معرفی بوتان ویرایش مطلب

بوتان کشوری زیبا و کوچک که در جنوب آسیا واقع شده و بین کشورهای چین، نپال و هندوستان قرار گرفته است. به دلیل قرار گیری رشته کوه های هیمالیا، این کشور از طبیعت و آب و هوای بی نظیری برخوردار است و توریست های بسیاری را به سمت خود می کشاند. کشور بوتانیکی از زیباترین و عجیب ترین مقاصد دیدنی در دنیاست. وجود صومعه های زیبا و کوه های سر به فلک کشیده، از جاذبه های مهم گردشگری بوتان محسوب می شوند. گردشگری در این کشور از سال 1974 که دولت آن کوشید تا بوتان را از انزوا خارج نماید و ضمن ترویج فرهنگ و سنت های منحصر به فرد آن، برای این کشور درآمدزایی کند، آغاز شد. در آن سال 287 گردشگر از بوتان بازدید کردند. در سال 1992 تعداد گردشگرانی که به این کشور آمده اند به 2850 نفر رسید و این رقم در سال 1999 به 7158 نفر بالغ شد. طبق گزارش ها، در اواخر دهه 1980 میلادی صنعت گردشگری، بیش از 2 میلیارد دلار سوداوری برای بوتان به همراه داشته است.
بوتان حکومت مذهبی بودایی دارد و معابد بوداییان از اماکن مرکز قدرت سیاسی محسوب می شود.

تاریخ

کشور بوتان به دلیل نداشتن موقعیت استراتژیک، همین طور کوهستانی و سخت گذر بودن، هرگز مورد توجه استعمارگران قرار نگرفت و حکومت همواره در اختیار پادشاهان محلی بود. در قرن 17 به علت همجواری بوتان با منطقه ی تبت و شهر لهاسا مرکز بودائیان، این کشور به تدریج تحت تاثیر افکار بودائی ها قرار گرفت و در آن حکومت مذهبی افراطی بودایی شکل گرفت.
سال 1907 فرماندار تونگا اولین پادشاه بوتان شد. سال 1949 هنداراضیی که بریتانیا در سال 1865 ضمیمه کرده بود به بوتان پس داد ولی در روابط خارجی این کشور صاحب نفوذ گردید.

شهر های بوتان 

گشت و گذار در بوتان ویرایش مطلب

شهر تیمفو یکی از مهم ترین نقاط گردشگری در کشور بوتان به حساب می آید. این شهر در واقع شهری بسیار کوچک است که اگر در مرکز آن به گشت و گذار مشغول شوید به راحتی می توانید پیاده از این سو به آن سو رفته و وقت بگذرانید. کافه ها، رستوران ها و مراکز مدرن خرید کنار جاذبه های تفریحی و دیدنی شهر باعث شدند تا هر گردشگری نهایت لذت را از سفر خود ببرد.

از صومعه ی زیبا و منحصر به فردTaktshang دیدن کنید.

این صومعه بسیار معروف در بالای پرتگاهی به ارتفاع 900 بنا شده و یک شاهکار مهندسی و مکانی بسیار زیبا و دیدنی محسوب می شود. صومعه نزد بودائیان بسیار مقدس و قابل احترام است و به آشیانه ببر نیز شناخته می شود. با اینکه این معبد دوبار دچار آتش سوزی شد اما بیشتر از هزاران سال است که به خوبی پابرجا مانده است.

کشور بوتان

کشور بوتان

کشور بوتان

نکات سفر ویرایش مطلب

اگر قصد دارید در این کشور به ارتفاعات بروید و کوهنوردی کنید حتما به پزشک مراجعه کرده تا وضعیتتان را کنترل کند. اگر از تپش قلب، ضعف نفس و یا سردرد رنج می برد راهنمای خود را سریع مطلع کنید. این نوع بیماری ها در ارتفاعات بسیار خطرناک می شوند و گاهی اوقات مرگ به همراه دارند.
متاسفانه از ایران هیچ پروازی به بوتان وجود ندارد و شما باید برای سفر به این کشور از طریق کشورهای هندوستان، نپال و یا سنگاپور اقدام کنید.

تبلیغات
بوتان
Bhutan
نام
بوتان
پایتخت
تیمفو
زبان رسمی
دزونگخا (نوعی زبان تبتی)
شعار
پادشاهی اژدهای تندر
مذهب
بودائیسم
واحد پول
نگولتروم (BTN)
تفاوت زمانی
+6
ولتاژ برق
220
قاره
آسیا
پیش شماره
+975
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

با اینکه کشور بوتان از نظر وسعت کوچک است اما آب و هوای آن از شمال به جنوب متفاوت است و عمدتا به ارتفاعات کشور بستگی دارد.شمال بوتان همیشه پوشیده از برف است و جنوب کشور گرم و مرطوب است و آب و هوای گرمسیری دارد. مناطق مرکزی نیز در زمستان مطلوب و لذت بخش است و در تابستان گرم.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

بوتان یکی از امن ترین کشورهای آسیایی برای گردشگران است. نیروهای پلیس شبانه روز در حال کار هستند تا امنیت را تضمین کنند.
آب لوله کشی اگر جوشانده شود موردی ندارد در غیر این صورت حتما از آب های معدنی که در فروشگاه ها عرضه می شود خریداری کنید.

چجوری برم؟
ویزا بوتان