معرفی کنیا ویرایش مطلب

کشور کنیا که در شرق آفریقا قرار گرفته از جنوب با کشور تانزانیا، از غرب با اوگاندا، از شمال غربی با سودان، از شمال با اتیوپی و از شمال شرقی با سومالی همسایه است. اقیانوس هند نیز در شرق این کشور واقع شده.
حدود 73 درصد از مردمان کنیا مسیحی، 19 درصد آنیمیست و 6 درصد مسلمان هستن و نوع حکومت در این کشور حکومت جمهوریست. 
با عبور خط استوا از کمربند میانی کنیا، مناطق مرکزی و قسمت شمال و شمال شرقی این کشور خشک و گرمه ولی مناطق ساحلی که در کنار اقیانوس هند قرار گرفته از آب و هوایی گرم و مرطوب برخورداره. 
این کشور از معدود کشورهای قاره سیاه که نسبت به حیات وحش توجه نشون داده. پارک های ملی زیادی در کنیا وجود داره که در مقابل شکارچیان غیرقانونی و قاچاقچیان حیوانات به خوبی محافظت میشه. برای مثال پارک ملی زیبا و دل انگیز ماسایی مارا که با مساحت 1510 کیلومتر مربع در قسمت جنوب غربی کنیا واقع شده و جز بهترین، مهم ترین و پربازدیدترین پارک طبیعی حیات وحش به حساب میاد. بهترین زمان برای مشاهده حیوانات وحشی که در این منطقه زندگی می کنن حد فاصل ماه های جولای تا آگوستِ. بازدید کننده های این پارک در این ماه ها شانس صد در صدی برای مشاهده شیر، کرگدن سیاه، فیل، بوفالو و یوزپلنگ رو دارن ضمن اینکه زرافه، گورخر، شترمرغ، گاو وحشی، انواع آهو و تمساح به وفور دیده میشه. 

شهر های کنیا
گشت و گذار در کنیا ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کنیا
Kenya
نام
(شهرت)
پایتخت
نایروبی
زبان رسمی
سواحلی، انگلیسی
شعار
بیایید همه با هم شویم
مذهب
واحد پول
تفاوت زمانی
ولتاژ برق
قاره
آفریقا
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب
اطلاعاتی وجود ندارد.
چجوری برم؟
ویزا کنیا