معرفی لوکزامبورگ ویرایش مطلب

لوکزامبورگ، کشوری کوچک واقع در شمال اروپا که آلمان، فرانسه و بلژیک، مرز مشترک زمینی دارد و با توجه به جمعیت 500 هزار نفری، از ثروتمند ترین کشورهای اروپایی به حساب می آید. این کشور زیبا و دیدنی سرار از جاذبه های مدرن و تاریخی است و تجربه ای متنوع را برای مسافرانش به ارمغان می آورد. فرقی نمی کند که طرفدار طبیعت باشید یا بناهای تاریخی، در این کشور حتما جاذبه ای متناسب با روحیاتتان وجود خواهد داشت. مسیرهای پیاده روی و کوهنوردی متعددی در کشور لوکزامبورگ میزبان گردشگران علاقه مند به ورزش در دل طبیعت هستند. خیابان های قدیمی و جاذبه های تاریخی نیز در کنار قلعه های با شکوه قرون وسطایی، توجه هر علاقه مندی به تاریخ و معماری را جلب می کنند.

تاریخ

این کشور باستانی به دلیل موقعیت جغرافیایی قرن ها را در جنگ گذرانده است. بعد از 300 سال محاصره سخت و نبردهای خونین، دژ لوکزامبورگ به اتریش واگذار و پس از آن بر اساس صلح نامه ی کامپو فورمیو به فرانسه ملحق شد. سپس بعد از کنگره وین، این کشور به عنوان ملک شخصی به پادشاه هلند واگذار شد.
کشور لوکزامبورگ در سال 1839 استقلال یافت و عهدنامه لندن در سال 1867 بی طرفی دائمی دوک نشین را اعلام کرد.

شهر های لوکزامبورگ

پایتخت و بزرگترین شهر کشور لوکزامبورگ، شهر لوکزامبورگ نام دارد. این شهر زیبا یکی از شهرهای ثروتمند جهان است و درست در قلب اروپا قرار دارد به طوری که فاصله آن تا شهر پاریس 289 کیلومتر، بروکسل 188 کیلومتر و کلن 190 کیلومتر می باشد. این شهر سبز و دیدنی با جاذبه های فراوان مناسب برای ماجراجویان و گردشگران است.

شهر زیبای اشترناخ نیز از مهم ترین و توریستی ترین شهرهای کشور لوکزامبورگ می باشد. پارک های طبیعی و جنگل های سبز اطراف شهر مناسب برای افرادی هستند که به دنبال ماجراجویی می گردند. همین طور این شهر به داشتن رقص های دسته جمعی و محلی اش شهرت پیدا کرده است و گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند.

از دیگر شهرهای مهم این کشور می توان به دودلانژ، سانم، پتانژ و اش سورآلزت اشاره کرد.

شهر لوکزامبورگ

گشت و گذار در لوکزامبورگ ویرایش مطلب

لوکزامبورگ با توجه به مساحت کمی که دارد، از تنوع زیادی جاذبه های تفریحی و گردشگری برخوردار است. بیشتر جاذبه های دیدنی و مهم این کشور در پایتخت آن یعنی شهر لوکزامبورگ قرار دارند. البته سایر شهرهای کوچک کشور نیز بسیار دیدنی هستند. قلعه های قدیمی و کاخ های باشکوه زیبایی این کشور کوچک را چندین برابر کرده و از آن یک مقصد گردشگری جذاب ساخته اند.
معمولا مسافران ابتدا به شهر لوکزامبورگ سفر می کنند و چند روزی را در آن به گردش می پردازند.

محله ی قدیمی شهر لوکزامبورگ

برای لذت بردن از جاذبه های تاریخی کشور، هیچ جایی بهتر از محله ی قدیمی نخواهد بود. محله ای زیبا که به عنوان یکی از آثار میراث جهانی یونسکو انتخاب شده و به عنوان زیباترین و مهم ترین مناطق اروپایی نیز شناخته می شود. قلعه ها و استحکامات قدیمی این شهر به قدری استوار و محکم هستند که به شهر، جبل الطارق شمال نیز گفته می شود. امروزه این بخش های قدیمی میان پارک ها و فضاهای سبز قرار گرفته و خیابان های سنگ فرش شده ی آنها کنار ساختمان های قدیمی و جذاب، فضای رویایی و همین طور زیبایی را برای قدم زدن و گشت و گذار ایجاد کرده اند. کافیست از پل ها و گذرگاه های و کوچه های باریک و زیبای این منطقه ی قدیمی عبور کنید تا غرق در زیبایی و شکوه آن شوید.

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

دیوارهای کورنیش را ببینید.

دیوارهای باشکوهی که زیباترین بالکن اروپا نامیده شده و گرداگرد شهر قدیمی را در دره ی رودخانه ی پایین دست فرا گرفته اند. اینجاست که شما دروازه ی عظیم گراند را خواهید یافت. خاک ریزهای آن نشان از خانه ها و پناهگاه های متعدد اشراف زاده ها و همین طور زمان باستانی دومینیکن ها دارد. در اطراف خود گراند، دسته ای بزرگ از ساختمان ها را کنار کلیسا و صومعه باستانی Neumünster خواهید دید همراه با راهروی سرپوشیده ی قرن هفدهمی Limoges.

دیوارهای کورنیش

صومعه باستانی

جایگاه گیوم دوم Place Guillaume II

این جایگاه یکی از بزرگترین فضاهای باز شهری است که در شهر وجود داشته و بعد ها به یک محل رفت و آمد تبدیل شده است. درست در مرکز این مجموعه، مجسمه ای از ویلیام دوم پادشاه هلند و دوک بزرگ لوکزامبورگ را سوار بر اسب خواهید دید. همین طور تالار بسیار زیبای شهر و شیرهای معروف تریمونت را خواهید یافت. از دیگر جاذبه های تاریخی و دیدنی این منطقه می توان به برجک اسپانیایی اشاره کرد که از بالای آن مناظر دل انگیزی از حومه فافنتال Pfaffenthal و جایگاه سواره نظام ووبن Vauban قابل مشاهده است. نقطه ی جالب توجه دیگر کاخ دوک بزرگ است. بنایی زیبا و باشکوه رنسانسی که تمام تابستان به روی تورهای گردشگری باز است.

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

از قلعه بورشاید Bourscheid دیدن کنید.

دهکده بورشاید در منطقه ای مرتفع قرار گرفته و رودهایی آن را احاطه کرده اند. این دهکده زیبا چشم اندازهای مسحور کننده ای دارد و همین طور مسیرهای پیاده روی رویایی که به دهکده های دیگر متصل می شود. قلعه ی بورشاید نیز در این منطقه قرار گرفته است و قدمت آن به قرن دهم میلادی برمی گردد. این قلعه تمام و کمال بازسازی شده و برای بازدید به روی عموم باز می باشد. اگر می خواهید تجربه ای متفاوت از بازدید قلعه داشته باشید شب را انتخاب کنید. زیرا در تاریکی هوا این قلعه با نورهای رنگی تزیین و روشن می شود و چشم انداز زیبایی دارد.
اگر به آب تنی نیز علاقه دارید می توانید در سواحل رودها در پلاژ بورشاید تنی به آب بزنید.

قلعه بورشاید

قلعه بورشاید

قلعه بورشاید

شهر قدیمی لاروشت Larochette

شهری زیبا که در دره ای باریک و صخه ای قرار گرفته و توسط جنگل نیز احاطه شده است. شهر لاروشتمنطقه ای بهشتی و ایده آل است برای افرادی که به دنبال ماجراجویی و گشت و گذار در دل طبیعت هستند. مسیرهای زیبای این منطقه به چشم اندازهای شگفت انگیزی ختم می شوند. دو قلعه ی قدیمی نیز در این منطقه قرار دارند که در تمام سال امکان بازدید دارند و به گردشگران پیشنهاد می شوند. بازدید از شهر لاروشت تجربه ای منحصر به فرد برایتان به جای می گذارد.

شهر لاروشت

شهر لاروشت

لاروشت

نکات سفر ویرایش مطلب

سعی کنید برای برقرار کردن ارتباط با مردم محلی، چند کلمه آلمانی یاد بگیرید.
این کشور خیابان ها و چشم اندازهای فوق العاده ای دارد. برای لذت بردن از آن دوچرخه کرایه کنید و در طبیعت مسحور کننده اش رکاب بزنید.
یکی از بهترین راه های گردش در شهرها، استفاده از اتوبوس می باشد. اتوبوس های شماره دار کل شهر را پوشش می دهند و بسیار راحت هستند.
اگر به دنبال ماجراجویی هستید و داشتن سفری کم هزینه، از سرویس های کوچ سرفینگ استفاده کنید. کوچ سرفینگ امکان اقامت رایگان و البته مطمئن در منزل افراد بومی را می دهد. شما می توانید اقامت رایگان همراه با تجربه ای بی نظیر را کنار افراد بومی لوکزامبورگ داشته باشید. در غیر این صورت می توانید تورهای لوکزامبورگ را از طریق آژانس های معتبر هواپیمایی همراهی کنید.

لوکزامبورگ
Luxembourg
نام
لوکزامبورگ
پایتخت
شهر لوکزامبورگ
زبان رسمی
آلمانی، فرانسوی، لوکزامبورگی
شعار
می خواهیم همچنان بمانیم که هستیم
مذهب
مسیحیت
واحد پول
یورو (€) (EUR)
تفاوت زمانی
+1
ولتاژ برق
220
قاره
اروپا
پیش شماره
+352
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

کشور لوکزامبورگ آب و هوای نسبتا معتدلی دارد و فصل های آن دارای تفاوت چشمگیری نیستند. برای مثال آب و هوای تابستان در این کشور گرم و زمستان ها خنک می باشد. از این رو در هر زمان می توانید به این کشور سبز و زیبا سفر کنید و نهایت لذت را ببرید.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

در بسیاری از نظر سنجی ها، کشور لوکزامبورگ از امن ترین کشورهای جهان نامیده شده است. اگر در اماکن عمومی و شلوغ نیز احتیاط کنید خطری از قبیل دزدی نیز تهدیدتان نخواهد کرد.
آب لوله کشی در این کشور قابل شرب است و هیچ مشکلی ندارد.

چجوری برم؟
ویزا لوکزامبورگ
x