معرفی بورکینافاسو ویرایش مطلب

بورکینافاسو کشوری محصور در خشکی است واقع در غرب قاره ی آفریقا و پایتخت آن اوآگادوگو نام دارد. این کشور از فقیرترین کشورهای جهان است و در دو دهه ی گذشته دچار خشکسالی شدیدی شده است.

تاریخ

این کشور در گذشته مستعمره فرانسه بود و در دوران مستعمراتی، این کشور نقش ذخیره نیروی کار برای مستعمرات توسعه یافته جنوب را داشت. این کشور در سال 1960 به استقلال رسید و در سال 1984 در نخستین سالگرد به قدرت رسیدن توماس سانکارا نامش به بورکینافاسو تغییر یافت تاریخ سیاسی متلاطمی با یک سری کودتاهای نظامی داشته است. پس از فشار برای آزادی در سال های 1990 و 1991، قانون اساسی وضع و در سال 1992 نظام چند حزبی دوباره برقرار گشت.

شهر های بورکینافاسو

پایتخت و بزرگترین شهر کشور بورکینافاسو اوآگادوگو نام دارد.

گشت و گذار در بورکینافاسو ویرایش مطلب

از پارک ملی آرلی Arli National Park که جنوب شرق کشور واقع شده است دیدن کنید. شما در این پارک امکان از نزدیک دیدن شیرها، فیل، بوفالو، میمون ها، گراز و ... را دارید. بهترین زمان برای دیدن حیوانات و گردش در پارک، فصول گرم می باشد چون در این زمان حیوانات داخل آب رفته و به راحتی دیده می شوند.

پارک ملی آرلی

پارک ملی آرلی

پارک ملی آرلی

پارکی زیبا در قلب شهر پایتخت Parc Bangr Weogo !

پارک وگو پارکی شگفت انگیز است در مرکز شهر که در آن حیوانات و گیاهان بسیاری وجود دارد. این پارک خانه موزه ای است که حسابی سرگرمتان می کند از رستوران های خوب گرفته تا فضاهایی جهات ورزش کردن و ...

بورکینافاسو

بورکینافاسو

پارک ملی Deux Balés National Park که نزدیکی شهر بوبو دیولاسو قرار دارد و اغلب به عنوان یک محیط ذخیره شده در شرق کشور معرفی می شود. در این پارک ملی فیل های آفریقایی دیده می شوند. سایر حیوانات موجود در پارک گاو، بوفالو، تمساح می باشد. البته وجود شکارچیان غیر قانونی باعث کاهش حیوانات در این پارک شده است. دسترسی به این پارک تنها چند ساعت رانندگی از پایتخت می خواهد. در این محوطه امکان کمپ مسافران نیز وجود دارد برای لذت بردن از زمین و آسمان آفریقا.

بورکینافاسو

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

بورکینافاسو
Burkina Faso
نام
بورکینافاسو
پایتخت
آواگادوگو
زبان رسمی
فرانسوی
شعار
یگانگی، پیشرفت، دادگری
مذهب
مسلمان
واحد پول
فرانک (€)
تفاوت زمانی
-
ولتاژ برق
220
قاره
آفریقا
پیش شماره
+226
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

آب و هوا در این کشور گرم و خشک می باشد و فقط در علفزار استوایی میزان بارندگی کافی است. شمال کشور نیز نیمه کویری می باشد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

بورکینافاسو یکی از امن ترین کشورهای غرب آفریقا می باشد اما به هر حال مراقب افراد سودجو جیب برها در شهرهای بزرگ باشید. از حمل اشیا گران قیمت و پول زیاد به شدت خودداری کنید. زنان تنها به راحتی می توانند به این کشور آفریقایی سفر کنند.
واکسیناسیون جهت تب زرد لازم است. همین طور بیماری مالاریا را جدی بگیرید و قبل از سفر اقدامات لازم را جهت پیشگیری انجام دهید. مننژیت نیز مشکلی بسیار جدی است و انجام واکسیناسیون آن نیز توصیه می شود.
آب لوله کشی قابل شرب نیست و حتما باید آب های معدنی خریداری کنید. اگر قصد بازدید از روستا داشتید حتما بطری آب همراه خود داشته باشید.

چجوری برم؟
ویزا بورکینافاسو