آشنایی با تویسرکان ویرایش مطلب
تویسرکان / قطب گردوی ایران / Touyserkan

تویسرکان، مرکز شهرستان تویسرکان و یکی از شهرهای استان همدانه، که درجنوب شهر الوند و شهر همدان قرار گرفته و از لحاظ جغرافیایی، از شمال، به همدان و بهار، از شرق به ملایر، از جنوب به نهاوند و از غرب به اسدآباد و کنگاور محدود می شه. آب و هواش معتدل کوهستانیه و از شهر های بزرگ همدانه که باغ‌های درخت گردوی زیادی هم داره و گردوهاش تو کل ایران معروفه.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

از غذاهای محلی این شهر میشه به انواع آش مثل آش ماست، آش بادمجان، آش ترخینه، آش سماق، آش کلم قمری، آش رشته دوغ  و همینطور کوفته نخودی معروف تویسرکانی که خیلی هم خوشمزه هستن، اشاره کرد. سفره خانه سنتی سراب یکی از رستوران های این شهره که اگه از غذا خوردن توی بنای تاریخی لذت می برین، می تونه انتخاب خوبی براتون باشه.

 

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

مهمترین سوغات خوراکی تویسرکان، شامل گردو با شهرتی جهانی، عسل، نقل، کشمش، پشمک، سماق، آلو و شیره انگور میشه. فرش، قالی و منبت کاری از صنایع دستی این شهر به حساب میان.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر،‌می شه به آرامگاه حیقوق نبی، که یکی از قدیمی‌ترین آثار تاریخی ایران به حساب میاد، درخت چنار باغوار، که با گذشت 2000 سال از عمرش، از کهنسال ترین درختان موجود در ایرانه، دره گزندر، که پر از درخت گردوئه، پل فرسفج، که پلی زیبا از دوران صفویه‌ست، قلعه اردلان، پل کرزان، دره سرکان و آبشار افشار اشاره کرد.

نقشه تویسرکان
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهترین زمان برای سفر به این شهر، فصل برداشت گردو، یعنی اواخر تابستون و اوایل پاییزه.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

فاصله تهران تا تویسرکان، 406 کیلومتره، که این مسیر رو هم می‌تونین زمینی با ماشین و اتوبوس برین، راه آهنش در حال احداثه، برای سفر هوایی هم، باید با هواپیما برین همدان،‌از اونجا زمینی برین تویسرکان.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از تویسرکان ویرایش مطلب

بعد از تماشای شهر تویسرکان، شهرهای همدان و ملایر، کوهستان الوند و منطقه حفاظت شده خان گرمز، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگریتون باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله تویسرکان تا تهران 403 کیلومتر

فاصله تویسرکان تا مشهد 1,244 کیلومتر

فاصله تویسرکان تا تبریز 640 کیلومتر

فاصله تویسرکان تا اصفهان 436 کیلومتر

فاصله تویسرکان تا شیراز 924 کیلومتر

فاصله تویسرکان تا بندرعباس 1,476 کیلومتر

فاصله تویسرکان تا اهواز 551 کیلومتر

فاصله تویسرکان تا زاهدان 1,644 کیلومتر