معرفی کومور ویرایش مطلب

کومور کشوری مستقل و کوچک واقع در اقیانوس هند است و در شرق موزامبیک و نوک شمالی ماداگاسکار قرار دارد. این کشور در ساحل شرقی قاره آفریقا قرار گرفته و نام آن از واژه عربی به معنی ماه است. این کشور عضو اتحادیه عرب است و از چهار جزیره تشکیل شده است که یکی از جزیره ها توسط فرانسه اداره می شود.

تاریخ

اولین ساکنان این کشور از جزایر پولی نزی بودند. کومور در قرن های پیش به تصرف مسلمانان درآمد و دین اسلام برای اولین بار توسط مردمانی از سواحل خلیج فارس از جمله تجار شیرازی به ساکنان جزیره معرفی شد. در سال 1843 فرانسه این کشور را تحت استعمار خود درآورد و در سال 1912 رسما مستعمره آن شد.
در سال 1975 مجلس نمایندگان کومور استقلال کشور را اعلام نمود و کومور که بعد از کودتایی از سازمان وحدت آفریقا خارج شده بود دوباره به عضویت آن درآمد. این کشور در سال 1394 روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرد.

شهر های کومور
گشت و گذار در کومور ویرایش مطلب

گرند کومور توریستی ترین نقطه در این کشور می باشد. شما می توانید برای بازدید از متنوع ترین جاذبه ها اول به این منطقه و پایتخت کشور سفر کنید.

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

تبلیغات
کومور
Comoros
نام
کومور
پایتخت
مورونی
زبان رسمی
عربی، ساحلی
شعار
یک‌ پارچگی، همبستگی، پیشرفت
مذهب
مسلمان
واحد پول
فرانک کومور (KMF)
تفاوت زمانی
+3
ولتاژ برق
110
قاره
آفریقا
پیش شماره
+269
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

کومور از آب و هوای دریایی گرمسیری برخوردار بوده و فصول بسیار گرم و بارانی آن از ماه نوامبر تا می است. در کل می توان گفت که این کشور به دلیل محصور بودن در آب های اقیانوس هند و نزدیکی به خط استوا، آب و هوایی بسیار گرم و مرطوب دارد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

لازم به ذکر است که کارتالا Le Kartala در گرند کومور Grand Comore یک آتشفشان فعال است.
جنگ داخلی در جزیره Anjouan امکان پذیر است (درگیری بین شورشیان و نیروهای اتحادیه آفریقا) از این رو محتاط باشید.
مالاریا شایع است و توصیه می شود از داروهای مخصوص ضد مالاریا استفاده کنید. تب دنگی و تیفو نیز از بیماری های شایع و خطرناک کشور است. حتما قبل از سفر با پزشک متخصص مشورت کنید.
حتما از آب های معدنی پلمپ شده بنوشید. آب لوله کشی قابل آشامیدن نیست.

چجوری برم؟
ویزا کومور