معرفی اکوادور ویرایش مطلب

اکوادور کشوری است واقع در شمال غربی قاره آمریکای جنوبی. این کشور از شمال با کلمبیا، از شرق و جنوب با پرو و از غرب با اقیانوس آرام همسایه است.

تاریخ

ابتدا امپراتوری اینکا در این سرزمین سکونت یافتند. به دلیل داشتن جنگ ها و ازدواج با ملل های مختلف این کشور بخشی از قلمروی امپراتوری اینکاها شد. اکوادور که درآغاز با کلمبیا و نروژ و ونزوئلا فدراسیونی را تشکیل می داد، در 1830 به استقلال کامل رسید. در طی قرن نوزدهم مبارزه میان لیبرال ها و مبارزه کاران ادامه داشت. از 1895 دوره های مدیدی از حکومت نظامیان وجود داشت ولی از 1978 قدرت در دست دولتهای دموکراتیک و منتخب مردم بوده است. روابط با کشور همسایه پرو برای مدت درازی پر تنش بوده است. در 1941 جنگ درگرفت و "اکوادور" بیشتر سرزمین آمازونی اش را از دست داد و در 1981 زد و خوردهای مرزی به وقوع پیوست. اقدامات اقتصادی اضطراری در 1988 موجی از اعتصابات و ناآرامی را در پی داشت.

شهر های اکوادور
گشت و گذار در اکوادور ویرایش مطلب

پایتخت را بگردید.

کلیسای جامع لاکومپانیا را ببینید. این کلیسای زیبا در قلب شهر کو

نکات سفر ویرایش مطلب

لاکومپانیا در قلب کویتو قرار دارد و کلیسای جامعه مسیحیت می باشد، و شاید به عنوان یکی از بهترین کلیساهای معروف پایتخت شناخته شود. این کلیسا در اوایل دهه 1600 ساخته شد و طراحی آن به عنوان مثالی برتر از معماری باروک در دنیای جدید در نظر گرفته می شود. استفاده از ورقه ی طلای نازک در سراسر شبستان مرکزی کلیسا مهیج می باشد.

اکوادور
Ecuador
نام
اکوادور
پایتخت
کیتو
زبان رسمی
اسپانیایی
شعار
خدا ، میهن ، آزادی
مذهب
مسیحیت
واحد پول
دلار آمریکا (USA)
تفاوت زمانی
-5
ولتاژ برق
110
قاره
آمریکای جنوبی
پیش شماره
+593
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

اکوادور از آب و هوای استوایی برخوردار است. در این کشور از مناطق گرمسیری وجود دارد تا مرطوب. در این کشور هرگونه آب و هوایی موجود است. با این حال  معمولا فصل های مرطوب  بین ماه های دسامبر و ژوئن است و فصول خشک از ژوئیه تا نوامبر.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

بزرگترین تهدید در این کشور حواس پرتی و مراقبت نکردن از لوازم شخصیتان خواهد بود. هنگام بازدید از اماکن دیدنی و جاذبه ها از لوازم خود مراقبت کنید و از حمل وجه نقد بیشتر از نیازتان بپرهیزید. هنگام استفاده از سرویس های عمومی چون اتوبوس ها نیز به دقت هوشیار باشید.
اکوادور برای پیاده روی و صعود فرصت های عالی دارد اما متاسفانه آدم ربایی در این مناطق بسیار دیده شده است. هرگز تنها دست به این کارها نزنید و حتما گروهی برنامه های گردشی فراهم کنید.
آب لوله کشی در این کشور قابل شرب نیست و حتما باید از آب های معدنی موجود در فروشگاه ها خریداری کنید.
قبل از سفر واکسیناسیون تب زرد و تیفوئید را فراموش نکنید. 
در مناطق ساحلی نیز بیماری مالاریا رایج است حتما قبل از سفر با پزشک خود مشورت کنید.

چجوری برم؟
ویزا اکوادور