معرفی مونته نگرو ویرایش مطلب

مونته نگرو کشوری است واقع در جنوب خاوری اروپا که در کرانه دریای آدریاتیک قرار گرفته و از غرب با کشور کرواسی ، از شمال غرب با بوسنی و هرزگوین ، از شمال شرق با صربستان و از جنوب شرق با آلبانی همسایه است.
این کشور از جدیدترین کشورهای اروپایی محسوب می شود که گردشگرانش را با یک خوشامد گویی در تمام سال دعوت می کند و مشتاق است تا تمام داشته هایش را به جهانیان نشان دهد. طبیعت فوق العاده زیبا در این کشور اروپایی ماجراجویان و گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. شما در کوهستان های مونته نگرو در میانه تابستان به یک ژاکت نیاز خواهید داشت اما در مناطق ساحلی می توانید حسابی آفتاب گرفته و لذت ببرید.
با سفر به مونته نگرو مناظر زیبای آن را کشف کنید.

تاریخ

قدمت مونته نگرو به قرن 9 بازمی گردد که در آن زمان یک حکومت محلی وابسته به امپراتوری بیزانس به نام دوکیا نامیده می شد. در سال 1910 کشوری به نام پادشاهی مونته نگرو تشکیل شد که پس از جنگ جهانی اول با پادشاهی صربستان متحد شد.
یوگوسلاوی پس از جنگ جهانی دوم نظام کمونیستی را انتخاب کرد و سال ها بعد دچار جنگ های قومی و قبیله ای دهه 90 شد.
در سال 2006 پس از برگزاری همه پرسی نیمی بیشتر از مردم رای موافق به استقلال مونته نگرو دادند و در ژوئن 2006 این کشور به صورت رسمی اعلام استقلال کرد.

شهر های مونته نگرو
گشت و گذار در مونته نگرو ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

مونته نگرو
Montenegro
نام
مونته نگرو
پایتخت
بودوا
زبان رسمی
مونته‌ نگرویی
شعار
مذهب
مسیحیت
واحد پول
یورو (€) (EUR)
تفاوت زمانی
+2
ولتاژ برق
220
قاره
اروپا
پیش شماره
+382
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

مونته نگرو دارای آب و هوای معتدل و مونته نگروی ساحلی دارای آب و هوای مدیترانه ای است.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

مونته نگرو به طور کلی کشور امنی است. با اینکه همانند سایر کشورهای اروپایی ممکن است فعالیت های جنایی صورت بگیرد اما نیروهای پلیس سریع برای انجام وظیفه آماده هستند و در محل حاضر می شوند. در صورت نیاز سریع با شماره 112 تماس بگیرید.
در شهرهای توریستی این کشور مراقب گداها و جیب برها باشید. از دادن پول به افرادی که گدایی می کنند پرهیز کرده و از کیف و اشیا گران قیمت خود محافظت کنید.

چجوری برم؟
ویزا مونته نگرو