معرفی جمهوری چک ویرایش مطلب

جمهوری چک، در اروپای مرکزی قرار گرفته و با کشورهای لهستان،  آلمان، اتریش و اسلواکی همسایه است. پایتخت چک پراگ است و جمعیت 10 میلیونی آن به زبان رسمی " چک " صحبت می کنند. واحد پولی آن ها " کرونا " است و اکثریت مردم این جمهوری بی‌دین‌ هستند، بنابراین دین رسمی نیز ندارند. جمهوری چک، در واقع تا سال ۱۹۹۰، جزئی از امپراتوری اتریش بود اما پس از شکست اتریش در جنگ جهانی اول، استقلال خود را با نام " چکساولکی " بدست آورد. در سال 1993 با تفاهم دو طرف، این کشور به دو کشور مستقل چک و اسلواکی تقسیم شد. این روزها نیز چک، عضوی از اتحادیه اروپا است. شهر پراگ با بناهای تاریخی و معماری بی نظیری که دارد، نقش به سزایی در پیشرفت گردشگری کشور چک داشته، البته فرهنگ آن ها هم که ترکیبی از اقوام  اسلاو و از مردمان هندواروپایی باعث شده تا این کشور و مردم اش جذابیت های زیادی داشته باشند. البته چک طبیعت زیبایی هم دارد، دشت های سبز، کوه های خشن و مرتفع در کنار آب و هوایی معتدل و ملایم، که هر توریستی را شیفته خود می کند.

بهترین زمان برای سفر به کشور جمهوری چک بهار و پاییز. در این دو فصل می‌توانید حد اکثر لذت را از جذابیت‌های بصری و همچنین هوای مطلوب ببرید. اگرچه اگر به دنبال تجربه‌ی تورمسافرتی مقرون به صرفه هستید پیشنهاد می‌کنیم که تابستان را برای سفر به چک انتخاب کنید. چراکه در این فصل می‌توانید بلیط هواپیما را ارزان تر تهیه کنید و از تخفیف ویژه‌ی هتل‌ها هم بهره مند شوید.

خوشبختانه می‌توان گفت که هزینه‌ی خوراک و رستوران گردی در این کشور متعادل است. بنابراین می‌توانید بدون دغدغه از تنوع غذایی رستوران‌های این کشور لذت ببرید و تورمسافرتی فوق‌العاده ای را تجربه کنید.

استفاده از تراموا و خطوط مترو در شهر پراگ و اتوبوس‌های شهری و تاکسی در دیگر شهرهای جمهوری چک به حمل و نقل گردشگران تورمسافرتی در این کشور کمک می کند.

پراگ به عنوان پایتخت جمهوری چک مملوء از جذابیت‌های بصری و طبیعی است که گردشگران تورمسافرتی می‌توانند از آن لذت ببرند. از جهت دیگر می‌توانید با ترتیب دادن توریک روزه از پل کارل دیدن کنید. این پل به عنوان سنبل شهر پراگ شناخته می‌شود. بازدید از میدان شهر قدیمی پراگ از دیگر جذابیت‌های تور یک روزه ی شما خواهد بود. در این شهر می‌توانید از تک تک لحظه‌های خود در طول تورمسافرتی نهایت استفاده را ببرید. چراکه همواره محلی زیبا و جاذبه‌های فوق العاده برای بازدید شما وجود دارد.

شهر های جمهوری چک
گشت و گذار در جمهوری چک ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

هتل ها

بیشتر ببینید
هتل های جمهوری چک ...

دیدنی ها

بیشتر ببینید
دیدنی های جمهوری چک ...
جمهوری چک
Czech Republic
نام
پایتخت
پراگ
زبان رسمی
چکی
شعار
چیرگی حقیقت
مذهب
واحد پول
تفاوت زمانی
ولتاژ برق
قاره
اروپا
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب
اطلاعاتی وجود ندارد.
چجوری برم؟
ویزا جمهوری چک