معرفی لائوس ویرایش مطلب

لائوس که با نام جمهوری دموکراتیک خلق شناخته می شود، کشوری محصور در خشکی و واقع در قاره ی آسیا که از شمال غربی با کشور های میمانمار و چین، از شرق با ویتنام، از جنوب با کامبوج و از غرب با تایلند دارای مرز مشترک زمینی می باشد. این کشور با اینکه یکی از فقیرترین کشورهای جنوب شرق آسیا شناخته شده است اما یکی از جذاب ترین آنهاست و افراد زیادی را از سراسر جهان به شمت خود می کشاند. لائوس، کشور بهشتی که جنگل های سرسبز استوایی سراسر آن را فرا گرفته و معابد زیبا و جاذبه های دیدنی آن، آماده میزبانی از مسافران و گردشگران است.
این کشور یکی از چند کشور کمونیستی در جهان است و تا سال 1988 هیچ گردشگری اجازه ورود به این کشور را نداشت اما امروزه بازدید و سفر به سراسر لائوس به صورت گروهی و انفرادی بدون هیچ مشکلی امکان پذیر است و مسافران می توانند در هر زمان به آن سفر کنند. بدون شک سفر به لائوس که یکی از پیش پرده های بهشت است می تواند از ماندگارترین خاطرات زندگیتان شود.

تاریخ

تاریخ این کشور به پادشاهی لان ژانگ می رسد که در سده ی 14 میلادی بنیاد شد و تا سده ی هجدهم نیز ادامه یافت. در سده ی 18، سیام بر امیر نشین های باقیمانده از دوران لان ژانگ تسلط پیدا کرد. شاه سیام برای جلوگیری از جنگ با کشور فرانسه، سرزمین هایی از خاک اش را به فرانسه بخشید. در سال 1893 نیز این کشور به تحت حمایت فرانسه درآمد. اشغال کشور لائوس به دست ژاپنی ها در جنگ جهانی دوم منجر به اعلام استقلال شد که فرانسویان نهایت آن را در سال 1954 پذیرفتند. با این حال جنگ داخلی باعث ویران شدن پادشاه گشت.
از سال 1990 دولت اصلاحات را آغاز کرد.

شهر های لائوس

 

 

 

گشت و گذار در لائوس ویرایش مطلب

اگر قرار بر دیدن بهشت روی زمین باشد، بی شک لائوس یکی از پیش پرده های بهشت است. سرزمینی که آرامش و سکوت کنار زیبایی بیش از حدش شما را مسخ خواهد کرد. لائوس در دو سوی رودخانه ی مکونگ قرار گرفته است که کرانه های این رودخانه ی زیبا نیز بسیار جذاب و دوست داشتنی هستند. در این کشور معابد همراه با گل ها و پروانه های رنگارنگ هم نشینند تا خاطرات خوبی برای شما فراهم کنند. در کل می توان گفت که لائوس یکی از خیال انگیز ترین کشورهای واقع در جنوب شرق آسیاست.

از معابد شهر وین تیان دیدن کنید.

پا دت لوآنگ Pha That Luang یکی از بزرگترین و باشکوه ترین معابد کشور که در شهر وین تیان واقع شده و از مهم ترین آثار تاریخی لائوس محسوب می شود. در وهله ی اول گنبد طلایی این معبد چشمان هر شخصی را خیره می کند. این گنبد دارای چندین تراس با سطح های متفاوت به نمایندگی از مراحل مختلف روشنگری بودایی است. بازدی از این معبد زیبا به هر توریست و یا ماجراجویی پیشنهاد می شود. علاقه مندان عکاسی هم می توانند تصاویر بی نظیری از این معبد به ثبت برسانند.

لائوس

لائوس

پارک بوداا Buddha Park را ببینید.

در رابطه با این پارک گفته شده است که در گذشته یک راهب تلاش کرده تا با ساخت مجسمه ها، خدایان بودا و هندو را به نمایش بگذارد. این مجسمه های عظیم که باعث کنجکاوی افراد می شوند و از سراسر جهان مردم را جذب می کنند. پیکرها نشان دهنده ی جهنم و بهشت روی زمین نیز هستند. اگر تنها قرار باشد یک روز هم در شهر وین تیان بمانید، ابتدا از این پارک و مجسمه های غول پیکر آن دیدن کنید و کنار آن از فضای سبز هم لذت ببرید. در پایان می توانید در رستوران کوچک و زیبایی که در پارک قرار دارد بنشینید و برنج سرخ شده نوش جان کنید.

پارک بودا

پارک بودا

پارک بودا

پاتوکسایی Patuxai، از طاق های باشکوه جهان

این طاق زیبا که به طاق پیروزی نیز شهرت دارد به کسانی که برای استقلال فرانسه مبارزه کردند اختصاص داده شده است. این بنا 5 برج دارد که نشان دهنده 5 اصول همزیستی میان کشورهای جهان می باشد. انها همچنین نشان دهنده ی 5 اصول بودایی چون مهربانی، انعطاف پذیری، صداقت، افتخار و رفاه می باشند.
از این طاق زیبا حتما دیدن کنید.

طاق پیروزی

طاق پیروزی

قایق سواری کنید.

رودخانه ی مکونگ، بزرگترین رودخانه ی واقع در جنوب شرقی آسیا بهترین مورد برای قایقرانی است. کشور لائوس در واقع بزرگترین سهم از رودخانه ی مکونگ را داراست. سفر با قایق در امتداد رودخانه ی مکونگ یک سفر خیره کننده برای گردشگران فراهم خواهد کرد و همین طور لذتی فراموش نشدنی به جای خواهد گذاشت.

لائوس

لائوس

از شهر تاریخی لوانگ پروبانگ Luang Prabang دیدن کنید.

لوانگ پروبانگ شهری زیبا و تاریخی که زمانی به نام پایتخت پادشاهی لائوس شهرت داشته از زیباترین و دیدنی ترین های کشور لائوس است. این شهر در محل تلاقی رودخانه ی مکونگ و رودخانه نم خان قرار گرفته است و چندین معابد متعدد بودایی و صومعه های زیبا دارد که بازدید از آنها خالی از لطف نیست. از لحاظ جاذبه های طبیعی نیز چندین آبشار در شهر وجود دارند که برخی از آنها فیل سواری را در اطراف آبشارها به گردشگران ارائه می دهند.
بازار شب در انتهای خیابان اصلی محل خوبی برای تفریح و خرید سوغاتی می باشد. اگر علاقه به تست غذاهای سنتی مربوط به هر کشور را دوست دارید خزه ی سرخ شده که از خوراک های لذیذ محلی است، حتماتست کنید.

لائوس

لائوس

لائوس

نکات سفر ویرایش مطلب

برای داشتن سفری خوب و راحت می توانید تورهای لائوس را از طریق معتبرترین آژانس های هواپیمایی دنبال کنید.

لائوس
Laos
نام
لائوس
پایتخت
وین تیان
زبان رسمی
لائو
شعار
آشتی، استقلال، مردم‌سالاری، یکپارچگی و بهروزی
مذهب
بودائیسم
واحد پول
کیپ (LAK)
تفاوت زمانی
+7
ولتاژ برق
220
قاره
آسیا
پیش شماره
+856
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

کشور لائوس از آب و هوای استوایی و گرمسیری برخوردار است همراه با باران های موسمی سنگین. از مه تا اکتبر میزان بارش این باران ها به شدت افزایش می یابد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

در لائوس همیشه کپی پاسپورت خود را همراه داشته باشید. چون در این کشور هر لحظه ممکن است توسط نیروهای امنیتی مورد شناسایی قرار بگیرید.
میزان جرم در لائوس پایین است هرچند سرقت هایی گزارش شده است که شما می توانید با احتیاط لازم از آن جلوگیری کنید. از حمل پول نقد زیاد و اشیا گرانقیمت خصوصا در مکان های عمومی پرهیز کنید.
از مواد مخدر و افرادی که حتی یک در صد فکر می کنید درگیر آن هستند به شدت دوری کنید. جوانان زیادی سر همین مسائل بازداشت و زندانی هستند هر چند که خیلی از آنها بی دلیل درگیر این ماجرا شده اند. پس حتما از خودتان مراقبت کنید.
آب لوله کشی در این کشور قابل شرب نمی باشد لذا برای مصرف روزانه خود از بطری های آب معدنی معتبر که در فروشگاه ها عرضه می شود خریداری کنید.
این کشور به داشتن بیماری مالاریا شیوع دارد. بنابراین قبل از سفر مراحل مقابله با این بیماری را توسط متخصصین انجام دهید.
برای مقابله با نیش پشه های به نام دنگی، به بدنتان اسپری مخصوص بزنید.

چجوری برم؟
ویزا لائوس