x
معرفی الجزایر ویرایش مطلب

الجزایر کشوری واقع در شمال قاره ی آفریقا ست که از شرق به کشورهای تونس و لیبی، از غرب با مراکش و صحرا، جنوب غرب با موریتانی، شمال به دریای مدیترانه و از سمت جنوب به نیجر و مالی محدود می شود. با اینکه زبان رسمی مردم این کشور عربی است ولی به زبان فرانسوی و بربر نیز صحبت کرده و تسلط دارند.
الجزایر دومین کشور بزرگ آفریقا و دهمین کشور بزرگ در جهان می باشد. این کشور در شمال خود خط ساحلی شگفت انگیزی دارد که برای گردشگرانش می تواند جذاب باشد. همین طور وجود کوه های قرمز رنگ در جنوب کشور و کویرهای افسانه ای که می تواند برای هر ماجراجویی سرگرم کننده باشد. تپه ها، جاذبه های تاریخی و تنوع زیستی فرهنگی حتی با وجود گرما نیز به مسافران و ماجراجویان به گرمی خوشامد می گویند و انتظارشان را می کشند.

تاریخ

پیش از تسلط کشور فرانسه بر روی این کشور، الجزایر کشوری مستقل بود و اداره ی آن به دست شخصی که لقب دای داشت اداره می شد. در سال های اخیر افکار استقلال طلبانه در کشور رواج یافت و مردم الجزایر حکومتی آزاد تشکیل داده و با دولت فرانسه جنگیدند و سرانجام به استقلال دست یافتند. در سال 1965 بومدین، احمد بن بلا نخستین رئیس جمهور کشور را از قدرت خلع کرد. جانشین سرهنگ بومدین، سرهنگ شالی بن جدید شروع به سوق دادن کشور به سمت دموکراسی کرد.در 1992 هنگامی که بنیادگرایان جبهه نجات اسلامی در دور اول انتخابات ملی چند حزبی به پیروزی بزرگی دست یافتند، دور دوم انتخابات فسخ گردید. نظامیان قدرت را در دست گرفتند و فعالیت سیاسی را لغو کردند. زمانی که بوضیاف رئیس جمهور منتصب نظامیان ترور شد تنش افزایش یافت.

شهر های الجزایر

الجزیره، پایتخت و بزرگترین شهر کشور الجزایر می باشد. این شهر بعد از کازابلانکا، دومین شهر بزرگ در شمال آفریقا می باشد و در سمت باختری یکی از خلیج های دریای مدیترانه قرار دارد. وجود ساختمان های سفید در شهر باعث شده تا لقب الجزیره سپید را داشته باشد. جاذبه های آن همراه با معماری های شهر باعث شدند تا مسافران زیادی برای گردش به آن سفر کنند.

وهران، قسنطنیه، عنابه، بلیده و سطیف نیز از شهرهای شناخته شده کشور می باشند.

گشت و گذار در الجزایر ویرایش مطلب

فقط کافیست از شهر زیبای الجزیره دیدن کنید. این شهر زیبا ماجراجویان بسیاری را جذب خود می کند چون تاریخ آشفته کشور در معماری غنی شهر الجزیره فوق العاده مشخص و نمایان است مانند بلوارهایی به شکل فرانسوی ها همراه با آپارتمان و ویلاهای زیبا، بناهای سوسیالیستی که همگی سخن گوی تاریخ کشور هستند. جاذبه های طبیعی این شهر نیز دیدنی و زیبا هستند چون دره های سبز که در مرحله ی اول به چشم هر شخصی می آید.
این شهر حداقل دو روز زمان نیاز دارد تا کامل نمایان شود پس برای روزهای اول سفرتان در این شهر برنامه ریزی کنید.

باغ زیبای حما jardin d'essai du hamma

قدم زدن در این باغ زیبا همیشه روح را تسکین می دهد. باغ حما با 30 هکتار مساحت، بزرگترین مجموعه از گیاهان کشور را با گونه های داخلی و خارجی به نمایش می گذارد. این پارک سال 1831 به سبک فرانسوی و بریتانیایی ساخته شد و به مکانی بسیار محبوب تبدیل گشت. دو چیز در مورد پارک نقش به سرایی دارد یک اینکه محل در سواحل دریای مدیترانه قرار گرفته است و دو بهترین مکان برای فرار از آلودگی ها و همین طور لذت بردن از جاذبه های طبیعی شهر می باشد.

باغ حما

باغ حما

آشنایی با تاریخ و فرهنگ مردم!

عمارتی باستانی که بی نظیر مرمت شده و تبدیل به موزه ی باردو Bardo National Museum در پایتخت کشور شده است. این ساختمان جذاب با معماری فوق العاده و طراحی منحصر به فرد برخی از زیباترین آثار و اجناس را از دوران باستانی به نمایش می گذارد. عمارت این موزه در سال 1930 تاسیس شد و در آن از فسیل های باستانی، سفالگری و برخی از قطعات دیگر شامل مجموعه ای جذاب از نقاشی های سنگی، کوزه ها، چرم کاری، جواهرات، مبلمان چوبی، لباس و سلاح ها نگهداری می شود.
موزه باردو جاذبه ای شگفت انگیز در الجزیره است و راهی عالی برای کشف شگفتی های عصر گذشته به شمار می رود.

الجزیره

الجزیره

مسجد کتچائوا Ketchaoua Mosque

این مکان از گذشته برای مراسم مذهبی استفاده می شده با این که چند بار در طول سال ها تغییر کرده است. این بنا تا سال 1845 به عنوان مسجد شناخته میشد و پس از آن به عنوان کلیسای سنت فیلیپ. سپس در سال 1962 دوباره به مسجد تبدیل شد و امروزه به یکی از بهترین جاذبه های شهر همین طور کشور شناخته شده است. اولین ویژگی در لحظه جذبتان می کند ظاهری نفس گیر و باشکوه است همراه با ستون های سنگ مرمر. همین طور گذر از 23 پله برای رسیدن به ورودیه مسجد که بر جذابیت آن افزوده است. بنای تاریخی و زیبای مسجد، یادآور گذشته و مروری بر تاریخ شهر می باشد.

الجزیره

شهر الجزیره

مز آب M'zab

دره ای عجیب داخل صحرا که شامل پنج شهر متروکه است و در 600 کیلومتری جنوب الجزیره "پایتخت کشور" قرار دارد. این پنج شهر که به نام پنتاپلیس شناخته می شوند در قرن 11 میلادی توسط موزابیت بربر تاسیس شدند. موزابیت ها در اصل از شمال آفریقا بودند که هنگامی که آتش سوزی سال 909 خانه شان رانابود کرد، در میز آب ساکن شدند.
این شهر به دلیل ساختار باستانی و منحصر به فرد از جذاب ترین دیدنی های کشور شناخته شده و مسافران بسیاری را به سمت خود می کشاند.

مزآب

مزآب

مزآب

نکات سفر ویرایش مطلب

 

 

تبلیغات
الجزایر
Algeria
نام
الجزایر
پایتخت
الجزیره
زبان رسمی
زبان عربی
شعار
از مردم برای مردم
مذهب
مسلمان
واحد پول
دینار الجزایر (DZD)
تفاوت زمانی
+2
ولتاژ برق
220
قاره
آفریقا
پیش شماره
+213
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

شمال کشور به دلیل وجود جلگه های تل اطلس و ساحلی، دارای آب و هوای گرم و خشک با تابستان های بسیار گرم و زمستان های مرطوب و ملایم می باشد. بارندگی در الجزایر نیز معمولا از سمت غرب به شرق افزایش می یابد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

وضعیت امنیتی در این کشور نسبت به سال 2005، بهبود یافته است. نیروهای امنیتی تمام تلاششان را برای محافظت از بازدید کنندگان در مناطق مختلف کشور انجام می دهند اما باز هم خود گردشگران و توریست ها باید هنگام بازدید از مکان ها احتیاط کنند.
هنگام گردش در جاده ها پلیس های محلی را باخبر کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.
برای محافظت از نیش پشه ها حتما بدنتان را اسپری کنید تا خطری تهدیدتان نکند.
آب لوله کشی پس از جوشانده شدن موردی ندارد اما بهتر است از بطری آب های معدنی که در فروشگاه ها عرضه می شود خریداری کنید.

چجوری برم؟
ویزا الجزایر