معرفی بنگلادش ویرایش مطلب

جمهوری بنگلادش یا همان بنگلادش، کشوری واقع در قاره ی آسیاست و جز یکی از پرجمعیت ترین و فقیرترین کشورهای جهان شناخته می شود. این کشور از همه طرف به جز بخش کوچک در جنوب شرق که از طریق خلیج بنگال با میانمار در ارتباط است با کشور هندوستان نیز دارای مرز مشترک زمینی می باشد.

تاریخ

برای اولین بار نام بنگال در دوران سلطنت اکبرشاه استفاده شد. سال 1875 هنگامیکه ایالت آسان بوجود آمد، بخش های کاچار و سیلهت در دره سورما از بنگال جدا شد و به ایالت جدید واگذار گشت. در سال 1905 ایالت بنگال شرقی و آسام از ترکیب پانزده بخش از بنگال، ایالت آسام و ایالتهای کوچ بیهار، تریپورا و منپور تشکیل شد و داکا مقر دولت ایالت جدید شد. این کشور در زمان تسلط بریتانیا به شبه قاره ی هند تا سال 1947 به عنوان پاکستان خاوری شناخته می شد تا اینکه در سال 1971 بعد از سال ها جنگ با نام کشور مستقل بنگلادش از پاکستان اعلام استقلال کرد.

شهر های بنگلادش

داکا بزرگترین شهر و پایتخت کشور بنگلادش است. این شهر قلب تجارت، اقتصاد و فرهنگ کشورش شناخته شده همین طور داکا از مهم ترین شهرهای جنوب آسیا بوده و به شهر مسجدها نیز شهرت دارد. اگر به تاریخ و داستان های آن علاقه مندید این شهر مناسب شماست. قیمت های پایین و ارزان در آن نیز سفر را برای هر نوع قشری راحت تر می کند.

چیتاگونگ، سیلهت، راجشاهی، میمنگ سینگ و براسال نیز از شهرهای مهم و دیدنی کشور بنگلادش هستند.

بنگلادش

گشت و گذار در بنگلادش ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نکات سفر ویرایش مطلب

برای داشتن سفری راحت و مطمئن تورهای بنگلادش را از طریق معتبرترین آژانس های هواپیمایی دنبال کنید.

بنگلادش
Bangladesh
نام
بنگلادش
پایتخت
داکا
زبان رسمی
بنگالی
شعار
مذهب
مسلمان
واحد پول
تاکا (BDT)
تفاوت زمانی
+6
ولتاژ برق
220
قاره
آسیا
پیش شماره
+880
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

بنگلادش از آب و هوای گرم و مرطوبی برخوردار است و به دلیل واقع شدن در کنار خلیج بنگال و اقیانوس هند، تابستان های این کشور به شدت در مقابل سیل های ناشی از جریان های موسمی اقیانوس هند آسیب پذیر است و متاسفانه سالانه صدها نفر قربانی باران های موسمی آن می شوند.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

هنگام گشت و گذار مراقب لوازم خود باشید. بنگلادش کشور فقیری است از این رو افراد سودجو منتظر فرصت هستند تا پول و لوازم گران قیمت را بدزدند. سعی کنید از حمل اشیا گرانقیمت پرهیز کنید و لباس مناسب هم بپوشید تا جلب توجه نکنید.
از آب و هوا به خصوص در فصل بهار و پاییز آگاهی کامل داشته باشید. متاسفانه در این کشور رعد و برق شدید و توفان های وحشتناک ظاهر می شوند که ممکن است خطرناک باشد.
آب لوله کشی در کشور بنگلادش قابل آشامیدن نیست از این رو برای مصرف خود آب های معدنی تهیه کنید.

چجوری برم؟
ویزا بنگلادش