معرفی برونئی ویرایش مطلب

برونئی کشوری است واقع در جزیره ی بورنئو در جنوب قاره ی آسیا که به دلیل نام پادشاه و ثروت افسانه ای او شهرت بسزایی دارد. این کشور کنار کشور مالزی قرار گرفته و در حقیقت در گذشته به همراه دیگر بخش های مالزی یکی از کشورهای تحت الحمایه انگلیس بوده است. برونئی تنها بخش در مجموعه ی بخش هاست که ترجیح داد تحت حمایت انگلیس باشد اما به مالزی نپیوندد.

تاریخ

در گذشته برونئی به همراه دیگر بخش های مالزی یکی از کشورهای تحت الحمایهانگلیس یود. برونئی تنها بخش در مجموعه این بخش ها است که در سال 1963 ترجیح داد تحت الحمایه انگلیس باقی بماند و به مالزی نپیوندد. این کشور در سال 1084 استقلال یافت و نفت در سال 1929 در این کشور کشف شد. همین طور به دلیل داشتن منابع فراوان نفت و گار و جمعیت کمتر از یک میلیون نفری اش، یکی از بالاترین استانداردهای زندگی را در جهان دارد.

شهر های برونئی
گشت و گذار در برونئی ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

برونئی
Brunei
نام
برونئی
پایتخت
بندر سری بگاوان
زبان رسمی
مالائی
شعار
همیشه نیکوکار به راهنمایی خدا
مذهب
اسلام
واحد پول
دلار برونئی (KHR)
تفاوت زمانی
+8
ولتاژ برق
220
قاره
آسیا
پیش شماره
+673
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

این کشور از آب و هوای گرم و استوایی برخوردار است و درجه هوا از 24 تا 26 درجه متغیر است.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

کشور برونئی بسیار امن است و سرقت و جرم در آن تقریبا رخ نمی دهد. با این حال شما سعی کنید اقادامات لازم را جهت ایمنی انجام دهید. در مکان های عمومی و هنگام استفاده از سرویس های حمل و نقل عمومی از لوازم شخصی خود مراقبت کنید.
داشتن مواد مربوط به پورنوگرافی در این کشور غیر قانونی است و و طبق قوانین اسلامی مجازات دارد. داشتن مواد مخدر به اعدام نیز می رسد از این رو مراقب خود باشید.
به شدت در رابطه با مواد مخدر هوشیار باشید چون در بهترین حالت ممکن است 10 سال زندانی شوید و در بدترین مورد اعدام !
آب لوله کشی در این کشور قابل آشامیدن است فقط بهتر است از قبل جوشانده شود. آب های معدنی نیز گزینه های مناسبی هستند و قیمت های ارزانی دارند.

چجوری برم؟
ویزا برونئی