معرفی بنین ویرایش مطلب

کشور بنین که در غرب آفریقا قرار دارد از شمال به کشور نیجر، شرق به نیجریه، از جنوب به خلیج بنین، غرب به کشور توگو و از شمال غربی به بورکینافاسو محدود می شود. این کشور در قدیم به نام داهومی شناخته می شده است و نام بنین امروزی از نام خلیج بنین گرفته شده که نامگذاری آن نیز خود ریشه در حضور امپراتوری بنین در نزدیکی آن دارد.

تاریخ

کشور بنین از پادشاهی داهومی پدید آمده است. داهومی در ابتدا سلطان نشینی بود به نام فون که سده هفتم در اطراف شهر آبو بوجود آمد و با گذر زمان بر وسعت خود به سوی شمال و جنوب افزود. در قرن 17 امپراتوری داهومی بخش قابل توجهی از غرب آفریقا را در بر می گرفت. این پادشاهی در سده هفدهم به یک پادشاهی مرفه تبدیل شده بود که اسیران جنگی خود را به عنوان برده به اروپایی ها به ویژه به پرتغالی ها و هلندی ها می فروخت. از این رو ساحل داهومی به عنوان ساحل بردگان شهرت پیدا کرد. از سده هیجدهم امپراتوری داهومی آغاز به فروپاشی کرد گونه ای که فرانسوی ها در سال 1892 موفق شدند بخش بزرگی از این منطقه را تحت کنترل خود بگیرند. داهومی سال 1899 به عنوان جزئی از غرب آفریقای فرانسه درآمد و در سال 1958 تحت عنوان جمهوری داهومی به خودمختاری رسید. این کشور در 1960 به استقلال رسید و جمهوری داهومی بنیان نهاده شد.

شهر های بنین

پایتخت این کشور پورتو نوو نام دارد.

بزرگترین شهر در بنین، کوتونو نام دارد.

گشت و گذار در بنین ویرایش مطلب

گردش در پارک ملی پندجاری Pendjari National Park

این پارک ملی به داشتن گونه های جانداران چون یوزپلنگ، شیر، بوفالو، بز کوهی و همین طور خانواده ای از حیوانات وحشی دیگر شناخته شده است. تنوع غنی از پستانداران کوچک، گونه های ماهی و پرندگان نیز در این پارک ملی زندگی می کنند. در این پارک ملی آخرین بقایای فیل های غرب آفریقایی نیز زندگی می کنند و البته به دلیل وجود شکارچیان تهدید اصلی و خطرناکی به حساب می آید.

پارک ملی پندجاری

پارک ملی پندجاری

بازدید از کاخ سلطنتی ابومی Royal Palaces of Abomey

کاخ سلطنتی ابومی

کاخ سلطنتی ابومی

بازدید از موزه تاریخ Ouidah Museum of History

در این موزه تاریخ اشیا و تصاویر بسیاری از تاریخ و فرهنگ به نمایش گذاشته شده است که می تواند برای علاقه مندان به تاریخ جذاب باشد. در این موزه به شش موضوع اشاره شده است اول از همه قلعه پرتغالی ها که تبدیل به موزه تاریخ شده است، پادشاهی Xweda، پادشاهی Dahomey، برده فروشی، Vodun و ارتباط فرهنگی بین کشور بنین و جهان. داخل موزه کلیسایی قرار دارد که در آن نمایشگاه های موقت برگزار می شود.
شما می توانید با استفاده از راهنمای موزه از تاریخ و زندگی بردگان و ... اطلاعات کافی کسب کنید.

موزه تاریخ بنین

موزه تاریخ بنین

گردش در پارک ملی W National Park

این پارک ملی که در فهرست میراث جهانی نیز ثبت شده است منطقه ای وسیع و هموار و بدون درخت است با انواع گیاهان چون چمنزار و درختچه ها. در این منطقه جمعیت زیادی از فیل های غرب آفریقا و بیشتر پستانداران چون شیر، پلنگ، غزال، یوزپلنگ و ... زندگی می کنند که البته با تهدید روبرو هستند.

کشور بنین

کشور بنین

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

بنین
Benin
نام
بنین
پایتخت
کوتونو
زبان رسمی
فرانسوی
شعار
برادری، دادگری، کار
مذهب
مسلمان
واحد پول
فرانک (XOF)
تفاوت زمانی
+1
ولتاژ برق
220
قاره
آفریقا
پیش شماره
+229
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

این کشور استوایی در جنوب دارای دو فصل بارانی می باشد یعنی بارندگی در کشور بین ماه های آوریل تا اواسط ژوئیه و از اواسط سپتامبر تا اکتبر رخ می دهد. در شمال کشور نیز بارندگی از ماه مارس تا اکتبر اتفاق می افتد. بهترین زمان برای بازدید و سفر به کشور بنین از ماه نوامبر تا فوریه است. در این ماه ها دمای هوا کاهش یافته و رطوبت نیز کم می باشد در نتیجه گردش آسان و راحت تر است.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

بهترین راه برای داشتن امنیت همراه شدن با فردی محلی است و البته قابل اعتماد مانند یک دوست یا حتی راهنمای توریستی. آنها مناطق امن را می شناسند و اینکه می دانند کجا برای صرف وعده های غذایی مناسب است و زبانشان را می شناسند.
زنان از تنهایی سفر کردن اجتناب کنند. در سواحل حملات بسیاری رخ داده است همین طور در نزدیکی هتل ها، کلاب های شبانه و دیگر مکان ها. از صحبت کردن با غریبه ها به شدت پرهیز کنید خصوصا در تاریکی. با اینکه بنین کشوری مسالمت امیز است همراه با مردمانی مهربان و گشاده رو اما به این معنی نیست که خطری شما را تهدید نکند. سرقت در همه جا رخ می دهد پس درست بپوشید و از حمل لوازم گرانقیمت و وجه نقد زیاد خودداری کنید.
هنگام درگیری ها حتما با پلیس تماس بگیرید.
اگر می خواهید غذای خیابانی میل کنید اطمینان حاصل کنید که تازه و گرم باشند. آب آشامیدنی نیز به راحتی در دسترس است تنها کلر آن زیاد است که با جوشانده شدن برطرف می شود. آب های معدنی نیز به راحتی در دسترس هستند.
مالاریا در این کشور یک واقعیت است پس قبل از سفر واکسیناسیون لازم را انجام دهید. واکسن های هپاتیت آ و بی، همین طور سرخک و اگر کودک همراه دارید واکسن های مربوط به آنان را انجام دهید.

چجوری برم؟
ویزا بنین
x