x
x
معرفی یونان ویرایش مطلب

کشور یونان که به خاطر تمدن طولانی، خاستگاه دموکراسی هم شناخته شده، در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان قرار گرفته است. این کشور محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده و از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با کشور ترکیه مرز مشترک زمینی دارد. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای ایونی محدود میشود و با دارا بودن فرهنگ و تمدن مدیترانه ای و مناظر و تفرجگاه های متنوع و زیبا، به یکی از هدف های توریستی مردم از سراسر جهان تبدیل شده و حتی با قسمت های دیگری از مدیترانه مانند ایتالیا و اسپانیا برابری می کند. 
یونان کشوری دموکراتیک و توسعه یافته است با اقتصادی پیشرفته و کیفیت و استانداری فوق العاده بالا برای زندگی. پاتخت آن و البته بزرگ ترین شهرش، آتن است.
یونان کشوری است که آرمان های افلاطونی، روش سقراطی و فرهنگ اش، تاثیر به سزایی در هنر، زبان، فلسفه و سیاست آن گذاشته اند. مردمانش مسیحی هستند و به زبان رسمی یونانی صحبت می کنند. 

 

شهر های یونان

آتن بزرگترین شهر یونان، پایتخت و همین طور میزبان بزرگترین آثار معماری باستانی این کشور است. معمولا گردشگران کشور یونان، انتخاب اولشان شهر آتن است. این شهر مناسب برای کسانیست که عاشق تاریخ و فرهنگ هستند. چون آتن شهری است که از دل افسانه های خدایان یونان بیرون آمده و گذشته های باشکوه، شکست و پیروزی ها را یادآوری می کند. تسالونیکی، پیرائوس، پاتراس، سالونیکا و لاریسا هم از دیگر شهر های مهم یونان هستند.

این کشور تاریخی جزیره های فوق العاده زیبایی هم دارد که برترین و زیباترین شان  میکونوس ،  کرت ،  رودس و سانتورینی هستند. مخصوصا سانتورینی که به داشتن خانه های سفید و غروبی بی نظیر شهرت دارد، زیباترین در یونان است و میلیون ها گردشگر را به سمت خودش جذب می کند. شما می توانید با اقامت در این جزیره ها از آرامش و ساحل های منحصر به فرد لذت ببرین.

گشت و گذار در یونان ویرایش مطلب

آکروپلیس در آتن مجموعه ایست تاریخی که با دقت و ظرافت بسیار دقیق هندسی و ریاضی ساخته شده. فوق العاده زیبا و دیدنی و از معروف ترین مناطق تاریخی دنیا. معابد با شکوه آکروپولیس که در قرن ۵ قبل از میلاد ساخته شده اند، معماری در جهان غرب را برای بیش از دو هزار سال تحت تأثیر خود قرار دادند. بازدید این منطقه از مهم ترین و لذت بخش ترین کارهایی است که باید انجام داد. 

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

یونان
Greece
نام
(سرزمین فلاسفه )
پایتخت
آتن
زبان رسمی
یونانی
شعار
آزادی یا مرگ
مذهب
مسیحیت
واحد پول
یورو (€)
تفاوت زمانی
+2
ولتاژ برق
220
قاره
اروپا
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب
اطلاعاتی وجود ندارد.
چجوری برم؟
ویزا یونان