معرفی لبنان ویرایش مطلب

لبنان که پایتختش شهر بندری بیروتِ، کشوری کوچیک و کوهستانی در غرب آسیا و خاورمیانه است که از شمال و شرق با کشور سوریه، از جنوب با اسرائیل و از غرب با دریای مدیترانه همسایه است. 
تا قبل از جنگ داخلی لبنان کشوری متمول در منطقه و پایتخت بانکداری محسوب میشد و توریست های زیادی رو جذب می کرد. وجود توریست ها به اندازه ای بود که به بیروت، پاریس خاورمیانه و به خاطر قدرت مالی فوق العاده بالا، به لبنان سوئیس خاورمیانه می گفتن. بعد از پایان جنگ داخلی یعنی تا قبل از اوایل سال 2006، بازسازی لبنان به پایان رسید و دوباره تعداد زیادی توریست به این کشور سرازیر شدند اما با شروع جنگ رژیم صهیونیستی و لبنان در 12 ژوئیه 2006، تعداد بسیاری نظامی و غیر نظامی صدمه دیدن و خسارت های زیادی به کشور وارد شد.
مذهب مردم این کشور اسلام و مسیحیت و نوع حکومت کشور لبنان جمهوری پارلمانیه.
جای تعجب نیست که لبنان از فرهنگ فوق العاده غنی و زنده ای برخورداره باشه چون این کشور کوچیک برای هزاران سال محل عبور تمدن های مختلفی بوده. جامعه لبنان مدرن، تحصیلکرده و شاید قابل مقایسه با جوامع اروپایی مدیترانه باشه. اکثرا دو زبانی هستن و عربی و فرانسه صحبت می کنن. به همین دلیله که لبنان عضو سازمان بین المللی کشورهای فرانسوی زبانه. اما با این حال زبان انگلیسی هم بین دانشجویان لبنانی رایج شده.

شهر های لبنان
گشت و گذار در لبنان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

لبنان
Lebanon
نام
پایتخت
بیروت
زبان رسمی
عربی
شعار
مذهب
واحد پول
تفاوت زمانی
ولتاژ برق
قاره
آسیا
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب
اطلاعاتی وجود ندارد.
چجوری برم؟
ویزا لبنان