معرفی موزامبیک ویرایش مطلب

موزامبیک کشوری واقع در جنوب قاره آفریقا که از شمال با تانزانیا، از شمال غرب با مالاوی و زامبیا، از غرب با زیمبابوه و از جنوب غربی با سوازیلند و آفریقای جنوبی همسایه است. همین طور در شرق این کشور اقیانوس هند قرار دارد. ساحل شرقی این سرزمین پست است و نواحی دیگر آن حالت فلاتی دارد. همین طور ارتفاعاتی نیز در شمال و غرب آن واقع شده است.
بخش مهمی از کشور موزامبیک را جنگل فرا گرفته و قسمت هایی از شمال غربی آن را کوهستان احاطه کرده است.

تاریخ

سرزمین موزامبیک در قرن 16 تحت استعمار پرتغال درآمد و در سال 1975 استقلال اش را بدست آورد. این کشور به دلیل جنگ های داخلی و قحطی، آسیب های بسیاری به خود دید. در فاصله سال های 1977 تا 1992 درگیری های داخلی در این کشور باعث کشته شدن مردم کشور شد. در این مدت قحطی نیز گریبان مردم را گرفت. با اینکه در سال 1992 و بعد از مصالحه و برقراری آرامش وضعیت اقتصادی بهبود پیدا کرد و سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در موزامبیک ترغیب شدند اما همچنان بسیاری از مردم در فقز به سر می برند.

شهر های موزامبیک

پایتخت و بزرگترین شهر موزامبیک، ماپوتو نام دارد. این شهر با معماری چشم گیر یکی از جذاب ترین پایتخت های آفریقا است. شهری توسعه یافته که با داشتن هتل ها و رستوران های فراوان، مارکت های با کیفیت، کافه ها و پیاده روهای پر جنب و جوش انتخاب اول توریست ها ست. قلب شهر baixa که شلوغ و بی نظیر است و منطقه قدیمی هست از بند شمال و شرق گسترش می یابد.
شهر ماپوتو ارزان تر از سایر نقاط کشور است و می توان گفت قیمت ها منطقی هستند و انتخابات زیادی در دسترس شما وجود دارد. حتما در سفر به موزامبیک در پایتخت آن یکی دو روزی بمانید.

موزامبیک جزایر بسیاری نیز دارد که مهم ترین های کشور هستند.

گشت و گذار در موزامبیک ویرایش مطلب

مجمع الجزایر گیریمباس را ببینید Quirimbas Islands

این جزایر درست مانند گنجینه ای که توسط دزدان دریایی پنهان شده، از دسترس بسیاری از مردم و گردشگرانپنهان است. جزیره های سرشار از اسرار، پر از صخره های مرجانی و درختان بائوباب که هر توریست و ماجراجویی را درگیر می کنند. جزایر جنوبی چون Ibo و Matemo که قسمتی از گیریمباس هستند خط ساحلی فوق العاده ای دارند. سواحل سفید نرم آنها همراه با استراحتگاه های بی نظیری که اقامت مسافران را رویایی می کنند همین طور وجود پرندگان و حیوانات دریایی و گشت و گذار و پیاده روی در جزیره ها که بسیار لذت بخش هستند. غواصی نیز یکی از بهترین تفریحات در جزایر است.

موزامبیک

موزامبیک

جزیره موزامبیک Island of Mozambique

ساختمان های استعماری به رنگ کبود، صدای کلیساها که با موزون خاصی دعا می کنند و ... همگی از جذابیت های این جزیره زیبا هستند. شما با شلوغ ترین جزیره کشور روبرو خواهید شد و عطری از آثار تاریخی آفریقایی، پرتغالی، سواحلی، فرانسوی که در آب های پر زرق و برق اقیانوس هند می درخشد را استشمام خواهید کرد.

موزامبیک

موزامبیک

بنگورا، لوکس ترین جزیره موزامبیک Benguerra Island

بنگورا درست تکه ای از بهشت وسط اقیانوس هند است و یک تعطیلات لوکس ساحلی به مسافرانش هدیه می کند. این جزیره با داشتن سواحل بی نظیر، صخره های مرجانی و موجودات دریایی نادر و کمیاب سفری افسانه ای برای علاقه مندان و ماجراجویان می سازد. شب زنده داری رد سواحل منحصر به فرد، همین طور شنا و غواصی در آبهای اقیانوس هند یکی از دلنشین ترین کارهای ممکن در جزیره بنگورا ست.
از جذابیت های بیش از حد این جزیره می توان به غواصی کردن، داشتن خیره کننده ترین صخره های جهان، اسب سواری در ساحل یا در میان تپه های شنی، گردش با کشتی های کاتامان، پیک نیک های رمانتیک، خدمات ماساژ بی نظیر و گشت و گذار های لوکس اشاره کرد.

موزامبیک

موزامبیک

موزامبیک

بازدید از پارک ملی و منطقه محافظت شده گورونگسا Gorongosa National Park

این منطقه که بیشتر از نظر اکولوژیکی منحصر به فرد و مطرح است در جنوبی ترین قسمت از دره بزرگ آفریقا واقع شده و به عنوان یک منطقه که تنوع بالایی از گونه های گیاهی و جانوری دارد شهرت پیدا کرده است.
این منطقه تنها یکی از چند پارک ملی ذخیره شده در موزامبیک است که مسافران می توانند در آن گردش و از گونه های مختلف آن بازدید کنند. گذشته ی غم انگیز این منطقه باعث شده تا موفقیت فعلی آن برجسته تر نمایش داده شود.

موزامبیک

موزامبیک

موزامبیک

موزه تاریخ طبیعی ملی پایتخت را ببینید Museu de Historia Natural

موزه ای داخل ساختمانی زیبا که ساختمان نیز داخل باغی زیباتر از خود نگهداری می شود. این مجموعه شامل بسیاری از مصنوعاتی است که شما انتطار دارید در موزه تاریخ طبیعی پیدا کنید از جمله شرح نوع مهاجرت حیوانات، سفال های باستانی و یک نمایشگاه قوم شناسی کوچک و ...

موزامبیک

موزامبیک

نکات سفر ویرایش مطلب

از تنهایی سفر کردن پرهیز کنید.
برای داشتن سفری مطمئن تورهای موزامبیک را توسط معتبرترین آژانس های هواپیمایی دنبال کنید.

موزامبیک
Mozambique
نام
موزامبیک
پایتخت
ماپوتو
زبان رسمی
پرتغالی
شعار
مذهب
مسیحیت
واحد پول
متیکال موزامبیک (MZN)
تفاوت زمانی
+2
ولتاژ برق
110
قاره
آفریقا
پیش شماره
+258
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

تقریبا تمام کشور آب و هوای گرمسیری دارد. در امتداد سواحل، آب و هوا گرم است و شب ها به ندرت خنک می شود. در تابستان درجه و سطح رطوبت به شدت افزایش می یابد. درجه حرارت معمولا در شمال کشور (اطراف پمبا و زامبزی) بالاتر است.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

در موزامبیک نیز چون برخی از کشورهای آفریقایی خطراتی چون سرقت، تجاوز و قتل رخ می دهد بنابراین باید اقدامات احتیاطی لازم به عمل آورید. زنان هرگز نباید تنها در سواحل گردش کنندزیرا در سال های اخیر در این مناطق به زنان حملاتی صورت گرفته است. برای جلوگیری از این خطرات و داشتن اطلاعات کافی با وزارت امور خارجه در هر کشوری که هستید تماس گرفته و مطمئن شوید که سفر به این کشور امن باشد.
کپی مدارک همراه داشته باشید و از حمل اصل مدارک شناسایی در کشور پرهیز کنید.
در برخی مناطق مین وجود دارد که ممکن است برای ماجراجویان خطرناک باشد. حتما در مناطق توریستی گردش کنید و از ماجراجویی بدون بلد محلی به شدت اجتناب کنید.
پیشگیری از مالاریا در تمام مناطق موزامبیک ضروری است. مراحل پزشکی و مشورت با پزشک حاذق را در مکانی که هستید انجام دهید به هر حال پیشگیری بهتر از درمان است.
میزان ابتلا به بیماری اچ آی وی بسیار بالاست پس احتیاط کنید.
آب لوله کشی قابل شرب نیست و باید آب های معدنی پلمپ شده خریداری کنید.

چجوری برم؟
ویزا موزامبیک