معرفی بوروندی ویرایش مطلب

جمهوری بوروندی یا همانگونه که ما میشناسیم بوروندی کشوری است واقع در مرکز قاره آفریقا و پایتخت آن بوجومبورا نام دارد. این کشور کوچک در منطقه دریاچه های بزرگ که در همسایگی اوگاندا، کنگو، رواندا و تانزانیا ست قرار دارد.

تاریخ

قتل عام 152 پناهنده کنگویی در اردوگاه گاتومبا در سال 2004 باعث بروز نگرانی و وحشت شد. بعد از قتل رئیس جمهور در سال 1993 به دست افساران توتسی اهل کنگو، در فاصله 10 روز ده ها هزار توتسی و اوتوی میانه رو به قتل رسیدند. این اولین رئیس جمهور اوتویی بود که چهار ماه قبل از کشته شدن در جریان نخستین انتخابات دمکراتیک این کشور برگزیده شده بود. قرار دادهای صلح آروشوا تانزانیا، که در ماه اوت 2000 بین دولت و 17 حزب سیاسی به امضا رسید، از طرف توتسی های عضو انجمن قدرت دفاع از خود (P A) و همین طور اوتوهای نیروهای ملی آزادی (F N L) رد شده است. سه هزار شورشی نیروهای ملی آزادی که مورد حمایت جنبش های واپس گرای مذهبی و کلیساهای آدوانتیست محلی هستند هنوز نفرت شدیدی نسبت به توتسی ها دارند و آن ها را به تدارک نسل کشی اوتوها متهم می کنند. این عده هم چنین مسئولیت قتل عام گاتومبا را بر عهده گرفته اند.

شهر های بوروندی

پایتخت و بزرگترین شهر این کشور بوجومبورا نام دارد. همین طور این شهر بندر اصلی کشور بوروندی نیز است و کشتی ها بیشتر صادرات کشور را که از قهوه، پنبه، پوست و سنگ معدن قلع تشکیل شده از این بندر صادر میکنند. این شهر در شمال شرق ساحل دریاچه تانگانیکا واقع شده است.

گشت و گذار در بوروندی ویرایش مطلب

بازدید از پارک ملی کیبیرا Kibira National Park

کیبیرا در شمال غربی کشور واقع شده و در بالای کنگو - نیل قرار دارد. این طور که برآورد شده است تقریبا 16 درصد از پارک شامل جنگل است و گونه های گیاهی بسیاری در آن مشاهده می شود. در این جنگل باتلاق و درختان بامبو بسیار است. همین طور این منطقه خان بسیاری از پستانداران است چون شامپانزه ها و میمون های سیاه و سفید و بیش از 250 گونه از پرندگان نیز در این پارک حفاظت شده زندگی می کنند. تا سال 1933، این جنگل یک ذخیره شکار پادشاهان بوروندی بود. مردم محلی به این منطقه احترام می گذرانند.
از این منطقه تنها چوب درختان بامبو استخراج می شود.

بوروندی

گردش در بزرگترین پارک ملی بوروندی Ruvubu National Park

رووبو بزرگترین پارک ملی در کشور است و 508 کیلومتر مربع وسعت دارد. در این منطقه گونه های قابل توجهی از حیوانات و گیاهان زندگی می کنند. از این رو زیبایی های طبیعی این منطقه دست در دست دادند تا رووبو در لیست بهترین جاذبه های گردشگری کشور قرار بگیرند.
در این منطقه حیواناتی چون گرگ، میش، بوفالو، تمساح، پلنگ، میمون، شیر و ... زندگی می کنند. دوستداران پرنده نگری نیز می توانند در این منطقه بیشترین لذت را ببرند چون بیش از 425 گونه پرنده در این پارک زندگی می کنند که جذابیت آن را بیشتر می کند. دسترسی به رووبو از شهر بوجومبورا بسیار راحت است و تنها 50 کیلومتر با آن فاصله دارد. امکاناتی جهت کمپ توریست ها و بازدید کنندگان نیز در منطقه تعبیه شده که این امر باعث جذابیت بیشتر دوستداران ماجراجو می شود.

بوروندی

بوروندی

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

بوروندی
Burundi
نام
بوروندی
پایتخت
بوجومبورا
زبان رسمی
کیروندی فرانسوی، زبان سواحلی
شعار
یکپارچگی، کار، پیشرفت
مذهب
مسیحیت
واحد پول
فرانک بوروندی (BIF)
تفاوت زمانی
+2
ولتاژ برق
110
قاره
آفریقا
پیش شماره
+257
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

به طور کلی آب و هوای کشور بوروندی گرمسیری است اما به علت تفاوت در ارتفاع، دما از یک ناحیه به سطح دیگر بسیار متفاوت است. در فلات مرکزی آب و هوا خوشایند است و دمای متوسط 20 درجه سانتیگراد دارد. اطراف دریاچه تانگانیکا دمای هوا به طور متوسط 23 درجه سانتیگراد است و در ارتفاعات به 16 درجه هم می رسد.
بارندگی در این کشور نامنظم است و بیشتر در شمال غربی باران می بارد و گاهی اوقات خشکسالی های طولانی وجود دارد و با این حال چهار فصل می تواند اینگونه باشد. فصل خشک از ژوئن تا اوت، فصل معتدل کوتاه از سپتامبر تا نوامبر، فصل خشک کوتاه از دسامبر تا ژانویه و فصل بارانی از فوریه تا می.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

مسافران بسیار دقت کنند. تهدیدات ناشی از تهاجم و سرقت مسلحانه و همچنین جنایات کوچک، همچنان باقی رخ می دهد. بعد از تاریکی هوا از گشت و گذار و پیاده روی کردن به شدت پرهیز کنید. بسیاری از جاده ها در شب ایست دارند پس از قوانین و منع رفت و آمد آگاه باشید. مسافران قبل از سفر باید با سفارت خود مشورت کرده تا از آخرین وضعیت مقصد خود مطلع شوند.
از خوردن غذاهای خیابانی و کیوسک ها خودداری کنید. همچنین آب لوله کشی قابل شرب نیست باید آب های معدنی پلمپ شده تهیه کنید.
قبل از سفر به پزشک مراجعه کرده و واکسینه های لازم را انجام دهید.

چجوری برم؟
ویزا بوروندی
x