معرفی جمهوری آفریقای مرکزی ویرایش مطلب

کشور آفریقای مرکزی همان گونه که از نامش پیداست در مرکز قاره ی آفریقا قرار گرفته و از این رو محصور به خشکی بوده و به دریا راه ندارد. این کشور در جنوب کشور چاد، جنوب و جنوب غربی کشور سودان، شرق کامرون و شمال دو کشور زئیر (کنگو کینشازا) و کنگو قرار گرفته است. جمهوری آفریقای مرکزی از کشورهای فقیر جهان شناخته شده است و قوم کوتاه جثه در این کشور ساکنند.

تاریخ

جمهوری آفریقای مرکزی ابتدا بخاطر مجاورت با رود اوبانگی به کشور اوبانگی معروف بوده است که احتمالا به دلیل وضعیت انسانی و سیاسی، اوبانگی شاری (Ubangishari) نیز نامیده می شده است. نفوذ فرانسه از 1889 شروع و در 1903 این منطقه با نام اوبانگی شاری مستعمره فرانسه شد. از حقوق انحصاری بر مناطق وسیعی از این مستعمره که به شرکتها اعطاء می شود، لطمات بزرگی بر آن وارد آمد. استقلال با نام جمهوری افریقای مرکزی در 1960 حاصل گشت. در 1965 ژان بدل بوکاسا طی کودتایی قدرت را در دست گرفت. در 1976 وی خود را امپراتور خواند و با تشریفات بسیار مسرفانه ای تاجگذاری کرد شورش دانشجویان و محصلین به پایان رژیم خونخوارش در 1979 کمک کرد. از 1991 نظام چند حزبی اجازه فعالیت یافته است.

شهر های جمهوری آفریقای مرکزی

پایتخت و بزرگترین شهر این کشور بانگی نام دارد.

از دیگر شهرهای مهم نیز می توان به بامباری و بوار اشاره کرد.

گشت و گذار در جمهوری آفریقای مرکزی ویرایش مطلب

جمهوری آفریقای مرکزی کشوری زیبا با طبیعت شگفت انگیز و غنی از گونه های جانوری است. این کشور یکی از بهترین نقاط قاره ی آفریقا برای دیدن فیل های بزرگ جنگلی و گوریل های غربی است. با اینکه مشکلات سیاسی و جنگ داخلی در آن محدودیت های بسیاری برای توریست ها داشته اما با اینحال جذابیت های آن همچنان افراد را جذب می کند.
همراه با ما جاذبه های کشور را بشناسید.

آبشار بوعلی Boali waterfalls

آبشاری زیبا که در فصول بارانی دیدنی تر می شود. برای بازدید از این آبشار حتما باید سایت ثبت نام کنید تا بتوانید تورها را همراهی کنید چون به تنهایی امکان بازدید وجود ندارد.

آبشار بوعلی

ابشار بوعلی

کلیسای جامع نوتردام Notre-Dame of Bangui Cathedral

این کلیسای زیبا در شهر بونگی قرار دارد و ساخت آن به سال 1930 باز می گردد. ظاهر این کلیسا با آن آجرهای قرمز رنگ بسیار دیدنی است و از برترین جاذبه های کشور شناخته شده است. در سفر به بونگی حتما از این کلیسای جامع دیدن کنید.

کلیسای جامع نوتردام

کلیسای نوتردام

گردش در پارک ملی فلوریس Manovo-Gounda St. Floris National Park

بزرگترین پارک محافظت شده در آفریقای مرکزی که غنی از جانواران است و ماجراجویان را جذب می کند. از جانورانی که در این منطقه به وفور دیده می شوند می توان به فیل، یوزپلنگ، زرافه، پلنگ، سگ وحشی، گوزن قرمز و بوفالو اشاره کرد. طیف گسترده ای از گونه های پرنده گان نیز در دشت ها زندگی می کنند. متاسفانه تعداد زیادی از آنان توسط شکارچیان غیر قانونی شکار شده و از بین رفته اند و بسیاری دیگر در معرض خطر می باشند.

فلوریس

فلوریس

نکات سفر ویرایش مطلب

برای گشت و گذار حتما از تاکسی ها استفاده کنید. اگر امکانش را داشته باشید اجاره خودرو مناسب ترین و ایمن ترین راه است.
هر دعوتی را قبول نکنید و سعی کنید با افراد ارتباط نگیرید.
برای داشتن سفری ترجیحا بدون دردسر تورهای آفریقای مرکزی را همراهی کنید.

جمهوری آفریقای مرکزی
Central African Republic
نام
آفریقای مرکزی
پایتخت
بانگی
زبان رسمی
فرانسوی
شعار
یگانگی، شرافت، کار
مذهب
مسیحیت
واحد پول
فرانک سی اف آ (XOF)
تفاوت زمانی
+1
ولتاژ برق
220
قاره
آفریقا
پیش شماره
+236
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

این کشور از آب و هوای گرمسیری برخوردار است. شما این کشور را بیابان و جنوب را رودخانه در بردارد. در علفزارهای استوایی شمال، میزان بارندگی کم است و در مناطق جنوبی، دما بالا و بارش سنگین استوایی رخ می دهد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

سرقت مسلحانه در جاده ها رخ می دهد بسیار احتیاط کنید. شاید خطراتی در کشور وجود داشته باشد با این حال آفریقای مرکزی مقصدی توریستی شناخته شده و محبوب است.
در این کشور آب زیاد بنوشید و برای ایمن بودن بطری های آب معدنی خریداری کنید.

چجوری برم؟
ویزا جمهوری آفریقای مرکزی