معرفی اتیوپی ویرایش مطلب

کشور اتیوپی، کشوری است محصور در خشکی و واقع در شاخ آفریقا که با توجه به مساحت، دهمین کشور بزرگ این قاره شناخته شده و از شمال با کشور اریتره، غرب با سودان، از شرق با سومالی و جیبوتی و از جنوب با کنیا مرز مشترک زمینی دارد. این کشور از قدیمی ترین کشورهای آفریقا و از کهن ترین کشورهای جهان شناخته شده و پس از ارمنستان دومین کشوری است که مسیحیت را دین رسمی خود اعلام کرد.
با اینکه این سرزمین بین گردشگران و آژانس های هواپیمایی در ایران شناخته شده نیست و ذهنیتی در رابطه با آن ندارید اما اگر دوست دارید مردمانی را ببینید که به شیوه ی بدوی زندگی می کنند و لباس هایی از جنس گیاه می پوشند، اتیوپی مقصد خوبی برای شماست یا اگر دلتان می خواهد جاده های جنگلی را ببینید و همزمان با شتر در بیابان ها راه بروید، همه ی این جاذبه ها را کشور اتیوپی در اختیارتان قرار خواهد داد پس به نوعی دیگر به این کشور نگاه کنید.

تاریخ

سابقه سکونت در این سرزمین و قدمت استخوان های کشف شده در آن مربوط به 8/5 میلیون سال قبل می باشد.اتیوپی تحت حکومت امپراتور منلیک دوم در برابر تقلای اروپاییان سلطه جو استقلال خود را حفظ و تهاجمی از طرف ایتالیا در 1896 را دفع کرد. با این حال، ایتالیای ها از 1936 تا 1941 اتیوپی را اشغال کردند. امپراتور هایلاسلاسی (1892 تا 1975) نقش مهمی در امور افریقا بازی کرد، ولی به خاطر کوتاهی در امر مدرنیزه کردن اتیوپی یا برطرف کردن فقر شدید این کشور در 1974 سرنگون شد. رژیم نظامی مارکسیست، در اتحاد با شوروی، تغیرات انقلابی را اغاز کرد، ولی، حتی با وجود کمک از سوی کوبا، نتوانست بر جنبش های تجزیه طلب چریکی در اریتره و تیگره غلبه کند.

شهر های اتیوپی
گشت و گذار در اتیوپی ویرایش مطلب

اتیوپی یا حبشه از معدود سرزمین های آفریقاست که تمدن های کهن و تاریخی را طی سه هزار سال گذشته در خود جای داده است. جاذبه های به جای مانده از این تمدن ها به همراه طبیعت بکر و زیبا و آب و هوای معتدل استوایی، کشور را به محلی مناسب و جذاب برای توریست ها و جهانگردان تبدیل کرده است. سفر به این کشور می تواند سفری جالب و خاطره انگیز باشد.
معمولا مسافران در ابتدا به شهر آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی سفر می کنند. این شهر می تواند تمام تصوراتی را که از یک کشور آفریقایی دارید به هم بزند چون آدیس آبابا شهری مدرن و تمیز است و بناها و مراکز خرید موجود در آن این مساله را به خوبی تایید می کند. ابتدا چند روزی در این شهر گردش کنید.

از موزه ی ملی اتیوپی دیدن کنید.

در این موزه اشیا باستانی و صنایع دستی کشور اتیوپی نگهداری می شود که می تواند برای علاقه مندان به سنت و تاریخ ارزشمند باشد. مجموعه ای که در این موزه نگهداری می شود از مهم ترین های آفریقا هستند. این موزه شامل زیرزمین، همکف، طبقه اول و دوم می باشد که در آن انواع و اقسام عتیقه ها، صنایه دستی، جواهرات، لباس، آلات موسیقی و برخی از فسیل موجودات منقرض شده نگهداری می شوند. اگر دوست دارید با تاریخ و فرهنگ اتیوپی آشنا شوید این موزه بهترین موقعیت برای شما می باشد. راهنمای انگلیسی زبان نیز به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

موزه ملی اتیوپی

موزه ملی اتیوپی

کلیسای مقدس Holy Trinity Cathedral

این کلیسا از مقدس ترین کلیساهای ارتدوکس در شهر زیبای آدیس آبابا می باشد که با در و دیوارهای کنده کاری شده و درختان کاج بلندی که در اطرافش قرار دارند، شما را به یاد سازه های قرون وسطایی می اندازد. درست پشت این کلیسا هم موزه ای قرار دارد که در آن تعدادی از اشیا تاریخی اتیوپی چون تاج پادشاهی نگهداری می شود.

اتیوپی

اتیوپی

اتیوپی

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

اتیوپی
Ethiopia
نام
اتیوپی (مهد انسان)
پایتخت
آدیس آبابا
زبان رسمی
آمهاری
شعار
مذهب
مسیحیت
واحد پول
بیر (ETB)
تفاوت زمانی
+3
ولتاژ برق
220
قاره
آفریقا
پیش شماره
+251
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

اتیوپی به مراتب خنک تر از سایر کشورهای آفریقایی می باشد و از آب و هوای معتدلی برخوردار است.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اتیوپی به نسبت مقایسه با کشورهای کنیا، آفریقای جنوبی و برخی دیگر از کشورهای آفریقا نسبتا کم جرم و ایمن تر است. برای جلوگیری از خطرات بمب گذاری از رفتن به مناطق مرزی سودان و کنیا اجتناب کنید.
برای جلوگیری از سرقت ها توصیه می شود از اموال خود به شدت مراقبت کنید. کودکان بسیاری گدایی می کنند پس به آنها مودبانه نه بگویید تا اذیت نکنند.
آب لوله کشی در این کشور قابل شرب نمی باشد. برای مصرف خود از آب های معدنی موجود در فروشگاه ها خریداری کنید و در فصول گرم سال آب زیاد بنوشید.
قبل از سفر به کشور اتیوپی با پزشک مشورت کنید و داروهای لازم را تهیه کنید. خطر ابتلا به مالاریا در پایتخت این کشور پایین است اما با این حال واکسیناسیون مربوطه را انجام دهید.

چجوری برم؟
ویزا اتیوپی
x