معرفی کانادا ویرایش مطلب

کانادا دومین سرزمین وسیع در جهان است و زیبایی های طبیعی بسیاری دارد. با اینکه این کشور بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان می باشد اما جمعیت آن، یک پنجم جمعیت کشور روسیه هم نیست و به دلیل نزدیکی به قطب شمال و سرمای هوا، بخش زیادی از این کشور خالی از سکنه است. کانادا از غرب و شرق به اقیانوس اطلس و آرام و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی و قاره شمالگان محدود میشود و از جنوب و شمال غرب، با ایالت متحده آمریکا همسایه است. این کشور از لحاظ اقتصاد و تکنولوژی و ... شباهت زیادی با کشور آمریکا دارد اگر چه تفاوت های زیادی هم بین این دو کشور وجود دارد. البته نزدیکی این دو کشور باعث شده تا روابط اقتصادی گسترده ای بینشان برقرار باشد.
ساختار حکومتی در کانادا از پادشاه یا ملکه بریتانیا، دولت محوری فدرال، دولت های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نماینده ملکه الیزابت ایفای نقش می کند تشکیل شده است. امروزه نوع حکومت در این کشور نظام پارلمانی است و زبان رسمی در اینجا انگلیسی آمریکایی و فرانسوی است.
کانادا آب و هوای سردی دارد و بیشتر مناطقش قطبی است، اما منابع طبیعی فراوان و زیبایی در این سرزمین وجود دارد که باعث شده اند تا این سرزمین، از زیباترین های جهان باشد.

تاریخ

این کشور تا سال 1713 مستعمره کشور فرانسه بود. بعد انگلستان کنترل آن را در دست گرفت. قرن نوزدهم بود که کشور کانادا به استقلال رسید. ساختار حکومتی در کانادا از پادشاه یا ملکه بریتانیا، دولت محوری فدرال، دولت های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نماینده ملکه الیزابت ایفای نقش می کند تشکیل شده است. پادشاه این کشور ملکه الیزابت دوم است که قانون به نام او رسمیت می یابد.
این کشور عضو کشورهای همسود (مشترک المنافع) است. کنفدراسیون کانادا زیر تشریفات سلطنت مشروطه مرتبط با پادشاهی متحده اداره می شود.

آداب و رسوم

تمام کشورها آداب و رسوم و فرهنگ خاص خودشان را دارند که با گذر زمان تبدیل به سنت شده و تمام افراد موظف هستند از این سنت ها پیروی کنند. کانادا چون ملیت های فراوانی در خود دارد از این رو آداب و رسومات متفاوتی در این کشور وجود دارند. برای مثال کانادایی ها با غریبه ها رفتار خوب و مناسبی دارند و برایشان فرقی نمی کند که فرد غریبه و نا آشنا باشد. آنها خوش بر خورد هستند و با روی باز با همه سلام و احوالپرسی می کنند. در این کشور آقایان هنگام احوالپرسی یکدیگر را نمی بوسند و معمولا هنگام خداحافظی با یکدیگر دست نمی دهند. پرسیدن سوالات شخصی بسیار ناپسند است مگر اینکه خودشان قصد صحبت کردن در این زمینه داشته باشند.

شهر های کانادا

تورنتو پر جمعیت ترین شهر در کشور کاناداست. این شهر متنوع ترین نژاد مردمی را داراست که از صحبت کردن آنها در خیابان های شهر می توان یه این موضوع کاملا پی برد. این تنوع نژادی و فرهنگی نه تنها لطمه ای به تعادل شهر وارد نکرده بلکه درست مثل طبیعت شهر کنار مدرنیته ساختمان ها، به زیباییش افزوده. تورنتو شهر گالری و موزه هاست. همین طور سالن های نمایش فیلم و تئاترهایی که در گوشه کنار هر منطقه ای یافت می شوند و هنر دوستان را جذب می کنند. با اینکه به شهر متضادها شناخته شده است اما با وجود تضادها، زیبا و پیشرفته است.

اتاوا یا ادوا، پایتخت کشور کانادا و همین طور چهارمین شهر بزرگ این کشور است. این شهر سومین شهر تمیز در جهان است و کیفیت بالایی برای زندگی و مهاجرت دارد. می توان گفت اتاوا دومین رتبه از لحاظ کیفیت زندگی را داراست. شهری فوق العاده زیبا و آرام به طوری که ساکنانش معمولا شب ها را برای ورزش کردن انتخاب می کنند. در ضمن این شهر شهرت اصلی اش به خاطر داشتن بزرگترین زمین اسکی روی یخ آن است.

ونکوور از شهرهای مهم و توریستی کشور کانادا که همیشه انتخاب اول انسان ها برای مهاجرت هم بوده. سیستم آموزشی، درمانی، سازماندهی خوب، کیفیت بالای خدمات، زیبایی طبیعی و تمیزی شهر تنها قسمتی از دلایل انتخاب آن برای تفریح یا زندگی هستند. این شهر ساحلی زنده است و هیجان و انرژی زیادی دارد. این هیجان و انرژی را می توان با راه رفتن در خیابان ها و حتی نشستن در کافه های شهر به دست آورد. ونکوور کانادا شهری است که با تاریخ، غذای خوب، موسیقی های فوق العاده، طبیعتی زیبا و مهمتر از همه کیفیت بالای زندگی به بلوغ رسیده.

کبک با داشتن تاریخی 400 ساله جزء مهم ترین شهرهای کشور کاناداست. این شهر علاوه بر جاذبه های تاریخی، زیبایی های طبیعی و با شکوهی نیز دارد. آب و هوایی عالی و دارای تنوع فصلی با تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد. پر از جاذبه و سرگرمی و همین طور فستیوال های هیجان انگیزیکه در تابستان ها و زمستان ها، توریست های زیادی جذبش می شوند. شهری مناسب و ایده آل برای سفر و همین طور زندگی و اقامت.

ادمونتون، ویکتوریا و مونترال نیز از شهرهای مهم و جذاب کانادا هستند.

گشت و گذار در کانادا ویرایش مطلب

ونکوور از زیباترین شهرهای دنیاست، پس حتما به آن سفر کنید و از زیبایی هایش بهره ببرید. تنها با فاصله چند دقیقه ای می توانید از یک مرکز شلوغ به ارتفاعات کوهستانی برسید و از طبیعت مسحور کننده آن لذت ببرید. در واقع زندگی و طبیعت در این شهر وجود دارد.

ونکوور

از منطقه قدیمی ونکوور دیدن کنید. اینجا زمان به عقب برمی گردد!
در این قسمت از شهر، رستوران ها، گالری ها و فروشگاه های زیادی وجود دارند که تمام حال و هوا و معماری قدیمی خورشان را حفظ کرده اند. یکی از اصلی ترین جاذبه های منطقه قدیمی ساعت بخاری است که هر 15 دقیقه یکبار، به جای زنگ زدن از خود بخار تولید می کند!

منطقه قدیمی

پیاده روی یا دوچرخه سواری در دیوار یا سد دریایی ونکوور که طولانی ترین دیوار دریایی جهان است نیز فوق العاده است. پیاده روی با چشم اندازی از دریا و کوه ! این منطقه همیشه مملو از توریست ها و گردشگرانی است که با آرامش در حال تردد هستند و از دیدن طبیعت منحصر به فرد لذت می برند.

سد دریایی ونکوور

چند روزی از ونکوور خارج شوید و از جزیره ی غربی آن دیدن کنید. البته جزیره غربی به شهر ونکوور نزدیک است و در تابستان مقصد محبوب اهالی شهر می شود. این جزیره ی زیبا و منحصر به فرد، برای تمام سلایق برنامه هایی ویژه دارد. غذاهای دریایی فوق العاده تست کنید، در کوهستان پیاده روی کنید، نهنگ ها را ببینید، خرید کنید و در انتها در سواحل زیبایش استراحت کنید. اینجا باید بنشینید و از دیدن طبیعت زییایش لذت ببرید.

جزیره غربی ونکوور

اگر اسکی ورزش و تفریح مورد علاقه تان است، حتما در ارتفاعات شهر زیبا و کوهستانی بنف، اسکی کنید. کوه های کانادا بهترین موقعیت را برای انجام این ورزش هیجان انگیز فراهم کرده اند. مسیرهای کوهستانی شهر بنف این امکان را به علاقه مندانش می دهد تا با نهایت لذت در آن اسکی کنند. با اینکه این شهر در ماه های زمستانی شلوغ است اما اسکی در ارتفاعات آن تجربه ای به یاد ماندنی است.

شهر بنف

مونترال را ببینید. مونترال شهری فوق العاده زیباست که جنبه ی فرانسوی کشور را به نمایش می گذارد. خیابان های زیبا، مرکز خرید زیر زمینی، کلاب های موسیقی و همین طور آشپزی های بی نظیر باعث شده اند تا این شهر به شهری دیدنی و جذاب و مقصدی ایده آل تبدیل شود.

مونترال

لذت بازدید از آبشارهای زیبا و منحصر به فرد نیاگارا را از خود نگیرید! حتما به انتاریو سفر کنید و از این آبشارهای خیره کننده دیدن کنید. این آبشار از آن دسته جاذبه هایی است که دو ایالات آمریکا و کانادا بدان افتخار می کنند و برای داشتنش به خود می بالند. نیاگارا مجموع سه آبشار است که از بزرگ به کوچک به آبشار نعل اسبی، آبشارهای آمریکایی و آبشار نقاب عروس مشهور هستند.
آبشارهای نیاگارا سالانه میلیون ها گردشگر را به سمت خود جذب می کنند. به دلیل حجم باورنکردنی آب و جریان قوی که از نیاگارا می گذرد، از آن به عنوان منبع برق آبی نیز استفاده می شود.

آبشارهای نیاگارا

آبشارهای نیاگارا

اگر در یوکان هستید فرصت از نزدیک دیدن خرس، گوزن یا الک را از دست ندهید. جدا از این ها این منطقه واقعا جذاب و دیدنی است و علاقه مندان به طبیعت قطعا از دیدن آن لذت خواهند برد.

یوکان

یوکان

نکات سفر ویرایش مطلب

هنگام گرفتن تاکسی دقت داشته باشید که چراغ روی تاکسی ها روشن باشد. روشن بودن چراغ ها به این دلیل است که مسافر ندارند و آماده مسافرگیری هستند.
کانادایی ها به زبان های انگلیسی و فرانسه تسلط دارند. می توانید با یادگیری یکی از این زبان ها، ارتباط برقرار کنید.
برای راحت سفر کردن می توانید تورهای کانادا را همراهی کنید اما اگر شناخت کافی یا اینکه آشنایی در این کشور دارید، مناسب ترین و کم هزینه ترین راه سفر، نوع بگ پکی است.
کانادایی ها بسیار مهمان نواز هستند و حتی با غریبه ها رفتار خوب و مناسبی دارند. آنها سعی می کنند در حد توان بهترین پذیرایی را از میهمانانشان داشته باشند. پس اگر یک کانادایی شما را به خانه اش دعوت کرد، حتما هدیه ای کوچک مانند یک جعبه شیرینی یا گل تهیه کنید.
سایت هایی چون Living Social و Groupon، تخفیف های فوق العاده ای ارائه می دهند. در هر شهری که ساکن بودید این سایت ها را بررسی کنید تا از تخفیف های خوبی که برای رستوران ها و همین طور جاذبه های گردشگری وجود دارد بهره مند شوید.
در شهرهایی چون ونکوور و تورنتو جشنواره های رایگان برگزار می شود. قبل از سفر در رابطه با جشنواره ها کمی سرچ کنید تا بتوانید در برنامه ها شرکت کنید
در برخی از شهرها سوت زدن و فریاد کشیدن ممنوع است. پس هنگام سفر به پترولیا سوت نزنید تا جریمه نشوید.
در ماشینی که خردسال در آن نشسته است سیگار نکشید، نه تنها برای کودک مضر است بلکه جریمه ی سنگینی نیز خواهید شد.

کانادا
Canada
نام
کانادا (انبار غله )
پایتخت
اتاوا
زبان رسمی
انگلیسی، آمریکایی و فرانسوی
شعار
از این کران تا آن کران
مذهب
مسیحیت، مسلمان، لائیک
واحد پول
دلار کانادا ($)
تفاوت زمانی
-8
ولتاژ برق
110
قاره
اروپا
پیش شماره
+1
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

به طور کلی آب و هوای کشور کانادا سرد و در بیشتر مناطق قطبی است اما اگر بخواهیم قسمت بندی کنیم این سرزمین در بخش جنوبی از آب و هوایی معتدل برخوردار است. بیشترین بخش های این کشور از تابستان های معتدل و همین طور زمستان های سرد و طولانی برخوردار هستند. آب و هوای شمال کشور قطبی است. در کرانه های اقیانوس آرام میانگین دما در زمستان ها کمی بالاتر از دمای یخ زدگی است. در بیشترین بخش ها بارش شدید باران همراه دارد و در اکثر مناطق کانادا برف سنگین می بارد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

این کشور امن است. شما می توانید با خیال راحت در هر زمان پیاده روی کنید و نگرانی نداشته باشید. حتی در روستاهای آن برای هیچکس هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. تمام پلیس های کانادایی مورد اعتماد هستند. شما اگر به مورد کوچکی نیز برخورد کردید صحبت کردن با نیروهای پلیس بهترین و مناسب ترین راه است.
آب لوله کشی در این کشور قابل شرب است. شما می توانید با خیال راحت از آبخوری های عمومی آب بنوشید و در صورت نیاز از فروشگاه ها، آب های معدنی تهیه کنید.
سیستم حمل و نقل در این کشور پیشرفته است. شما می توانید از مترو، قطار، اتوبوس و حتی تاکسی برای رفت و آمد و سفرهای بین شهری و داخل شهری استفاده کنید. هزینه های تاکسی در کانادا به نسبت سایر کشورها مناسب است و تاکسی های زیادی در شهرهای مختلف کشور فعالیت می کنند و به راحتی در دسترس هستند.
در کانادا پروازها نیز مناسب هستند که برای سفر به شهرهای مختلف پیشنهاد میشوند.

چجوری برم؟
ویزا کانادا