معرفی اکوادور ویرایش مطلب

اکوادور کشوری است واقع در شمال غربی قاره آمریکای جنوبی که از شمال با کلمبیا، از شرق و جنوب با پرو و از غرب با اقیانوس آرام همسایه است. مراکز استعماری این کشور چون کارت پستال، روستاهای کیشوا، جنگل های بارانی آمازون و ارتفاعات نفس گیر آند، مجموعه ای شگفت انگیزی هستند که دست در دست یکدیگر داده و توریست های بسیاری را سالانه به شمت خود می کشانند.

تاریخ

ابتدا امپراتوری اینکا در این سرزمین سکونت یافتند. به دلیل داشتن جنگ ها و ازدواج با ملل های مختلف این کشور بخشی از قلمروی امپراتوری اینکاها شد.اکوادور که درآغاز با کلمبیا و نروژ و ونزوئلا فدراسیونی را تشکیل می داد، در 1830 به استقلال کامل رسید. در طی قرن نوزدهم مبارزه میان لیبرال ها و مبارزه کاران ادامه داشت. از 1895 دوره های مدیدی از حکومت نظامیان وجود داشت ولی از 1978 قدرت در دست دولتهای دموکراتیک و منتخب مردم بوده است. روابط با کشور همسایه پرو برای مدت درازی پر تنش بوده است. در 1941 جنگ درگرفت و "اکوادور" بیشتر سرزمین آمازونی اش را از دست داد و در 1981 زد و خوردهای مرزی به وقوع پیوست. اقدامات اقتصادی اضطراری در 1988 موجی از اعتصابات و ناآرامی را در پی داشت.

شهر های اکوادور

بزرگترین شهر این کشور گوایاکیل Guayaquil نام دارد. این شهر نه تنها قلب تجاری اکوادور بلکه شهری پر جنب و جوش است که با اعتماد به نفس بالا پله های رشد را طی می کند. منظره زیبای لاس پناس Las Penas که بر روی رودخانه قرار دارد، تمام شهر را از لحاظ جغرافی و تاریخی مهار می کند. همچنین جاذبه های تاریخی و طبیعی دیگر که هر ماجراجویی را مجذوب می کند پس حتما در این شهر گردش کنید. همین طور برای داشتن سفری به یاد ماندنی، یک قایق در رودخانه بعد از غروب خورشید زمانی که چراغ ها روشن می شوند کرایه کنید و شهر گوایاکیل را که به اثری زیبا و روشن تبدیل شده است نظاره کنید.

پایتخت کشور اکوادور کیتو نام دارد. این شهر به طور چشمگیری در آند، بین قله های کوه و گیاهان، همین طور فعال ترین بخش آتشفشانی کوه های آند پنهان شده است از این رو جذابیت بسیاری برای ماجراجویان دارد. کیتو با وجود بازسازی متمرکز و اغراق آمیز، شهر قدیمی، روحیه طبقه کارگر پر جنب و جوش و شخصیت بومی خود را که همیشه معرف آن است، حفظ کرده است.

از شهرهای مهم اکوادور می توان به کوانکا، آمباتو، پوئرتو ویه خو، اسمرالداس و ریوبامبو اشاره کرد.

گشت و گذار در اکوادور ویرایش مطلب

مراکز تاریخی شهر کیتو با آنها میدان ها، کلیساها، صومعه های قرن هفدهم و مجسمه های زیبا از دیدنی های مهم کشور اکوادور هستند. سرگردانی در خیابان های سنگفرش و در میان گنجینه های معماری که یادگار از روزهای استعمار اسپانیا ست، راه خوبی برای غرق شدن در گذشته است. البته فراتر از شهرها، چشم انداز اکوادور بسیار شگفت انگیز و محسور کننده است. روستاهای آندی با بازارهای پرتلاطم، غذاهای دریایی و غروب خورشید به یاد ماندنی و همین طور شهرک های به دور افتاده آمازون که مرکز داروهای جنگلی سنتی اجداد هستند بسیار مشهور است. حتی قدم زدن در آند می تواند قصه ای افسانه ای باشد که به واقعیت تبدیل شده. غواصی، دوچرخه سواری کوهستانی، سوارکاری و حتی پیاده روی همگی از جذاب ترین کارهای ممکن در این کشور هستند پس تا جایی که زمان و البته توان دارید از گوشه گوشه ی کشور اکوادور بازدید کنید.

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

اکوادور
Ecuador
نام
اکوادور
پایتخت
کیتو
زبان رسمی
اسپانیایی
شعار
خدا ، میهن ، آزادی
مذهب
مسیحیت
واحد پول
دلار آمریکا (USA)
تفاوت زمانی
-5
ولتاژ برق
110
قاره
آمریکای جنوبی
پیش شماره
+593
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

اکوادور از آب و هوای استوایی برخوردار است. در این کشور از مناطق گرمسیری وجود دارد تا مرطوب از این رو هرگونه آب و هوایی موجود است. با این حال معمولا فصل های مرطوب بین ماه های دسامبر و ژوئن است و فصول خشک از ژوئیه تا نوامبر.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

بزرگترین تهدید در این کشور حواس پرتی و مراقبت نکردن از لوازم شخصیتان خواهد بود. هنگام بازدید از اماکن دیدنی و جاذبه ها از لوازم خود مراقبت کنید و از حمل وجه نقد بیشتر از نیازتان بپرهیزید. هنگام استفاده از سرویس های عمومی چون اتوبوس ها نیز به دقت هوشیار باشید.
اکوادور برای پیاده روی و صعود فرصت های عالی دارد اما متاسفانه آدم ربایی در این مناطق بسیار دیده شده است. هرگز تنها دست به این کارها نزنید و حتما گروهی برنامه های گردشی فراهم کنید.
آب لوله کشی در این کشور قابل شرب نیست و حتما باید از آب های معدنی موجود در فروشگاه ها خریداری کنید.
قبل از سفر واکسیناسیون تب زرد و تیفوئید را فراموش نکنید.
در مناطق ساحلی نیز بیماری مالاریا رایج است حتما قبل از سفر با پزشک خود مشورت کنید.

چجوری برم؟
ویزا اکوادور