF)
تفاوت زمانی
+1
ولتاژ برق
220
قاره
آفریقا
پیش شماره
+227
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

آب و هوای در این کشور صحرایی و نیمه صحرایی است و تنها رود دائمی آن نیجر می باشد که در جنوب غربی کشور واقع شده است.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

نیجر کشوری خطرناک است و القاعده در آن حضور دارد که می تواند برای توریست ها و گردشگران بسیار خطرناک باشد. بنابراین ضروری است که از رفتن به مناطق دورافتاده اجتناب کنید.
آدم ربایی در این کشور به وفور دیده می شود از این رو گردشگران باید احتیاط کنند. از به تنهایی سفر کردن به شدت اجتناب کنید و ترجیحا از سفر به نیجر فاصله بگیرید. خطرات بسیار است.
در شهر نیامی اوضاع امنیت کمی بهتر از سایر نقاط است اما با این حال از تنهایی گردش کردن بپرهیزید و در تاریکی سمت بازارهای محلی نروید. در این مناطق جیب برها کمین کرده و ممکن است به شما آسیب برسانند.
لباس های مناسب بپوشید و از خودنمایی کردن فاصله بگیرید. لباس هایی که باعث جلب توجه و توریست بودن شما بشوند ممکن است به شدت خطرساز باشد.
آب لوله کشی در این کشور قابل شرب نیست و حتما باید از آب های معدنی تهیه کنید. به یاد داشته باشید به دلیل خشک بودن هوا باید روزانه 3 تا 4 لیتر آب بنوشید. نوشیدن آب فراوان تنها راه پیشگیری از بیماری ها می باشد.
بیماری مالاریا رایج است در این صورت از قبل پیشگیری های لازم را انجام دهید.
بیماری های روده نیز خطرناک هستند. حتما مراقب تغذیه خود و اینکه در چه مکانی صرف می کنید باشید. مواد غذایی حتما تازه باشند تا موردی پیش نیاید.

چجوری برم؟
ویزا نیجر