معرفی آلمان ویرایش مطلب

جمهوری فدرال آلمان بزرگ‌ترین کشور اروپای مرکزی و پرجمعیت‌ ترین کشور در اتحادیهٔ اروپاست. پایتخت آن شهر برلین است و  82 میلیون نفر جمعیت دارد که به زبان آلمانی صحبت می کنند. درست است که بسیاری از افراد نام آلمان را در جنگ جهانی شنیده اند و البته لازم به ذکر است که کشور آلمان در دو جنگ جهانی اول و دوم نقش گسترده ای داشته، اما بعد از جنگ و فرو ریختن دیوار برلین، این کشور تمام سعی خودش را برای رشد اقتصادی و ساختن جامعه ای موفق به کار گرفته است.
کشور آلمان هم اکنون یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان است و ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا شناخته می شود. این کشور طبیعت بی نظیری هم دارد مثل روستاهای بکر با مناظری زیبا از دشت ها، جنگل و کوه، سواحل، جزیره ها و مجموعه ای از باتلاق ها و دریاچه ها که باعث شده اند تا شهرت زیبایی این کشور به گوش تمام جهانیان برسد. اینجا سرزمین گوته، شیللر و توماس مان، باخ، واگنر و بتهوون نیز می باشد بنابراین جای تعجبی نیست که از نظر فرهنگی هم جایگاه والایی داشت باشد. در واقع می توان گفت که کشور آلمان در زمینه های صنعت، معماری، هنر و موسیقی کلاسیک، همیشه پیش قدم بوده است.

تاریخ

رمی ها اولین انسان های متمدن ساکن در کشور آلمان بودند. تا سال 800 میلادی این کشور حکومت مقتدری نداشت و مورد تاخت و تاز همسایه ها قرار می گرفت. اولین پادشاه آلمانی زبان در این سرزمین، لودویگ شاه بود. پس از این دوره حکومت به امپراطوری رم رسید و این دوره که شامل قرون وسطی می شود با قدرت گرفتن کلیسای کاتولیک همراه بود. ظهور کلیسای پروتستان و مارتین لوتر را می توان از رویدادهای مهم آن زمان دانست. اوایل قرن 19 امپراطوری پروس از اتحاد مناطق آلمانی در کنگره وین شکل گرفت. با پایان جنگ جهانی اول و بدتر شدن وضعیت اقتصادی در آلمان و گسترش نژادپرستی، حزب نازیدر در این کشور به قدرت رسید. این حزب تا پایان جنگ جهانی دوم و شکست آلمان در این کشور حاکم بود. بعد از جنگ جهانی دوم کشور آلمان به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد تا در سال 1990 آلمان غربی و شرقی متحد گشته و جمهوری فدرال آلمان را تشکیل دادند.

آداب و رسوم

یکی از رسوم آلمانی ها این است که به یکدیگر نزدیک نمی شوند. یعنی هنگام سلام و احوالپرسی نیز تنها دست می دهند و بوسیدن ندارند. حتی این رفتارشان طوری است که در صف سینما و اتوبوس و ... فاصله بینشان را رعایت می کنند.
انعام دادن در رستوران ها نیز از آداب مردم آلمان است. آن ها معمولا برای این کار 15 درصد از بهای غذایشان را به گارسون می دهند. 

شهر های آلمان

برلین پایتخت و بزرگترین شهر کشور آلمان است. این شهر که در دوره ی جنگ سرد توسط دیوار برلین به دو بخش غربی و شرقی تقسیم شده بود، امروزه مرکز سیاسی آلمان به شمار می رود. برلین شهری عجیب است که فاصله را از میان اروپا برداشت و دیوار غرورش را شکست تا دیگر انسان شرقی و غربی وجود نداشته باشد. این شهر زیبا امروزه قلب تپنده و از لحاظ بزرگی مقام دوم را در کل اروپا دارد. جشنواره ها و رویدادهای گوناگون، رستوران های متنوع، کافه ها، مراکز خرید و از همه مهم تر جاذبه های تایخی و طبیعی بسیاری در این شهر وجود دارند که برای هر نوع سلیقه ای ایده آل است.

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان، سومین بندر بزرگ در قاره اروپا و هشتمین بندر بزرگ در جهان است. این شهر که جنوب شبه جزیره یوتلاند قرار دارد، روی رود آلب واقع شده و به خاطر وجود اقیانوس اطلس، از آب و هوای اقیانوسی برخوردار است. شهری زنده و چند ملیتی که دریاچه ای 16 هکتاری در دل خود دارد و وجود همین دریاچه باعث شد تا قایق سواری از تفریحات مفرح و هیجان انگیز هامبورگی ها و همین طور مسافران شهر شناخته شود. دیدنی های این شهر نیز زیاد است و برای همه نوع سلیقه ها برنامه های ویژه دارد.

درست بالای کوه آلپ و بر بستر رود ایسار، سومین شهر بزرگ آلمان به نام مونیخ قرار گرفته است. مونیخ نمای کاملی از آلمان واقعی است. شهری که در دشت های بایرن شمالی قرار گرفته است و حدود 50 کیلومتر از کوه آلپ فاصله دارد. دارای آب و هوای بی نظیر و طبیعت مسحور کننده که گویی تمام زیبایی هایش را در موزه ای باز به نمایش می گذارد. وجود مراکز دیدنی، جشن ها بویژه جشن اکتبر، امکانات و برنامه های فرهنگی در مونیخ باعث شده تا این شهر در رتبه چهارم بهترین شهرهای جهان برای زندگی قرار بگیرد. در کل می توان این طور گفت که این شهر ثروتمند پر از جاذبه است و ساکنان و همین طور مسافرانش را خسته نمی کند.

فرانکفورت هم از کلان شهرهای آلمان است. این شهر آسمان خراش های فراوان و مراکز مالی بسیاری دارد و لقب ثروتمندترین شهر قاره اروپا را به دوش می کشد. فرانکفورت مقر اصلی بانک مرکزی اروپاست همچنین این شهر نقطه تقاطع بسیاری از مسیرهای مواصلاتی به شمار می رود و فرودگاه آن از پرترددترین فرودگاه های جهان شناخته شده است.

شهر دوهزار ساله کلن نیز از شهرهای مهم کشور آلمان شناخته شده است. کلیسای جامع کلن که دومین کلیسای عظیم دنیاست، کلیساهای دوره رومانیک، محوطه باستان شناسی و بخش قدیم شهر، همگی از مشخصه های کلن هستند. کارناوال کلن نیز یکی از بزرگترین کارناوال های آلمان است و هر ساله در ماه فوریه برگزار می شود. 

دوسلدورف، درسدن و نورنبرگ هم از شهرهای مهم و دیدنی کشور آلمان هستند. 

گشت و گذار در آلمان ویرایش مطلب

گردش در کشور آلمان را می توان از برلین که پایتخت و قلب تپنده کشور است شروع کرد. باید صبح زود بیدار شده و دوربین و نقشه را بردارید و همراه با سایر توریست ها سوار بر اتوبوس های بدون سقف گردشگری شوید و به تمام دیدنی های شهر سر بزنید.
 در برلین مجسمه ها و بناهای بی نظیری چون دروازه براندنبورگ و ساختمان پارلمان و همین طور میدان پتسدامر وجود دارند که بدن شک از آثار برجسته شهر به حساب می آیند.
باقیمانده دیوار برلین را به محض ورود به میدان پتسدامر مشاهده خواهید کرد. دیوارها بلند هستند و پر از یادبود و دست نوشته. چند قدم آن طرف تر رد خالی دیوارها روی آسفالت خیابان، تاریخ را جلوی چشمان شما می آورند. این دیوار نیز از مهم ترین دیدنی های شهر برلین است.

برلین

برلین

این شهر که جامعه بزرگ یهودیان بود، هرگز به عنوان مکانی که نسل کشی یهودیان اروپا در آن برنامه ریزی شد فراموش نخواهد شد. از این رو بازدید از موزه یهود از مهم ترین کارهاست. موزه یهود برلین برای یادمانی از یهودیانی که در جنگ جهانی دوم کشته شدند ساخته شد. در این موزه دانیال لیبسکند (طراح موزه یهود) دیوارها را تاریک و پیچ در پیچ با راه دوهای بن بست طراحی کرده است. انتهای این راه روها به برج هلوکاست می رسد و کف راه روها صورتک های چودنی قرار گرفته شده اند که بازدیدکنندگان با رد شدن از روی آنها صدایی شبیه به جیغ انسان ها را می شنوند. 

موزه یهود آلمان

موزه یهود برلین

هامبورگ هم پر از جاذبه های دیدنی و تفریحی است. رود آلستر با مجسمه هایی که در دل خود دارد، یکی از زیباترین جاذبه های شهر شناخته شده است. این رود در زمستان یخ می زند و مناسب پاتیناژ و اسکی روی یخ نیز می باشد. رود آلستر یکی از بهترین جاذبه های هامبورگ و از مهم ترین دیدنی های آلمان است. 

رود آلستر

رود آلستر

مونیخ گردی کنید. با اینکه این شهر از گران ترین شهرهای آلمان است اما مکان های زیبا و جاذبه های دیدنی آن، مونیخ را به شهری مناسب برای سفرهای یک روزه تبدیل کرده است. خیابان های کوچک، غذاهای فوق العاده، قصرهای سلطنتی و پارک های زیبا باعث شده اند تا این شهر در تاریخ غرق شود و جذابیت فراوانی داشته باشد.

مونیخ

به شهر کلن سفر کنید و از سومین کلیسای بزرگ جهان دیدن کنید. این کلیسا شناخته شده ترین جاذبه گردشگری در شهر زیبا و تاریخی کلن به حساب می آید. میزان استقبال گردشگران از این کلیسا بسیار زیاد است طوری که روزانه 30000 بازدید کننده دارد. هنگام بازدید از این کلیسا پله های برج جنوبی را بالا بروید و از مناظری زیبای شهر کلن که مقابل چشمانتان ظاهر می شود لذت ببرید.

کلیسای جامع کلن

در شهر فرانکفورت   وقت بگذرانید. این شهر پر از رستوران های مختلف، مکان های تاریخی و جاذبه های طبیعی است که بازدید از آنها روح هر بیننده ای را تازه می کند. همین طور وجود یکی از بزرگترین سالن های نمایش دنیا در این شهر باعث می شود علاقه مندان به هنر نیز شیفته اش شوند. فرانکفورت در مقایسه با دیگر شهرهای آلمان فوق العاده ارزان است و فرودگاه مجهز آن، پرترددترین فرودگاه جهان شناخته شده است. 

فرانکفورت

 

نکات سفر ویرایش مطلب

در هر شهری که بودید دوچرخه کرایه کنید و میان طبیعت های فوق العاده رکاب بزنید. این لذت توصیف نشدنی است و برای هر سنی مناسب است.
آب و هوای آلمان متغیر است از این رو حتی اگر در تابستان به این کشور سفر کردید لباس گرم همراه داشته باشید.
تاکسی ها نسبتا ارزان هستند اما باز هم برای صرفه جویی می توانید از سرویس های حمل و نقل عمومی استفاده کنید.
آلمان بسیار زیباست و جاذبه های دیدنی فراوانی دارد. برای بازدید از جاذبه ها حتما تورهای رایگان شهری را دنبال کنید که هم به صرفه است هم توضیحاتی در رابطه با مکان ها به شما خواهند داد.
رستوران های ایرانی، ترکی و یونانی ارزان هستند و در قبال هزینه های کم، غذاهای خوش طعم و خوشمزه با حجم بالایی را سرو می کنند. حتما از این غذاها نوش جان کنید و حسابی لذت ببرید.
هنگام سرقت یا تصادف حتما به نزدیکترین ایستگاه پلیس رفته تا برای اشیا گمشده و خسارتتان تاییدیه رسمی بگیرید. با این کار می توانید از بیمه خسارت استفاده کنید.
چنانچه شناخت کافی از این کشور و همین طور دوست یا آشنایی ندارید، مناسب ترین راه سفر استفاده از تورهای آلمان است تا هم از خدمات بهره مند شوید هم از راهنمایی تور لیدرها.

آلمان
Germany
نام
پایتخت
برلین
زبان رسمی
آلمانی
شعار
مذهب
مسیحیت
واحد پول
یورو (€) (EUR)
تفاوت زمانی
+1
ولتاژ برق
220
قاره
اروپا
پیش شماره
+49
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

آلمان از آب و هوای قاره ای با تاثیرات آتلانتیک برخوردار است. به این ترتیب که تابستان هایی گرم و زمستان های خنک دارد. در قسمت های شمال غربی کشور، تابستان ها خنک تر و زمستان ها معتدل تر هستند. بارندگی در تمام طول سال وجود دارد خصوصا در تابستان و در جنوب کشور. آلپ مرطوب ترین منطقه کشور بوده و بیشترین بارش برف را دارد و پیست های آن برای اسکی کردن از اواسط دسامبر تا مارس فعال هستند. 
بارش برف در سایر ارتفاعات همیشگی نیست.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

آب لوله کشی در این کشور قابل شرب است زیرا نظارت های دقیقی روی لوله کشی آب ها انجام میگیرد و تنها موارد خاصی وجود دارند که با تابلوی آب غیر آشامیدنی علامت گذاری شده اند مانند آب شیرهای داخل قطارها.
با اینکه کشور آلمان از کشورهای امن شناخته می شود باز مراقب افراد سودجو و جیب برها که در مناطق شلوغ تردد می کنند باشید. از حمل اشیا گران قیمت در این مناطق پرهیز کنید و ترجیحا اشیا گران قیمت را در صندوق هتل نگه دارید. اگر ماشین دارید یا قصد دارید در این کشور خودرو اجاره کنید، از جا گذاشتن اشیا گران و وسوسه انگیز در خودروها خودداری کنید و شب ها در محل امنی پارک کنید تا مورد سرقت قرار نگیرند. 

چجوری برم؟
ویزا آلمان