معرفی پلی نزی فرانسوی ویرایش مطلب

کشور جزیر های پلی نزی فرانسه یا همانگونه که ما میشناسیم پلی نزی فرانسه، از قلمروهای فرادریایی فرانسه در بخش جنوبی اقیانوس آرام، جنوب جزایر کرولاین و شرق جزایر کوک است. 

تاریخ

پژوهشگران بر این باورند که مهاجرت به جزایر پلی نزی حدود 1500 پیش از میلاد رخ داد. فرانسه در سال 1768 مالکیت خود را بر این جزایر اعلام کرد و سال 1903 پلی نزی مستعمره فرانسه درآمد. اوایل قرن بیستم این جزایر به محلی جهت آزمایش های هسته ای فرانسه تبدیل شد که این آزمایش ها عمدتا در تپه مرجانی موروآ در جنوب تاهیتی انجام می گرفت و تا سال 1966 این آزمایشات ادامه داشت. اعتراضات جهانی باعث شد تا فرانسه مکان آزمایشات را تغییر دهد.
طی چند سال گذشته فرانسه به این سرزمین خودمختاری بیشتری داده است.

شهر های پلی نزی فرانسوی

پایتخت این کشور پاپیته نام دارد.

بزرگترین شهر کشور پلی نزی فرانسه نیز فا نام دارد.

گشت و گذار در پلی نزی فرانسوی ویرایش مطلب

چک چک باران روی سقف های حلبی و گرمای ابریشمی اقیانوس و بوی خوش انبه تنها بخشی از زیبایی های جزایر پلی نزی را توصیف می کنند. در این کشور باید از آرامش مطلق لذت برده و تنها ریلکس کنید.

در Rangiroa غواصی کنید Diving in Rangiroa

Tiputa Pass یکی از بهترین تجربه های غواصی را به شما هدیه می کند. در این منطقه در هر زمان بهترین نوع غواصی را همراه با بهترین مربی ها تجربه خواهید کرد. در اینجا کوسه های خاکستری خواهید دید همراه با دلفین ها، ناهی های تن و نوعی کوسه ماهی که هیچ کدام خطری برایتان نخواهند داشت. اینجا هتل های لوکسی نیز وجود دارند که سفرتان را بسایر رویایی کرده و خاطراتی فراموش نشدنی در ذهنتان باقی می گذارند.

پلی نزی فرانسه

پلی نزی فرانسه

پلی نزی فرانسه

بورا بورا، این جزیره رویایی را ببینید Welcome to Bora Bora

بورا بورا، جزیره ای مرجانی که هنگام پیاده شدن از هواپیما و از همان بدو ورود لقب رویایی را به آن خواهید داد. پکیجی خیره کننده از یاقوت های کبود و آب های فیروزه ای و درختان نارگیل که با یکدیگر ترکیب شده اند. همین طور صخره های مرجانی که نوعی دیگر دلربایی می کنند دیگر چه چیزی از جزیره ای ارام و بکر می توان خواست ؟!
اینجا مناسب برای زوج هایی است که به دنبال مقصدی برای ماه عسل شان هستند. از تفریحات موجود در این جزیره می توان به ریلکس کردن روی شن و ماسه های نرم ف غواصی ، همراهی تورهای طبیعت گردی ، پیاده روی ، دوچرخه سواری و ... کرد. در این جزیره علاوه بر هتل های لوکس و ستاره بالا اقامتگاه هایی البته انگشت شمار نیز وجود دارد.
در این جزیره جز آرامش دنبال چیز دیگری نباشید.
بورا بورا

بورا بورا

به بزرگترین و معروف ترین جزیره کشور سر بزنید Welcome to Tahiti

به تاهیتی خوش آمدید . جزیره ای که به داشتن سواحل سفید و شن و ماسه ای و همین طور وجود آبشارها و کوه ها شهرت دارد. داخل جزیره می توانید از سایت های تاریخی دیدن کنید و نهایت لذت را ببرید. همین طور وجود جاذبه های طبیعی بسیار ماجراجویان زیادی را از اقصی نقاط جهان به سمت خود می کشاند. تورهای طبیعت گردی برای کشف رازهای پنهان گزینه های مناسب و لذت بخشی است. اگر در ماه های جولای تا اکتبر به این نقطه سفر کنید امکان بازدید از نزدیک نهنگ ها را دارید که به تنهایی موضوعی هیجان انگیز و لذت بخش است. در جولای فستیوال رقص می تواند به سفرتان جذابیت بیشتری اضافه کند و خاطراتی فراموش نشدنی در ذهنتان باقی بگذارد.
برای لذت بردن کافی از این جزیره دست کم 2 تا 3 روز نیاز دارید.

جزیره تاهیتی

جزیره تاهیتی

جزیره تاهیتی

جزیره تاهیتی

روستای تاهیتی ایتی را ببینید Tahiti Iti SURFING

روستاهای بومی منطقه بخشی از جذابیت های کشور هستند. بی نظیر و زیبا با آن آرامش و نوع زندگی مردمان .
در این روستاها پیاده روی کنید یا اینکه برخی مسیرها را سوارکاری کرده و نهایت لذت را ببرید.رتورهای قایقرانی نیز پیشنهاد می شوند.

جزیره مورآ Mo'orea

اگر در رویا دیدید که در تعطیلات سپری می کنید و روی سواحل ماسه ای با رنگ سفید دراز کشیده و تالاب های فیروزه ای و کوه های سبز مقابل چشمانتان می رقصند بدون شک تمام این موارد را می توانید در جزیره مورا پیدا کنید. این جزیره خیره کننده با داشتن اقامتگاه ها از لوکس ترین ها گرفته تا استراحتگاه های کوچک، به مقصدی ایده آل جهت تفریحات و ریلکس کردن تبدیل شده است. در این جزیره دوچرخه سواری کنید یا اینکه پیاده روی ! اصلا می توانید سوار بر اسب شده و رویاهایتان را لمس کنید یا حتی نشسته بر قایق به دیدار نهنگ و دلفین بروید. این ها خیال پردازی نیست. 

پلی نزی

پلی نزی

پلی نزی

نکات سفر ویرایش مطلب

هنگام پیاده روی در سواحل حتما کفش مناسب بپوشید.

پلی نزی فرانسوی
Frence Polynesia
نام
پلی نزی فرانسه (مروارید اقیانوس آرام)
پایتخت
پاپیته
زبان رسمی
فرانسوی
شعار
مذهب
مسیحیت
واحد پول
فرانک اقیانوسیه (XPF)
تفاوت زمانی
+12
ولتاژ برق
220
قاره
اقیانوسیه
پیش شماره
+ 689
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

این کشور از آب و هوای گرمسیری (گرم و مرطوب) البته معتدل و گاه گاه طوفانی (در ژانویه) برخوردار است.
تابستان از نوامبر تا آوریل با آب و هوای گرم و مرطوب و زمستان از ماه می تا اکتبر که در این فصول هوا مناسب تر و کمی خنک تر به نظر می رسد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

در این کشور جنایاتی چون ربودن کیف و پول رخ می دهد که برای جلوگیری باید احتیاط کنید.
از لحاظ پزشکی و سلامت هیچ نوع واکسیناسیونی ضرورت ندارد.
هنگام غواصی در تالاب ها دقت کنید و در مکان های مناسب شنا کنید.

چجوری برم؟
ویزا پلی نزی فرانسوی