x

آبشار فوز دو ایگواکو - برزیل

آشنایی با برزیل ویرایش مطلب

کشور برزیل که منطقه وسیعی رو بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می گیره، شرقی ترین کشور قاره آمریکاست و همین طور بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی. 
این کشور با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم مرزه. در حقیقت برزیل به جز اکوادور و شیلی با تمامی کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک داره. 
این کشور از زمین های کشاورزی وسیع و جنگل های استوایی برخورداره و به خاطر داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی، قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی به حساب میاد.
برزیل مستعمرهٔ پرتغال بود و این کشور تنها کشور قاره آمریکاست که مردم آن به زبان پرتغالی صحبت می کنن. برزیل کشوری چندملیتیه و جمعیت آن از نژادهای اروپایی، سرخ‌پوستان آمریکا، آفریقائیان و نیز آسیائیان تشکیل شده. این کشور از تنوع زیستی بسیار زیادی برخورداره و خیلی از نژادها و گروه های قومی رو در خود جا داده. 
تنوع آب و هوایی زیادی در برزیل وجود داره مثل گرمسیری در مرکز، کوهستانی، نیمه خشک در شمال شرقی، استوایی در شمال و معتدل در جنوب ولی بخش بزرگی از این کشور، گرمسیری و پوشیده از جنگل های بارانی آمازونه که در حوضه آب ریز رود آمازون بوجود اومدن. 

شهر های برزیل

رستورانها و کافه ها

بیشتر ببینید

هتل ها

بیشتر ببینید

دیدنی ها

بیشتر ببینید
برزیل
Brazil
نام
پایتخت
برازیلیا
زبان رسمی
پرتغالی
شعار
نظم و پیشرفت
قاره
آمریکای جنوبی
اطلاعات ضروری ویرایش مطلب
اطلاعاتی وجود ندارد.