معرفی مالی ویرایش مطلب

مالی کشوری است واقع در غرب آفریقا که در جنوب صحرای آفریقا واقع شده و با کشورهای موریتانی، الجزایر، نیجر، بورکینا فاسو، ساحل عاج، گینه و سنگال دارای مرز مشترک زمینی می باشد.

تاریخ

سرزمین مالی در گذشته به عنوان یک امپراتوری بازرگانی مطرح بود و راه ارتباطی میان صحرای بزرگ آفریقا شناخته می شد. این کشور میان سال های 1881 و 1895 تحت استعمار فرانسه بود و به قلمرویی از سودان فرانسه تبدیل گشت. این کشور در سال 1960 به استقلال دست یافت. در سال 1968 که رژیم نظامی ژنرال موسی ترائوره دولت سوسیالیست رادیکال را سرنگون ساخت، دولت وی با مشکلات شدید اقتصادی روبرو شد. سال 1979 حکومت تک حزبی برقرار بود. سال 1992 نظام چند حزبی دوباره برقرار شد.

شهر های مالی

پایتخت و بزرگترین شهر این کشور باماکو نام دارد.

از دیگر شهرهای مهم نیز می توان به سیکاسو، سگو، موپتی و گائو اشاره کرد.

گشت و گذار در مالی ویرایش مطلب

اگر علاقه مند به بازدید از موزه ها و پژوهش های تاریخ باستان، فرهنگ و اسرار آمیزهای مالی هستید باید به موسسه ملی در بخش شمالی شهر مراجعه کنید. این موزه داخل باغی بزرگ قرار دارد که برای فرار و دوری از مرکز شهر و شلوغی ها بسیار ایده آل است. داخل موزه سازهای موسیقی، لباس، پارچه ها و آیتم های دیگر با گروه های قومی مختلف کشور مالی وجود دارد. همین طور این مجموعه ی بسیار زیبا ماسک هایی از مناطق مختلف کشور وجود دارد.

مالی

مالی

پارک ملی بانکل را ببینید.

بانکل اکوسیستم های متنوع آفریقایی را شامل می شود و شما با گردش در آن امید بازدید از زرافه ها، میمون ها، گربه سانان و ... را خواهید داشت. مقبره های باستانی موجود در پارک کنار تنوع حیات وحش آن گردش را برای توریست ها جذاب می کند.

پارک ملی بانکل

پارک ملی بانکل

شهر باستانی Djenné-Djenno که از 250 سال قبل به یادگار مانده و به یکی از معروف ترین سایت های باستان شناسی شناخته شده است. این شهر با اینکه ناشناخته است در مقایسه با دیگر تمدن هایی که از انها شنیده اید به نوعی خاص و منحصر به فرد است. این شهر تا دهه 1970 کشف نشده بود و متاسفانه بعد از کشف توسط غارتگرانی که به دنبال عتیقه بودند خسارت دید.
این شهر قدیمی ترین شهر در غرب آفریقا شناخته شده و کلبه های آن از گل آهکی ساخته شده است.
امروزه این سایت به خوبی بازسازی شده و جهت بازدید آماده میزبانی از توریست ها می باشد. هیچ تصویر ذهنی از زندگی در آن نیست اما باستان شناسان گفته اند که حدود 50 هزار نفر در کنار هم زندگی داخل شهر زندگی می کردند.

کشور مالی

کشور مالی

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

مالی
Mali
نام
مالی
پایتخت
-
زبان رسمی
فرانسوی
شعار
یک مردم، یک هدف، یک کیش
مذهب
مسلمان
واحد پول
فرانک سی اف ای (XOF)
تفاوت زمانی
-
ولتاژ برق
220
قاره
آفریقا
پیش شماره
+223
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

مالی از آب و هوای داغ و خشک برخوردار است. هرچند نواحی جنوبی آن نسبتا مرطوب می باشد. این کشور از جلگه های کم ارتفاع که در رشته کوه ها ارتفاع می یابد تشکیل شده است. جنوب کشور نیز پوشیده از علفزار استوایی است و در شمال آن صحرای بزرگ قرار دارد. به طور کل این کشور دارای آب و هوایی خشک بین فوریه تا ژوئن می باشد. هوای بارانی، مرطوب و معتدل آن نیز از ژوئن تا نوامبر و سرد و خشک آن از نوامبر تا فوریه می باشد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

مالی به دلیل مشکلات سیاسی و درگیری ها نا امن است و سفر به آن پیشنهاد نمی شود. سفر به برخی شهرهای آن چون تیمبوکتو و گاو بسیار خطرناک است و ممکن است منجر به مرگ شما شود.
سرقت در قطار ایستگاه باموکو و کایز بسیار صورت می گیرد و خطرناک است. اگر مجبور به سفر با قطار شدید بسیار احتیاط کرده و مراقب خودتان باشید. داشتن ابزاری جهت دفاع شخصی چون گاز اشک آور توصیه می شود.
نیمه شمال شرقی به دلیل وجود القاعده و نیروهای شورشی امن نیست و ادم ربایی در آن منطقه بسیار اتفاق می افتد. آدم ربایی گردشگران توسط تروریست ها یک نگرانی است مراقب باشید و دور سفر به این مناطق را خط بکشید.
قبل از سفر واکسن هپاتیت آ، هپاتیت ب، تیفوئید و منژیت را دریافت کنید.
برای مقابله با بیماری مالاریا اقدامات احتیاطی را انجام دهید. از این رو شب ها به بدنتان اسپری بزنید تا توسط پشه ها به بیماری مالاریا مبتلا نشوید.
تنها آب های معدنی مورد استفاده هستند. بطری های آب را حتما پلمپ شده و تنها از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. همین طور غذاهای تازه میل کنید تا بیمار نشوید. بیماری اسهال رایج است بنابراین مواد غذایی تازه مصف کنید و هر سبزیجاتی را قبل از مصرف با آب معدنی بشوئید.

چجوری برم؟
ویزا مالی