x
x

جزیره کوزومل

آشنایی با مکزیک ویرایش مطلب

مکزیک، کشوری در آمریکای شمالیست که از شمال با ایالات متحده آمریکا و از جنوب شرقی با گواتمالا هم مرزه. همچنین اقیانوس آرام در غرب و جنوب، خلیج مکزیک در در شرق و دریای کارائیب در جنوب شرق، مکزیک رو در بر گرفته اند.
کشور مکزیک بزرگ ترین کشور اسپانیایی زبان جهانه که بیش از 112 میلیون نفر جمعیت داره. حدود یک سوم از کل اسپانیایی زبان های جهان در مکزیک زندگی می کنن. پایتخت این کشور که مکزیکوسیتی نام داره پرجمعیت ترین شهر دنیاست. زبان اداری و کاربردی در مکزیک زبان اسپانیاییه اما این کشور تنها یک زبان رسمی نداره و از سال 2003، حدود 62 زبان بومی سرخ پوستی نیز به عنوان "زبان های ملی" ثبت شده و به رسمیت رسیده.  
70 درصد مردم مکزیک از تبار مستیزو (دورگه سفیدپوست و سرخ پوست)، 15 درصد سفیدپوست و 8/9 درصد سرخ پوست هستند. اکثریت پیرو کاتولیک رومی هستن و نوع حکومت در این کشور فدرالیسم نظام ریاستی جمهوریه. 
مکزیک کشوری کوهستانی و مرتفعه و تنها قسمتی از این کشور که در شبه جزیره یوکاتان واقع شده مسطحه. چون ارتفاع این کشور از 500 متر بیشتره، دما نسبت به عرض جغرافیایی و ارتفاع زمین متغیره. شمال این کشور خشک و غیر قابل کشتِ در حالیکه جنوب، مرطوب و گرمه. 

شهر های مکزیک

رستورانها و کافه ها

بیشتر ببینید

هتل ها

بیشتر ببینید

دیدنی ها

بیشتر ببینید

خرید

بیشتر ببینید
مکزیک
Mexico
نام
پایتخت
مکزیکو سیتی
زبان رسمی
اسپانیایی
شعار
قاره
آمریکای شمالی
اطلاعات ضروری ویرایش مطلب
اطلاعاتی وجود ندارد.