معرفی آنگولا ویرایش مطلب

جمهوری آنگولا یا همانگونه که ما می شناسیم آنگولا کشوری است واقع در جنوب قاره ی آفریقا. این کشور هفتمین کشور بزرگ در آفریقا شناخته می شود و از جنوب با کشور نامیبیا، از شرق با زامبیا، شرق و شمال با جمهوری دموکراتیک کنگو و از غرب با اقیانوس اطلس هم مرز می باشد.
آنگولا جاذبه های طبیعی بسیار زیبا و بکری دارد که می تواند برای هر ماجراجویی جذاب باشد. طبیعت بکر، فرهنگ غنی، تاریخ و نوع زندگی مردمان این سرزمین آفریقایی باعث جذب افراد بسیاری از سراسر جهان شده و جذابیت فراوانی برای آنها داشته است.

تاریخ

آنگولا با هند و خاور دور روابط بازرگانی یافت و بعد ها مرکز فروش برده به مستعمرات پرتغال در برزیل شد. از اواخر قرن پانزدهم آنگولا مستعمره پرتغال بود. در قرن بیستم، کارکشی اجباری، اخذ مالیاتهای سنگین و تبعیض از سوی مهاجران پرتغالی به تحریک ملی گرایی تبدیل شد. سرکوبی تمامی اعتراضات سیاسی از جانب پرتغال منجر به بروز جنگ چریکی در 1961 شد. وقتی استقلال بالاخره در 1975 اعطا شد، سه جنبش رقیب چریکی برای به دست آوردن کنترل کشور به نبرد پرداختند. جبهه خلق برای آزادی آنگولا با پشتیبانی شوروی و کوبا، تحت رهبری آگوستینو نتو برتری یافت و همچنین موفق به دفع تهاجمی از جانب آفریقای جنوبی شد.

شهر های آنگولا

پایتخت و بزرگترین شهر این کشور لوآندا نام دارد.

گشت و گذار در آنگولا ویرایش مطلب

بازدید از موزه مرکزی Museu Central das Forças Armadas

یکی از قدیمی ترین بناهای مانده از زمان پرتغال که همچنان ظاهر خود را حفظ کرده و دیدنی های بسیار جالبی از کشور خود به نمایش می گذارد. اگر به تاریخ و فرهنگ و آشنایی با آن علاقه مندید حتما از این موزه بازدید کنید.

آنگولا

 

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

آنگولا
Angola
نام
آنگولا
پایتخت
لوآندا
زبان رسمی
پرتغالی
شعار
نیروی یک‌پارچه نیرومندتر است
مذهب
مسیحیت
واحد پول
کوانزا (AOA)
تفاوت زمانی
+1
ولتاژ برق
220
قاره
آفریقا
پیش شماره
+244
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

مناطق غربی آنگولا به لحاظ مجاورت با اقیانوس اطلس از آب وهوای اقیانوسی برخوردار است ولی مناطق شمالی دارای آب و هوایی سرد و کوهستانی است و بیشتر مناطق شرقی نیز از آب و هوای گرم و مرطوب برخوردار است.
جلگه داخلی به خاطر ارتفاعش یک آب و هوای معتدل و بارانی متناوب دارد. ماه های خرداد تا شهریور خشک ترین و سردترین ماه ها مهر تا اردیبهشت با میانگین بارندگی 152 سانتیمتر در شمال شرقی می باشد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

با توجه به مشکلاتی که در این کشور وجود دارد سفر نکردن به آن توصیه می شود اما با داشتن اطلاعات کافی از قوانین، سفر به آنگولا چندان خطرناک نیست. از به تنهایی گردش کردن در تاریکی خصوصا در مکان های خلوت به شدت پرهیز کنید و سعی کنید مناسب بپوشید تا نظرها به سمت شما جلب نشود. اگر داخل اتومبیل هستید درب ها را قفل کنید.
اجتناب از داشتن دوربین عکاسی مقابل نیروهای امنیتی.
در سراسر کشور عکاسی کردن از سایت ها و اماکن مربوط به امنیت های نظامی از جمله ساختمان های دولتی منجر به دستگیری یا جریمه های سنگین خواهد شد باید از این کار اجتناب کنید.
با توجه به میزان بالای بیماری اچ آی وی در سراسر کشور، فحشا غیرقانونی است و مجازات های شدید به همراه دارد.

چجوری برم؟
ویزا آنگولا