x
x
اسپیلت البرز
معرفی مکزیک ویرایش مطلب

مکزیک، کشوری در آمریکای شمالیست که از شمال با ایالات متحده آمریکا و از جنوب شرقی با گواتمالا هم مرزه. همچنین اقیانوس آرام در غرب و جنوب، خلیج مکزیک در در شرق و دریای کارائیب در جنوب شرق، مکزیک رو در بر گرفته اند.
کشور مکزیک بزرگ ترین کشور اسپانیایی زبان جهانه که بیش از 112 میلیون نفر جمعیت داره. حدود یک سوم از کل اسپانیایی زبان های جهان در مکزیک زندگی می کنن. پایتخت این کشور که مکزیکوسیتی نام داره پرجمعیت ترین شهر دنیاست. زبان اداری و کاربردی در مکزیک زبان اسپانیاییه اما این کشور تنها یک زبان رسمی نداره و از سال 2003، حدود 62 زبان بومی سرخ پوستی نیز به عنوان "زبان های ملی" ثبت شده و به رسمیت رسیده.  
70 درصد مردم مکزیک از تبار مستیزو (دورگه سفیدپوست و سرخ پوست)، 15 درصد سفیدپوست و 8/9 درصد سرخ پوست هستند. اکثریت پیرو کاتولیک رومی هستن و نوع حکومت در این کشور فدرالیسم نظام ریاستی جمهوریه. 
مکزیک کشوری کوهستانی و مرتفعه و تنها قسمتی از این کشور که در شبه جزیره یوکاتان واقع شده مسطحه. چون ارتفاع این کشور از 500 متر بیشتره، دما نسبت به عرض جغرافیایی و ارتفاع زمین متغیره. شمال این کشور خشک و غیر قابل کشتِ در حالیکه جنوب، مرطوب و گرمه. 

شهر های مکزیک
گشت و گذار در مکزیک ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

رستورانها و کافه ها

بیشتر ببینید
رستورانها و کافه های مکزیک ...

هتل ها

بیشتر ببینید
هتل های مکزیک ...

دیدنی ها

بیشتر ببینید
دیدنی های مکزیک ...

خرید

بیشتر ببینید
مراکز خرید مکزیک ...
مکزیک
Mexico
نام
پایتخت
مکزیکو سیتی
زبان رسمی
اسپانیایی
شعار
مذهب
واحد پول
تفاوت زمانی
ولتاژ برق
قاره
آمریکای شمالی
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب
اطلاعاتی وجود ندارد.
چجوری برم؟
ویزا مکزیک