معرفی لتونی ویرایش مطلب

کشور لتونی کشوری اروپایی که در کناره ی دریای بالتیک قرار گرفته است و با کشورهای استونی، لیتوانی، بلاروس و روسیه مرز مشترک زمینی دارد. مقصد اصلی مسافرانی که به این کشور سفر می کنند ریگا، پایتخت آن است. این شهر با مناطق زیبا و پادگان های نظامی مخفی اش بسیار منحصر به فرد بوده و در لیست یونسکو نیز به ثبت رسیده است.
این کشور جاذبه های بسیار زیادی دارد که می تواند برای گردشگران جذاب باشد. سواحل، جنگل های رویایی، مناطق بکر و ... این کشور را به یکی از مقاصد توریستی اروپا تبدیل کرده اند.

تاریخ

حدود سال 900 پس از میلاد چهار قبیله در سرزمین لتونی سکونت داشتند. یکی از این قبیله ها لاتگالی نام داشت که نام لتونی نیز از این قبیله گرفته شد. با اینکه مردم محلی قرن ها در تماس با جهان خارج بودند اما یکپارچگی آنها با بقیه جوامع اروپایی بیشتر در سده دوازدهم روی داد. اوایل سده سیزدهم آلمانی ها در بخش بزرگی از لتونی فرمانروایی کردند. سده های شانزده، هفده و هجده، دگرگونی های بزرگی برای ساکنان لتونی رخ داد از جمله اصلاحات، فروپاشی دولت و سپس تقسیم شدن قلمرو لتونی میان قدرت های خارجی. جمهوری سوسیالیستی لتونی شوروی در سال 1940، پس از اشغال آن توسط ارتش اتحاد جماهیر شوروی و ضمیمه شدن آن به خاک این کشور تشکیل شد. بین سال های 1941 تا 1944 و طی جنگ جهانی دوم، جمهوری توسط آلمان اشغال شد اما پس از عقب نشینی آلمان ها دوباره تحت سلطه ی شوروی قرار گرفت. استقلال کامل لتونی در سال 1991 روی داد.

شهر های لتونی

 

 

گشت و گذار در لتونی ویرایش مطلب

لتونی کشوری زیبا با مردمانی مهمان نواز دارد. کشف قلعه های باستانی، غواصی از راه دره های خیره کننده و یا استفاده از سواحل رویایی در این کشور بسیار هیجان انگیز است. بزرگترین شهر در این کشور ریگا ست که مقصد اصلی مسافران نیز شناخته شده است. این شهر تاریخ و معماری شگفت انگیزی دارد که در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. چشم انداز رویایی و نفس گیر شهر همراه با بناهای تاریخی و جاذبه های فراوان دست در دست یکدیگر داده اند و سالانه مسافران زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود می کشانند.

در شهر قدیم ریگا گردش کنید.
Old City Riga Vecriga

این منطقه ی قدیمی قلب تاریخ شهر شناخته شده و با جاذبه های دیدنی در خیابان های سنگ فرش شده اش و همین طور معماری های جذاب، برای توریست ها و گردشگران بسیار سرگرم کننده می باشد. میدان شهر که امروزه به صورت زیبایی بازسازی شده، در جنگ جهانی دوم بسیاری از ساختمان های تاریخی اش نابود شد. مسافران در این میدان گشت می زنند و از ساختمان های زیبای آن بازدید می کنند.
در این منطقه قدیمی گالری های هنری، موزه ها، مجسمه ها و جاذبه های تاریخی بسیاری قابل مشاهده است که می تواند برای علاقه منداش جذاب و سرگرم کننده باشد. همین طور کافه ها و رستوران های بسیاری در منطقه هستند که می توانید بعد از گشت و گذار داخل آنها به استراحت بپردازید.

شهر قدیم ریگا

شهر قدیم ریگا

شهر قدیم ریگا

نکات سفر ویرایش مطلب

برای داشتن سفری راحت می توانید تورهای لتونی را از طریق معتبرترین آژانس های هواپیمایی دنبال کنید.

تبلیغات
لتونی
Latvia
نام
لتونی
پایتخت
یورمالا
زبان رسمی
لتونیایی
شعار
مذهب
مسیحیت
واحد پول
یورو (EUR)
تفاوت زمانی
+2
ولتاژ برق
220
قاره
اروپا
پیش شماره
+371
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

لتونی از آب و هوای معتدل و نیمه مرطوبی برخوردار است و می توان گفت که چهار فصل را دارد. تابستان ها در لتونی گرم، زمستان ها سرد و یخبندان و همین طور روزهای مرطوب و بارانی نیز در کشور لتونی بسیار زیاد دیده می شود. در پاییز و بهار هوا ملایم و معتدل است.
به یاد داشته باشید که این کشور زمستان های بسیار سخت و برفی با دماهای منفی 30 درجه دارد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

کشور لتونی به طور کلی امن است و تنها خطری که شاید مسافران را تهدید کند دزدی و جیب بری است. شما می توانید با مراقبت های لازم از لوازم شخصی تان احتمال بروز دزدی را کاهش دهید.
در آمارهایی گفته شده که کلاهبردارانی با تبلیغ بار در شهر ریگا شما را دعوت می کنند تا پول زیادی بگیرند. فریب افراد ناشناس را نخورید.
هنگام نیاز به اورژانس یا نیروهای پلیس با شماره 112 تماس بگیرید.
آب لوله کشی در این کشور شیرین و قابل آشامیدن است. محلی برای مصرف خود اول آب را می جوشانند بعد مصرف می کنند. به هر حال خطری ندارد و شما می توانید از آب های لوله کشی بنوشید یا اینکه آب های معدنی که در فروشگاه ها عرضه می شوند را جایگزین کنید.

چجوری برم؟
ویزا لتونی