معرفی گینه ویرایش مطلب

جمهوری گینه یا همانگونه که ما میشناسیم گینه، کشوری است واقع در شمال غربی قاره ی آفریقا و در سواحل زیبای اقیانوس اطلس. این کشور از شمال با کشورهای گینه بیسائو، سنگال، مالی، از شرق با ساحل عاج، جنوب با سیرالئون و لیبریا دارای مرز مشترک زمینی می باشد. مرز غربی این کشور را نیز اقیانوس اطلس یه طول تقریبی 300 کیلومتر تشکیل می دهد.

تاریخ

کشور گینه در قدیم به یک رشته از پادشاهی های آفریقایی تعلق داشت. سده های پیش گینه، مالی و سنگال، امپراتوری بزرگی را تشکیل می دادند که از میان رفت. سده ی 15 پرتغالی ها وارد سرزمین شدند و حکومت را بر دست گرفتند. سده ی 17 دولت اسلامی فولانی در منطقه فوتاجالون تشکیل شد.
گینه بر خلاف دیگر مستعمرات فرانسه در آفریقا، سال 1958 جدایی کامل از فرانسه را انتخاب کرد و در نتیجه متحمل اقدامات شدید تلافی جویانه فرانسه شد. سکوتوره رهبر اقتدار طلب گینه کشور را منزوی کرد و در سال 1978 با فرانسه به توافق رسید. رهبران کودتای نظامی 1984 موفقیتهایی در زمینه ی اصلاحات اقتصادی داشتند.

شهر های گینه

پایتخت و بزرگترین شهر در گینه، کوناکری نام دارد.

از دیگر شهرهای مهم می توان به کانکان و کیندیا اشاره کرد.

گشت و گذار در گینه ویرایش مطلب

تنها 30 دقیقه قایق سواری از شهر کوناکری لازم است تا با جزیره های زیبایی که مملو از نخل ها هستند و سواحل گرمسیری رویایی دارند روبرو شوید. جزایر لس iles de los که از سه جزیره اصلی و چند جزیره سنگی دیگر تشکیل شدند آخر هفته و تعطیلات مملو از مهاجران و افرادی می شود که از شلوغی های شهر فرار کرده و به تفریح و استراحت می پردازند. با این حال بازدید از این جزایر بسیار خوشایند و لذت بخش است و برای فرار از هرج و مرج و شلوغی شهر پیشنهاد می شود.

جزایر لس

جزایر لس

جزایر لس

گردش در پارک ملی بادیار Badiar National Park

بادیار پارکی محافظت شده در گینه و در مرز با کشور سنگال است. این پارک یک اکوسیستم مهم در کشور است با انواع زیادی از گونه های جانوری و گیاهی. بخش غربی مملو از جنگل ها و گونه های گیاهی است و همین طور گونه های حیوانی که در معرض انقراض هستند در این پارک ملی یافت می شود. از حیوانات موجود می توان به شامپانزه، فیل آفریقایی، بز کوهی، لک لک سفید، مار افعی، کفتار و ... اشاره کرد.

پارک ملی بادیار

بازدید از موزه ملی گینه

در این موزه مجموعه ای از ماسک ها، مجسمه ها و آلات موسیقی وجود دارد که بسیاری از آنها در مراسم مذهبی یا عرفانی همچنان استفاده می شوند. در حیاط موزه نیز مجسمه ای عجیب قرار دارد که توسط فرانسوی ها ساخته است. این مجسمه یک پسر آفریقایی برهنه را نشان می دهد.
موزه ملی در شهر کوناکری واقع شده و از دیدنی های کشور گینه شناخته می شود.

موزه ملی گینه

موزه ملی

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

گینه
Guinea
نام
گینه
پایتخت
-
زبان رسمی
فرانسوی
شعار
کار، دادگری، همبستگی
مذهب
مسلمان
واحد پول
فرانک گینه (GNF)
تفاوت زمانی
-
ولتاژ برق
220
قاره
آفریقا
پیش شماره
+224
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

منطقه ساحلی گینه از آب و هوای گرمسیری برخوردار است و فصل بارانی آن از آوریل تا نوامبر، درجه حرارت نسبتا بالا و رطوبت نیز بالاست. به طور کلی آب و هوا استوایی و بارندگی در کشور سنگین است. در ارتفاعات هوا به مراتب خنک تر است.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

گینه از کشورهای ناپایدار آفریقاست و متاسفانه ناامن است. بنابراین بی قانونی و جنایتکاری به وفور در آن رخ می دهد. اکثر جرایم نیز توسط افرادی که در لباس نظامی هستند انجام می شود. اگر در یک وضعیت این چنینی گیر افتادید هوشیار باشید و از عقل خود استفاده کنید.
از پیشنهادات ناخواسته کمک در هتل و فرودگاه ها اجتناب کنید. زیرا این پیشنهادات به قاچاق و جیب بری و سرقت ختم می شود.
از پایگاه های نظامی و ساختمان های سیاسی به هیچ وجه عکاسی نکنید زیرا ممکن است زندانی شده و جاسوس شناخته شوید. اگر به جرمی محکوم شدید پلیس ها هیچ کمکی به شما نخاهند کرد و تنها کاری که باید انجام دهید با سفارت خود تماس گرفته و مشورت کنید.
ترجیحا از سفر به کشور گینه خودداری کنید چون سفر به آن بسیار نگران کننده است.
سیستم پزشکی در این کشور به شدت ضعیف است.
آب لوله کشی قابل آشامیدن نیست و تنها بطری های پلمپ شده قابل مصرف هستند که می توانید از فروشگاه ها تهیه کنید.
بیماری مالاریا در این کشور به شدت رایج و کشنده است. اگر مجبور به سفر شدید حتما اقدامات لازم جهت پیشگیری را انجام دهید.
قبل از مصرف سبزیجات، آن ها را با آب های معدنی به مراتب بشوئید تا باکتری های آن ها از بین برود.

چجوری برم؟
ویزا گینه