معرفی گامبیا ویرایش مطلب

سرزمین گامبیا کشوری واقع در آفریقا ست و کوچکترین کشور این قاره نیز می باشد. این کشور باریک و کم ارتفاع است و در دو سوی رود گامبیا قرار دارد. خاک گامبیا بسیار حاصلخیز است از این رو اقتصاد کشور بر پایه ی کشاورزی، ماهیگیری و همین طور گردشگری بنا شده است. گامبیا کشوری پر از دیدنی های شگفت انگیز است. با اینکه این کشور کوچکترین در قاره ی آفریقا ست اما هیچ چیزی از جذابیت های کشورهای دیگر قاره کم ندارد. رودخانه ی زیبای گامبیا که از سرتاسر کشور و میان آن می گذرد جلوه ی فوق العاده خاصی به طبیعت بخشیده و آشنایی با فرهنگ مردم و هنرهای دستی شان نیز لطف خاص خودش را دارد. دلایل بسیاری برای جذب افراد وجود دارد به همین دلیل سالانه افراد زیادی جهت تماشای این جذابیت ها به گامبیا سفر می کنند.

تاریخ

سال 1455 پرتغالی ها سرزمین گامبیا را اشغال کردند اما سه قرن بعد و در سال 1765 این کشور تحت استعمار انگلستان درآمد. گامبیا بعد از مبارزات طولانی در سال 1965 به استقلال رسید. سال 1981 کنفدراسیونی از سنگال و گامیبا به نام سنگامبی تشکیل و مقرر شد رئیس جمهور سنگال به عنوان رئیس و همچنین رئیس جمهور گامبیا به عنوان نایب رئیس این کشور انتخاب شوند اما در عین حال دو کشور حاکمیت خود را حفظ کنند که این قانون همچنان در گامبیا اجرا می شود. نظام دموکراسی نیز در گامبیا برقرار مانده است.

شهر های گامبیا

پایتخت کشور گامبیا بانجول می باشد.

بزرگترین شهر سرکوندا نام دارد.

بریکاما از دیگر شهرهای مهم این کشور می باشد.

گشت و گذار در گامبیا ویرایش مطلب

پارک ملی گامبیا و رودخانه ی معروف آن River Gambia National Park از زیباترین دیدنی های طبیعی کشور می باشند. این منطقه گاهی اوقات به عنوان جزیره بابون شناخته می شود و رودخانه ی آن توسط جنگل و باتلاق پوشیده شده است. در این منطقه بیش تر از 50 شامپانزه وجود دارد. این شامپانزه ها در سه جزیره زندگی می کنند و زنده مانده اند. دیگر حیوانات موجود در این منطقه طبیعی تمساح، کفتار، میمون، غزال، کرگدن، مار و دیگر پستانداران و خزندگان هستند. همین طور این منطقه زیستگاه بیش از 200 گونه پرنده، ماهی ها، قورباغه و ... می باشد. علاوه بر حیات وحش، زمان بازدید و لذت بردن از منطقه نوامبر تا آوریل می باشد که بسیار هیجان انگیز است. برای قایقرانی در رودخانه نیز اکتبر بهترین زمان است.

کشور گامبیا

کشور گامبیا

منابع طبیعی آبوکو Abuko Nature Reserve

ابوکو میان ذخایر حیات وحش آفریقایی نادر است. منطقه ای کوچک با دسترسی آسان که به ماشین هم نیازی نیست. با توجه به این موارد، تنوع شگفت انگیز گیاهان و حیوانات باعث شده تا جذابیت بسیاری داشته باشد همین طور این منطقه بهترین زیستگاه پرندگان شناخته شده و برای پرنده نگری منطقه ای ایده آل است. در این منطقه 52 گونه از پستانداران زندگی می کنند و سه گونه از میمون های موجود در معرض خطر هستند.

آبوکو

آبوکو

آبوکو

از بازار آلبرت خرید کنید.

این بازار در شهر بنجول واقع شده است و بسیار توریستی و جذاب می باشد. اساسا این بازار منطقه ای دیدنی ، عجیب، پر جنب وجوش و لذت بخش است و هر نوع جنسی در آن یافت می شود. تنوع فوق العاده بالا از پارچه های طراحی شده، ماسک های چوبی حک شده و محصولات تازه و بسته بندی شده به فروش می رسد. تمامی اینها و صدها غرفه و فروشگاه دیگر باعث سرگرمی و تفریح توریست ها و ماجراجویانی می شود که قصد آشنایی با فرهنگ و مردم کشور گامبیا را دارند.
این بازار از ساعت 8 صبح تا 7 بعدازظهر باز است.

بازار آلبرت

بازار آلبرت

بازار آلبرت

موزه ملی گامبیا Gambia National Museum

موزه ملی در سال 1985 به طور رسمی افتتاح شد و مجموعه ای گسترده از دوران باستان ، مصنوعات فرهنگی و تاریخ تا دوره ی استعماری را در خود جای داده است. در این موزه آثار تاریخی و فرهنگی از جمله آلات موسیقی، ابزارهای کشاورزی و نقاشیو لباس به نمایش گذاشته می شود. یک بخش جالب در رابطه با برخی دوره های زندگی انسان و یک طبقه ی تاریخی با عکس ها زندگی مردم را به نمایش گذاشته است. این موزه دیدنی در شهر بنجول، پایتخت کشور گامبیا واقع شده است.

موزه ملی گامبیا

موزه ملی گامبیا

موزه ملی گامبیا

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

گامبیا
Gambia
نام
گامبیا
پایتخت
بانجول
زبان رسمی
انگلیسی
شعار
پیشرفت، آشتی، بهروزی
مذهب
مسلمان
واحد پول
دالاسی (GMD)
تفاوت زمانی
-
ولتاژ برق
220
قاره
آفریقا
پیش شماره
+220
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

سرزمین گامبیا از آب و هوای داغ و مرطوبی برخوردار است و از ماه نوامبر تا می، دارای فصل خشک می باشد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

کلاهبرداران بسیاری در کشور وجود دارند. مراقب باشید و به آدم ها اعتماد نکنید. اگر کسی شما را در خیابان متوقف کرد و گفت هتل های مناسبی می تواند معرفی کند احتیاط کنید و فریب نخورید.
تحت هیچ شرایطی به صحبت با افراد غریبه مشغول نشوید و تنها با جملاتی چون من عجله دارم از هم صحبتی دوری کنید چون ممکن است این گفتگو ها منجر به کلاهبرداری شود.
هنگام شنا مراقب جریان اقیانوس اطلس باشید چون می توانند به شدت قوی باشند. همیشه قبل از شنا کردن به پرچم ها در سواحل گردشگری توجه کنید. سطح خطر محدوده های شنا با رنگ های قرمز، زرد و سبز نشان داده می شوند.
نظرات سیاسی ندهید. دادن چنین نظراتی خصوصا انتقاد علیه دولت از شما مجرم می سازد و دردسر ساز است.
واکسیناسیون تب زرد، مننژیت و همین طور قرص های ضد مالاریا ضروری است.
پیشنهاد می کنیم مواد دفع حشرات، کرم های ضد آفتاب و سایر اقلام بهداشتی را از کشور خود تهیه کنید زیرا ممکن است دسترسی به این موارد در بعضی از مناطق گامبیا سخت باشد.

چجوری برم؟
ویزا گامبیا