x
معرفی السالوادور ویرایش مطلب

جمهوری السالوادور یا همانگونه که ما می شناسیم السالوادور در جنوب آمریکای شمالی قرار گرفته است و کوچکترین و پرتراکم ترین کشور در آمریکای مرکزی نیز شناخته می شود. این کشور توسط کشورهای هندوراس و گواتمالا، همین طور خلیج فونسکا و اقیانوس آرام دربرگرفته شده است.
السالوادور کشوری کوهستانی است و رشته های کوهستانی در امتداد مرز با هندوراس و زنجیره های آتشفشانی در جنوب آن قرار گرفته است. البته آب و هوا در سواحل آن کاملا استوایی، مرطوب و بسیار گرم است.
این کشور بیشتر از 300 رودخانه دارد که مهم ترین آن رود لمپا است که از گواتمالا سرچشمه می گیرد و تنها رودخانه قابل کشتیرانی در السالوادور است. لمپا و شاخه های آن حدود نیمی از کشور را آبیاری می کند.

تاریخ

ابتدا در این سرزمین سرخپوستان سکونت داشتند. سرخ پوستان پیپیل حدود 900 میلادی به این مناطق آمدند و با سوزاندن شهرها، شهرهای خود را بنا کرده و پادشاهی کوزکاتلان را بنیاد نهادند. این کشور در سال 1525 به تصرف اسپانیا درآمد. سال 1821 السالوادور از حکومت اسپانیا جدا و بخشی از مکزیک شد. در سال 1823 میلادی اتحادیه ای به نام ایالات متحده آمریکای مرکزی از مکزیک جدا شد که السالوادور هم یکی از این ایالات بود. این ایالات نیز تا سال 1838 دوام آورد و پس از آن آلسالوادور تبدیل به یک جمهوری مستقل شد. در خلال جنگ داخلی ۱۲ ساله این کشور واقعه کشتار غیر نظامیان موسوم به 'قتل عام ال موزوته' در حد فاصل ۱۱ تا ۱۳ دسامبر سال ۱۹۸۱ میلادی (۱۳۶۰ خورشیدی) اتفاق افتاد. در این رویداد حدود یک هزار غیرنظامی در عملیات سرکوب شورش های این کشور توسط ارتش تحت حمایت آمریکا در شهر 'ال موزوته' السالوادور کشته شدند.

شهر های السالوادور

پایتخت و بزرگترین شهر این کشور سان سالوادور نام دارد. این شهر بسیار سرگرم کننده است و برنامه های تفریحی فوق العاده ای دارد که می تواند برای هر ماجراجو و مسافری جالب باشد. انواع رستوران های خوب که غذای دریایی تازه سرو می کنند و همین طور تعداد زیادی مراکز خرید مدرن و برنامه های شب زنده داری که همه و همه شهر سان سالوادور را به شهری زنده و پرجنب و جوش تبدیل کرده اند.

سانتا آنا و سان میگل هم از دیگر شهرهای مهم کشور السالوادور هستند.

گشت و گذار در السالوادور ویرایش مطلب

السالوادور نفس گیر است. این کشور با داشتن آتشفشان ها و کوه ها، به ماجراجویان همان چیزی که به دنبالشان می گردند را ارائه می کند. سواحل و جنگل های زیبا و منحصر به فردی در کشور السالوادور وجود دارند که همراه با تفریحات سرگرم کننده می توانند جذاب و هیجان انگیز باشند.

دریاچه کالدرا Coatepeque Caldera

برای دسترسی به این منطقه از جاده ای چشمگیر گذر خواهید کرد و مجذوب کالدرا با آن رنگ آبی درخشان خواهید شد. گردشگران بسیاری در این منطقه تفریح می کنند. در آب های تمیز می توانید به راحتی شنا کنید بدون اینکه ترسی داشته باشید. تنها با پرداخت 5 دلار آمریکا می توانید به دریاچه دسترسی داشته باشید. هتل های زیادی نیز جهت اقامت مسافران در اطراف آن تعبیه شده اند. با پرداخت 20 دلار آمریکا نیز می توانید برای ساعت ها قایق اجاره کنید.

السالوادور

السالوادور

ویرانه های تازومال را ببینید Tazumal

تازومال از مهم ترین دیدنی های کشور السالوادور شناخته شده و نگاهی مهم به زندگی و شیوه آن در جامعه می پردازد. این ویرانه ها به پایتخت نزدیک است از این رو دسترسی راحتی دارد. تازومال در سال 1993 به عنوان یک سایت میراث جهانی در یونسکو اعلام شد. در این ویرانه ها، چندین مقبره، اهرام، کاخ ها و اشیای آیینی وجود دارد.
برای آشنایی کامل با مجموعه می توانید از یک راهنما کمک بگیرید.
هزینه ورود به منطقه 3 دلار است.

تازمال

تازمال

تازمال

دریاچه ایلوپانگو Lake Ilopango

این دریاچه ی زیبا دومین دریاچه بزرگ کشور است و مقصدی مشهور برای مردم محلی و مسافرانی که به دنبال ماجراجویی هستند. امکانات این منطقه باعث می شود تا مسافران یک روز آرامش بخش تجربه کرده و از فضا و زیبایی ها لذت ببرند.

دریاچه ایلوپانگو

دریاچه ایلوپانگو

در کرو کمپ بزنید Cerro El Pital

یکی از پرطرفداران ترین مقصدهای توریستی در این کشور همین کرو است. برای لذت بردن از فضا کفش مناسب بپوشید و حسابی پیاده روی کنید. این منطقه سبز و زیبا مناسب برای کمپ های یک یا چند روزه است.

السالوادور

السالوادور

نکات سفر ویرایش مطلب

این کشور در ایران سفارت ندارد و نزدیک ترین سفارت برای دریافت ویزا در کشور قطر است.

تبلیغات
السالوادور
El Salvador
نام
السالوادور
پایتخت
سان سالوادور
زبان رسمی
اسپانیایی
شعار
خدا، یکپارچگی، آزادی
مذهب
مسیحیت
واحد پول
دلار آمریکا (USD)
تفاوت زمانی
-6
ولتاژ برق
110
قاره
آمریکای شمالی
پیش شماره
+503
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

این کشور از آب و هوای گرمسیری برخوردار است. زمستان فصل بارانی السالوادور می باشد که معمولا از ماه می شروع شده و تا اکتبر ادامه دارد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

کشور السالوادور به دلیل داشتن جنگ داخلی که در دهه 80 رخ داد شهرت بدی پیدا کرده است. اینطور که وزرات امور خارجه گفتند این کشور یکی از بالاترین نرخ مرگ و میر در جهان را نیز دارد. جنایات در این کشور به باندهای خیابانی مربوط می شود. بسیار احتیاط کنید و از حمل اقلام گران و چشم گیر چون طلا، دوربین های گران و ساعت گران به شدت پرهیز کنید. از پوشیدن لباس های خاص بپرهیزید و ساده بپوشید تا خطری تهدیدتان نکند. زنان باید از سفر به تنهایی اجتناب کنند.
مدارک شناسایی یا کپی آن را در جیب خود حمل کنید چون ممکن است هر لحظه از طرف افسران پلیس مورد بازجویی قرار بگیرید.
بین سال های 2005 و 2006 السالوادور خشن ترین و خطرناک ترین کشور آمریکای مرکزی شناخته شده است. امروزه وضعیت بهتر است اما با این حال از عقل سلیم خود استفاده کنید.
تا جایی که می توانید از غذاهای خیابانی دوری کنید و برای غذا یا خود دست به کار شوید یا اینکه به رستوران ها مراجعه کنید.
آب لوله کشی قابل شرب نیست و باید آب های معدنی از فروشگاه ها تهیه کنید.

چجوری برم؟
ویزا السالوادور