معرفی کویت ویرایش مطلب

کویت یکی از کشورهای خاورمیانه است که از طرف خلیج فارس با ایران مرز آبی دارد بطوریکه در قدیم بازرگانی کویت بیشتر دست ایرانیان بوده است به خصوص مردم فارس و خوزستان.
مساحت کشور خیلی کم است و 50٪ جمعیتش را بومی های منطقه تشکیل می دهند. دین رایج این کشور اسلام است و اکثر مردم مسلمان هستند. یعنی شئونات اسلامی بیشتر از سایر کشورهای منطقه در کشور کویت رعایت می شود.
این کشور با داشتن دشت بیابانی، رستوران های پر جنب و جوش، مردمان مهربان و مهمان نواز، موزه های عالی و سرگرم کننده از جذاب ترین مناطق خلیجی شناخته شده و توریست های بسیاری را به سمت خود جذب می کند.

تاریخ

تاریخ پایه گذاری کشور کویت به شیخ براک بن غریر آل حمید شیخ قبیله ی بنی خالد و فرمانروای امارت احساء برمی گردد که پایان سال 1110 هجری، دژی را با نام کویت برای انباشت آذوقه و همچنین انبار کردن جنگ افزار ساخت که پس از آن نام کویت از آن گرفته شد و سپس این سرزمین در زمان شیخ سعدون بن محمد آل حمید به خاندان آل صباح بخشیده شد.
بازرگانان این کشور در قدیم بیشتر به دست ایرانیان به ویژه مردم بوشهر و خوزستان انجام می شد. در آغاز رشد نیز چند درصد خانوار بهبهانی از هر صنف در این بندر ساکن شدند.

شهر های کویت

پایتخت و بزرگترین شهر این کشور هم نام خودش، کویت نام دارد. این شهر که گرم ترین شهر جهان می باشد حرارت بی رحمانه اش می تواند کشنده باشد. از این رو در ماه های ژوئن تا آگوست دولت کشور قانون ممنوعیت کار خارج از منزل را بین ساعات 11 صبح تا 4 اعمال می کند. معمولا مردم برای تفریح به مراکز خرید و یا پارک آبی مراجعه می کنند.

گشت و گذار در کویت ویرایش مطلب

در شهر کویت خرید کنید GO SHOPPING IN THE AVENUES MALL

مرکز خرید Avenues بزرگترین مرکز خرید خاورمیانه که در تابستان های با درجه حرارت 50 ، بهترین مکان جهت تفریح و گردش ساکنان شهر و همین طور مسافران می شود. در این مرکز خرید زیبا و هیجان انگیز علاوه بر فروشگاه های معتبر از برندهای مطرح جهان، کافه و رستوران های بسیاری زیادی وجود دارد که می تواند لذت بخش باشد. اینجا برای هر مسافر با هر سلیقه ای امکان خرید وجود دارد از فروشگاه های اچ اند ام گرفته تا دیور و شنل و حتی پوشاک عربی.

شهر کویت

شهر کویت

بزرگترین مسجد کشور را ببینید VISIT THE GRAND MOSQUE

با دیدن این مسجد بیشتر در مورد دین اصلی مردم کویت بدانید! مردمان این کشور بسیار گرم از شما استقبال می کنند و همه در هر شرایطی می توانند از این مکان مذهبی بازدید به عمل آورند. تورهای به خصوصی روزانه برای بازدید و اشنایی موجود است که به صورت رایگان انجام می شود. بنا به زیبایی تزئین شده و از مهم ترین دیدنی های شهر کویت نیز به شمار می آید.

مسجد کویت

مسجد کویت

به جزیره فیلکا بروید Failaka Island

اگر علاقه به تاریخ دارید از این جزیره دیدن کنید. قبل از جنگ خلیج فارس، مردم در این جزیره زندگی می کردند از این رو ساختمان ها همچنان دست نخورده باقی مانده و بازسازی نشده اند.
دیدن خانه ها، مدارس و دیگر بناهای ویران شده برای دیدن اینکه جنگ و هوای جنگ چگونه است می تواند مناسب باشد. اگر دوست دارید سابقه جنگ خلیج فارس را تجربه کنید بازدید از این جزیره را فراموش نکنید.

کویت

کویت

یک شب در بیابان بمانید A NIGHT IN THE DESERT

هیچ بازدیدی از کویت بدون تجربه کویرگردی کامل نمی شود. کویری سرشار از گله های شتر که بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است. این منطقه جایی است که شب هنگام احساس تنهایی در جهان را خواهید داشت. خلوت همراه با سکوتی بی نظیر و وسعتی ... که تجربه اش در هر نقطه ای امکان پذیر نخواهد بود.
نکته ای که باید دقت کرد این است که کویر را بدون راهنما تجربه نکنید. صحرا برای نابلدها ممکن است خطرناک باشد.

کویت

کویت

کویت

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کویت
Kuwait
نام
کویت
پایتخت
شهر کویت
زبان رسمی
عربی
شعار
مذهب
مسلمان
واحد پول
دینار کویت (KWD)
تفاوت زمانی
+3
ولتاژ برق
220
قاره
آسیا
پیش شماره
+965
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

کشور کویت بیابانی است از این رو تابستان های بسیار گرم دارد و شهر کویت نیز به گرم ترین شهر دنیا شهرت دارد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

میزان جرم و جنایات در این کشور بسیار پایین است. تنها مراقب اعراب جوان باشید که در نقش پلیس ظاهر شده و در خواست پاسپورت می کنند تا اخاذی کنند.
الکل در این کشور غیرقانونی است و مصرف آن منجر به جریمه شده و اگر چند بار تکرار شود به زندان هم می رسد.

چجوری برم؟
ویزا کویت